Studenci EkSoc wśród stypendystów Młodzi w Łodzi

42 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i tematycznych otrzymało stypendia XII edycji programu Młodzi w Łodzi - Stypendium Miasta Łodzi. Wśród nich znaleźli się studenci i studentki Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Wśród stypendystów Stypendium Miasta Łodzi znalazło się czworo studentów i studentek naszego Wydziału:

Pani Weronika Lamenta

• Studentka I roku na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim

• Dwukrotna Finalistka Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym 2021, 2022

Pan Andrzej Bryndza

• Student I roku na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim

• Finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej 2021

Pan Piotr Kaczyński

• Student I roku na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim

• Finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej 2020

Pani Jagoda Wielińska

• Studentka I roku na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe na Uniwersytecie Łódzkim

• Finalistka Olimpiady Wiedzy o Turystyce 2021

Celem uruchomienia programu Stypendia Miasta Łodzi  jest stworzenie warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na łódzkich uczelniach. Przyciąganie zdolnej, ambitnej młodzieży, również spoza regionu, w połączeniu z wysokiej jakości procesami dydaktycznymi na łódzkich uczelniach, da łódzkim pracodawcom oraz potencjalnym inwestorom pewność wysokiej jakości zasobów ludzkich.  O Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi mogą ubiegać się studenci I roku studiów stacjonarnych będący laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych.

Serdecznie gratujemy wszystkim stypendystom i stypendystkom!