Mężczyzna pracujący przy komputerze

ŁTF

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne (ŁTF) powstało w 1949 roku. Od 1957 r. prowadzi publiczną Galerię Fotografii imienia wybitnego polskiego fotografika Eugeniusza Hanemana. W ciągu siedemdziesięciu lat nieprzerwanej działalności w galerii zaprezentowano ponad 800 wystaw fotograficznych. Kilka tysięcy najbardziej znaczących artystycznie prac, przechowywanych jest w archiwum ŁTF.

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne jest najstarszym, nieprzerwanie działającym towarzystwem fotograficznym w Polsce. Regularnie uczestniczy w odbywających się w Łodzi przeglądach i festiwalach - m. in., Media Travel, Fotofestiwal, Festiwal Dialogu Czterech Kultur. W istotny sposób wpisało się w kulturalną mapę Łodzi. Współpracuje z partnerami zagranicznymi między innymi z Belgii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Japonii, Słowacji, Serbii, Rumuni, Węgier.

Od 2015 r. wspólnie z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego prowadzi „Małą Gaterię Fotografii ŁTF na Eksocu.” Celem tej inicjatywy jest promowanie dobrej fotografii, wspieranie twórczych postaw, fantazji, kreatywności, pogłębienie wrażliwości estetycznej - zwłaszcza wśród młodych ludzi.

 

Prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

Sławomir Grzanek

 

 

Mężczyzna pracujący przy komputerze