AKTUALNOŚCI

REALIZACJA PROGRAMU NA WYDZIALE

Uniwersytecki program "Zdolny uczeń - świetny student" realizowany jest na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym od 2017 roku. 

Program kierowany jest do uczniów szkół średnich z Łodzi i województwa łódzkiego, którzy z pasją zdobywają wiedzę, są ciekawi otaczającego świata, ambitni i chcą poszerzać swoje zainteresowania. Zapraszamy uczniów uzyskujących wysokie wyniki w nauce z interesujących ich przedmiotów, uczniów o sprecyzowanych obszarach zainteresowań naukowo-badawczych, w tym uczestników olimpiad przedmiotowych. Czekamy na pasjonatów wybranego tematu oraz na odkrywców, gotowych na nowe wyzwania!

Więcej informacji (w tym: zasady prograqmu, regulamin, lista tematów, formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie Programu.

Największą zaletą udziału w projekcie była możliwość zobaczenia pracy Uniwersytetu od środka. Okazał się on również wielkim wsparciem odnośnie doboru kierunku przyszłych studiów oraz pozwolił poznać personel uczelni. Miałem możliwość wzięcia udziału w zajęciach, co było dla mnie bardzo cennym doświadczeniem, a pisanie mojej pracy empirycznej pozwoliło zobaczyć, na czym polega przygotowanie pracy dyplomowej.

Michał Kubicki z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, uczestnik III edycji programu na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ

Z początkiem grudnia wystartowała VII edycja programu ZDOLNY UCZEŃ - ŚWIETNY STUDENT na EkSocu.  

Takiego zainteresowania programem jeszcze nie mieliśmy! Aż 33 uczennice i uczniowie zgłosili chęć rozwijania swoich zainteresowań naukowych pod opieką nauczycieli akademickich z naszego Wydziału. 

W trakcie spotkania inauguracyjnego młodzież m.in. wzięła udział w warsztacie pt. Sztuka prezentacji i wystąpienia publicznego poprowadzonego przez dr hab. Agnieszkę Dziedziczak-Foltyn, przy współpracy studenta, pana Oskara Hofmokla oraz odwiedziła wydziałową bibliotekę. Swoimi wrażeniami z udziału w programie podzielił się jeden z zeszłorocznych ‘zdolnych uczniów’, który kontynuuje przygodę z programem i naszym wydziałem, pan Karol Ślasko. 

Tegoroczni uczestnicy i uczestniczki programu to na co dzień uczniowie i uczennice takich szkół, jak: I, VI, VIII, XI, XII, XXIV, XXX Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, Publiczne LO Politechniki Łódzkiej, ZSK im. Jana Pawła II w Łodzi, Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, I LO w Tomaszowie Maz., Akademickie LO z Oddziałami Dwujęzycznymi, im. prof. Z.Religi w Kutnie, Zespół Szkół Elektronicznych im. S. Staszica w Zduńskiej Woli. 

Nauczycielom szkolnym dziękujemy za wspieranie swoich podopiecznych w rozwijaniu ich zainteresowań i pasji. Nauczycielom akademickim dziękujemy za gotowość do dzielenia się swoją wiedzą. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom życzymy pasjonującej naukowej przygody. 

wspólne zdjęcie uczestników i uczestniczek VII edycji programu ZDOLNY UCZEŃ-ŚWIETNY STUDENT na EkSocu  w holu bud.T

prodziekan Mariusz Sokołowicz wita uczestników i uczestniczki VII edycji programu ZDOLNY UCZEŃ-ŚWIETNY STUDENT na EkSocu na spotkaniu w jednej z sal budynku T.

koordynatorka programu ZDOLNY UCZEŃ-ŚWIETNY STUDENT na EkSocu wita uczestników i uczestniczki VII edycji programu na warsztacie poświęconym sztuce prezentacji i wystąpień publicznych. Przedstawia też prowadzących zajęcia.

Uroczystym seminarium zorganizaowanym 15.06 w Sali Senatu UŁ zakończyła się dla naszego Wydziału VI edycja programu ZDOLNY UCZEŃ-ŚWIETNY STUDENT.
Za nami kolejny bardzo udany rok programu na EkSocu. Aż 15 uczennic i ucznów ze szkół średnich zrealizowało u nas interesujace projekty badawcze. A byli to:

Karol Ślasko, I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, 
Maja Urbańska, VIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, 
Julia Ciesielska, XII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi 
Michał Olejnik, XII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi (), 
Martyna Gromczyk, XXIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, 
Maja Krupa, XXV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, 
Joanna Barczyńska, XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, 
Jakub Surowiński, XLII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. 
Maja Górczyńska, Zespół Szkół Katolickich im. JP II w Łodzi, 
Mikołaj Rokuszewski, Zespół Szkół Katolickich im. JP II w Łodzi, 
Martyna Kowal, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, 
Wiktoria Pietryszka, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, 
Wiktoria Dziekan, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, 
Wiktoria Kwiatkowska, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, 
Nikodem Maj, Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Skierniewicach. 

