Zasady uznawania punktów ECTS uzyskanych przez studenta Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ w ramach Szkół Letnich (Summer Schools)

  1. Student Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ ma możliwość uczestniczenia w Szkołach Letnich organizowanych zarówno przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, jak i przez inne uczelnie, w tym zagraniczne.
  2. Za udział w Szkole Letniej student otrzymuje następującą liczbę punktów ECTS:
  • 6 punktów ECTS i ocenę wskazaną przez koordynatora za udział w Szkole Letniej organizowanej przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ potwierdzony certyfikatem uczestnictwa,
  • 6 punktów ECTS i ocenę wskazaną przez koordynatora za udział w Szkole Letniej organizowanej przez zagraniczną uczelnię partnerską (w ramach umowy bilateralnej), potwierdzony certyfikatem uczestnictwa,
  • liczbę punktów ECTS określoną na certyfikacie uczestnictwa i ocenę wskazaną przez koordynatora za udział w Szkole Letniej organizowanej przez inną uczelnię (w tym zagraniczną), potwierdzony certyfikatem uczestnictwa;
  1. Na wniosek studenta punkty ECTS uzyskane w ramach Summer School mogą być uznane przez właściwego Prodziekana Wydziału na poczet zaliczenia zajęć do wyboru odbywających się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ w ramach realizowanego cyklu kształcenia. Podejmując decyzję dotyczącą uznawalności uzyskanych przez studenta punktów ECTS, Kierunkowy koordynator ECTS kieruje się zbieżnością efektów uczenia się Summer School i zajęć do wyboru. Uznanym efektom uczenia się przypisuje się uzyskane w ramach Szkoły Letniej punkty ECTS.
  2. W celu uznania punktów ECTS uzyskanych za udział w Summer School na poczet zajęć do wyboru:
  • student jest zobowiązany złożyć u Kierunkowego koordynatora ECTS na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, wniosek o uznanie uzyskanych punktów ECTS ze Szkoły Letniej na poczet zajęć do wyboru. Do wniosku dołączyć należy kopię uzyskanego certyfikatu (załącznik nr 1 do niniejszych Zasad).
  • Kierunkowy koordynator ECTS na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ wskazuje we wniosku ocenę uzyskaną za udział w Szkole Letniej. We wniosku również potwierdza swoim podpisem udział w programie.
  • po uzyskaniu wymaganej adnotacji, w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia się roku akademickiego następującego po zrealizowanej Szkole Letniej student składa wniosek do kierunkowego Centrum Obsługi Studenta.
  • na podstawie złożonych dokumentów pracownik Centrum Obsługi Studenta generuje w systemie USOS decyzję, w której wpisuje tytuł Szkoły Letniej, liczbę uzyskanych punktów ECTS, uzyskaną ocenę, a także usuwa z systemu wskazane w podaniu studenta zajęcia do wyboru.
  • deklaracja wykorzystania punktów ECTS nie działa wstecz.
  1. W czasie jednego cyklu kształcenia student może skorzystać z powyższej wymiany punktów ECTS tylko z jednej Szkoły Letniej organizowanej przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz z jednej organizowanej przez uczelnię zagraniczną.
  2. Student, który złożył deklarację chęci wykorzystania punktów ECTS uzyskanych w ramach Summer School w zamian za zajęcia do wyboru, ma prawo zrezygnować z tej możliwości. Warunkiem jest poinformowanie o rezygnacji kierunkowego Centrum Obsługi Studenta najpóźniej siedem dni od rozpoczęcia semestru, w którym deklarował chęć wykorzystania punktów ECTS uzyskanych w ramach Summer School.
  3. Studentom, którzy nie skorzystali z możliwości zamiany punktów ECTS lub zrezygnowali z tej możliwości pomimo złożenia wcześniejszego oświadczenia o chęci wykorzystania zdobytych punktów ECTS za uczestnictwo w Summer School, udział w Szkołach Letnich zostanie wykazany w suplemencie do dyplomu w pozycji Dodatkowe informacje. Warunkiem jest dostarczenie do kierunkowego Centrum Obsługi Studenta kserokopii certyfikatu uczestnictwa w Szkole Letniej.
  4. Wyżej opisane Zasady obowiązują od semestru letniego roku akad. 2022/2023.