O FESTIWALU

Organizatorem Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki jest Łódzkie Towarzystwo Naukowe. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

FESTIWAL NA EKSOCU

Udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki to dla naszego Wydziału kolejna okazja do kontaktu z młodzieżą szkolną i do zaprezentowania jej naszej oferty edukacyjnej. Rokrocznie zapraszamy szkoły do uczestniczenia w różnorodnych wydarzeniach, wykładach, warsztatach, grach i wielu innych aktywnościach przygotowywanych przez nauczycielki(li) akademickich oraz studentki(ów). Relacje z minionych edycji Festiwalu prezentujemy poniżej.

Zachęcamy zarówno szkoły podstawowe, jak i średnie do udziału w Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

XXI edycja Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki organizowanego przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe miała miejsce w dniach 9-16 maja. Hasło festiwalu brzmiało: Nauka i sztuka przygodą życia. Na naszym Wydziale wydarzenia festiwalowe odbyły się w dniu 11 maja. EkSoc przygotował różnorodną ofertę warsztatów, z której wybrane i zrealizowane zostały nastepujace zajęcia:

• „Nie wszystko złoto, co się świeci” – w jaki sposób i czy warto inwestować w złoto; dr Marcin Złoty;
  • Czy pieniądze rosną na drzewie?; dr Eleonora Ratowska-Dziobiak;
  • Zarządzanie stresem, czyli jak budować wewnętrzną siłę; dr hab. Anna Rogozińska-Pawełczyk, prof. UŁ;
  • Marketing komunikacyjny w praktyce; dr hab. Artur Sajnóg;
  • Czy wyginiemy jak dinozaury? Postawy ekologiczne w obliczu kryzysu klimatycznego; mgr Bartłomiej Przybylski.

Uczestniczyli w nich uczniowie/uczennice z następujacych szkół podstawowych i średnich z Łodzi oraz województwa łódzkiego:

• XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej w Łodzi,
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi,
  • Szkoły Podstawowej z Rąbienia,
  • Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Przyszłość dla Edukacji w Łodzi.

Po aktywnościach naukowych, obdarowani wydziałowymi upominkami, wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w spacerze po wydzialowym kampusie.

mgr Dorota Cierniak-Dymarczyk
e-mail: dorota.cierniak@uni.lodz.pl