Młodzież rozwijała swoje zainteresowania pod okiem: dr hab. Elżbiety Antczak, dr Doroty Kobus-Ostrowskiej, dr Dominiki Byczkowskiej-Owczarek, dr Joanny Stawskiej, dr Julity Czerneckiej, dra hab. Mariusza Sokołowicza, prof. UŁ, dra Marcina Kotrasa, dra Marcina Złotego, dra Tomasza Legiędzia oraz dra Konrada Żelazowskiego. Uczestniczyła też w zajęciach akademickich, czy spotkaniach ze Studenckimi Kołami Naukowymi.

Gratulujemy uczennicom i uczniom ambicji, pasji i pracowitości! Ogromne podziekowania za mentorskie wsparcie oraz świetną promocję Wydziału i kierunków studiów kierujemy do opiekunek i opiekunów akademickich.
Nauczycielom szkolnym dziękujemy z kolei za zachęcanie i motywowanie młodych ludzi do rozwijania, czy poszukiwania swoich zainteresowań. 

Młodzież szkolną zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, a absolwentów do studiowania na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym! Na prawdę warto!
 

To była wyjatkowo udana edycja dla naszego Wydziału! Wzięło w niej udział aż 16 uczennic i uczniów ze szkół średnich z Łodzi i województwa łódzkiego, którzy pod okiem naszych nauczycieli akademickich realizowali projekty badawcze.

Wielkie gratulacje dla młodzieży: 

  • Bartłomiej Śniarowski i Przemysław Tasarz z Zespół Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi, 
  • Aleksander Woicki z I LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Marta Jurzyk z Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej (esej w jęz. angielskim!), 
  • Gabriela Krawczyk i Oliwia Sapińska z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, 
  • Julia Szczegielniak z XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi, 
  • Bartosz Korzeniowski z Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, 
  • Rafał Podgorski z Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu,

za umiejętność pogodzenia obowiazków szkolnych z wymagającą pracą nad projektami. 

Mamy nadzieję spotkać się z Wami jako studentkami/studentami na EkSocu! Trzymamy kciuki za pozostałych uczestników, którzy z powodów losowych zakończą swoje badania w kolejnej edycji.

Ogromne podziekowania za mentorskie wsparcie i świetną promocję Wydziału i kierunków studiów dla: dr Marcin Złoty, dr Dominika Byczkowska-Owczarek, dr Klaudia Zielińska-Lont, prof. Maciej Kozłowski, dr Dorota Kobus-Ostrowska, dr Agnieszka Janus, dr Agnieszka Dorożyńska, dr Julita Czernecka, dr Radosław Witczak i mgr Bartłomiej Przybylski.

W roku akademickim 2020/2021 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym odbyła się IV edycja ogólnouniwersyteckiego programu Zdolny uczeń – świetny student. Zgłosiło się do niej sześcioro uczniów i uczennic z następujących szkół średnich:I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi, Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Prace nad projektami prowadzone były w formie zdalnej z powodu trwajacej pandemii Covid 19. Na uroczystym zakończeniu tej edycji Programu, które również odbyło sie w formie zdalnej, swoje projekty zaprezentowali: uczennica Amelia Sułkowska oraz uczniowie Filip Brzozowski i Łukasz Jakubowski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom i zapraszamy na studia na EkSocu!

inauguracja IV edycji programu Zdolny uczeń - świetny student

Printscreen ze spotkania inaugurującego IV edycję programu

Z dużą satysfakcją informujemy, że pięcioro uczniów i uczennic, którzy w III edycji podjęli się realizacji projektów na EkSocu, znalazło się w elitarnej grupie 25 osób (uczestników/uczestniczek Programu na wszystkich wydziałach UŁ), które pomimo trudności związanych z pandemią, z sukcesem ukończyli swoje projekty. Są to: Michał Kubicki, Natalia Matuszek i Monika Kalemba z Zespolu Szkół nr 1 w Wieluniu oraz Sandra Mansfeld i Filip Brzozowski z Zespołu Szkół Katolickich w Łodzi. Prace badawcze przygotowane zostały pod okiem dr Doroty Kobus-Ostrowskiej, dr Magdaleny Ulrichs i dr Malgorzaty Potocznej.

Uczniom gratulujemy determinacji i pasji do zdobywania wiedzy, a nauczycielom szkół średnich i wykładowcom z naszego Wydziału, którzy pełnili funkcję mentorów, serdecznie dziękujemy za wspieranie młodych ludzi w ich pracy badawczej.

GALERIA ZDJĘĆ

KONTAKT

Koordynatorka programu "Zdolny uczeń, świetny student" na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ

mgr Dorota Cierniak-Dymarczyk
e-mail: dorota.cierniak@uni.lodz.pl
pokój: C14
tel.: (48) 42 635 4818