IOS

Indywidualna organizacja studiów (IOS) polega na określeniu przez Dziekana, w porozumieniu z prowadzącymi poszczególne zajęcia dydaktyczne, indywidualnego sposobu realizacji i rozliczania planu studiów w danym semestrze/roku akademickim. IOS nie może oznaczać zwolnienia studenta z obowiązku osiągnięcia tych samych efektów uczenia się oraz uzyskiwania zaliczeń i składania egzaminów, może natomiast oznaczać pozwolenie na rozliczenie roczne. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Dziekan może przyznać studentowi na jego wniosek prawo do indywidualnej organizacji studiów (IOS). Może to dotyczyć w szczególności udokumentowanych przypadków:

  • zdrowotnych
  • losowych
  • opieki nad bliskimi osobami niepełnosprawnymi
  • związanych z okresowym odbywaniem studiów poza UŁ.

Druki do pobrania.

IPS

Indywidualny Plan i Program Kształcenia (IPS) umożliwia wzbogacenie wiedzy studenta w ramach studiowanego kierunku lub kierunków pokrewnych, zmianę niektórych przedmiotów na inne, ewentualne skrócenie okresu studiów.

Szczegółowe zasady IPS określa Regulamin IPS.

O indywidualny plan i program kształcenia (IPS) mogą ubiegać się szczególnie uzdolnieni i wyróżniający się studenci, którzy uzyskali średnią ocen minimum 4,5 z dotychczasowego toku studiów. IPS może być przyznane (najwcześniej) od:

  • drugiego roku studiów I stopnia;
  • pierwszego semestru studiów II stopnia.

Decyzje w sprawie przyznania IPS podejmuje Prodziekan na wniosek studenta. Do podania student załącza harmonogram obejmujący jego indywidualny plan studiów zaopiniowany przez opiekuna IPS.

Student, który nie realizuje należycie IPS może być skierowany przez Prodziekana na kontynuowanie studiów w zwykłym trybie. Student może również z własnej inicjatywy zrezygnować z kontynuowania indywidualnego programu studiów. Prodziekan określa wówczas terminy uzyskania brakujących zaliczeń i złożenia brakujących egzaminów przewidzianych na danym kierunku studiów.

Druki do pobrania.