Kolejne tytuły Absolwent VIP UŁ przyznane!

Karolina Bioch-Spicola – Globalna Dyrektor ds. Rozwoju i Szkoleń, Fujitsu, Piotr Burwicz – Wiceprezes Zarządu, Rainbow Tours, Łukasz Dzięcioł – producent filmowy, Sebastian Grochala – Manager ds. Marketingu i Komunikacji, Rzecznik Prasowy w Klinikach Neuroradiochirurgii, Magdalena Malisz – kierownik produkcji, producent, oraz Tomasz Wolanowski – Country Managing Director Poland w ABB) to sześcioro nowych Absolwentek i Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Powrót w mury Alma Mater, często po bardzo wielu latach, był dla wszystkich niezwykle emocjonujący.


Absolwenci VIP UŁ 2023Nowi Absolwenci VIP UŁ z rektor UŁ prof. Elżbietą Żądzińską i prorektorem prof. Robertem Zakrzewskim.

Uroczystość wręczenia kolejnych tytułów „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się podczas Wykładu Eksperckiego UŁ. Wybitne absolwentki i absolwenci otrzymali je z rąk rektor UŁ prof. Elżbiety Żądzińskiej oraz prof. Roberta Zakrzewskiego – prorektora ds. studentów i jakości kształcenia UŁ wraz z ceramicznymi jabłkami. Jabłka te to symboliczny owoc ciężkiej pracy włożonej w zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów, a zarazem dojrzały owoc z gałęzi wielkiego drzewa wiedzy, jakim jest Uniwersytet.

Spotkania z Państwem są zawsze wyjątkowe. Jesteście Państwo niezastępowalną częścią naszej społeczności akademickiej. Dziękujemy za wszystkie inicjatywy, programy, w których biorą Państwo udział. Bardzo się cieszę, że dzisiaj do naszego grona, do grona Absolwentów VIP dołączają kolejne osoby. Jesteśmy z tego powodu niezwykle dumni 

– mówiła podczas uroczystości prof. Elżbieta Żądzińska, rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Uniwersytet Łódzki konsekwentnie od 2013 roku realizuje Program Absolwent VIP, który stanowi platformę do nawiązywania współpracy z przedstawicielami świata nauki, sztuki, polityki i biznesu i umacniania z nimi więzi. Największą wartością uczelni są wybitni absolwenci, którzy tworzą wspólnotę wspierającą tożsamość uczelni, pielęgnując jej tradycje oraz wspomagając jej rozwój. Tradycja ta wpisuje się też w strategię UŁ współpracy z otoczeniem.

Wykłady Eksperckie – spotkania z wybitnymi osobistościami są jednym z elementów Programu Absolwent VIP UŁ. Zaproszeni goście omawiają w nich tematy związane z rozwojem uczelni w kontekście zmian gospodarczych i geopolitycznych na arenie międzynarodowej. Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć wybitnych prelegentów, takich jak m.in. Konrad Pokutycki – Prezes Zarządu BSH, Jerzy Czubak – Prezes Amcor Ltd., Witold Orłowski – główny ekonomista PwC Polska, Tomasz Marciniak – Partner Zarządzający McKinsey & Company Polska czy Magdalena Kotlarczyk – Country Director, Google Poland.

Kształcenie w erze technologii

Tematem wykładu eksperckiego wygłoszonego przez Ewelinę Danowską, Dyrektor ds. Rozwoju w regionie Europa i Ameryka Łacińska Ericssona, absolwentkę VIP UŁ było „FutureTech Skills: Metaverse. Kształcenie w Erze Technologii”. Prelegentka opowiadała m.in. o tym, jak zmieniały się kluczowe umiejętności według Światowego Forum Ekonomicznego oraz jak można wykorzystać w edukacji nowoczesne technologie, w tym wirtualną rzeczywistość. Wisienką na torcie był pokaz centrum szkoleniowego w wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy spotkania, korzystając z okularów VR mieli możliwość doświadczenia metawersum.

Wyklad Ekspercki 2023Wykład ekspercki dyrektor Eweliny Danowskiej (Ericsson).

Sylwetki nowych Absolwentek i Absolwentów VIP UŁ

Do grona wybitnych przedstawicieli naszej uczelni dołączyli:

Karolina Bioch-Spicola – absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych oraz Wydziału Filologicznego. Posiada międzynarodowe doświadczenie zarówno w zarządzaniu ludźmi jak i procesami, zdobyte w pracy w Chinach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i we Włoszech. Od 2019 roku związana z firmą Fujitsu, gdzie obecnie zajmuje stanowisko Globalnej Dyrektor d.s. Rozwoju i Szkoleń (ponad 15 tysięcy pracowników we wszystkich 7 Globalnych Centrach Fujitsu - GDCs). Absolwentka organizacji studenckiej AISEC i programu rozwoju talentów firmy IKEA. Rozwija swoje umiejętności również w coachingu oraz od lat jest mentorem dla pracowników w firmach.

Piotr Burwicz – absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Przez pierwszych 15 lat kariery zawodowej związany z branżą finansową. Od 2016 związany z branżą turystyczną jako kolejno: Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu, Wiceprezes spółki Rainbow Tours S.A – jednej z czołowych firm touroperatorskich w Polsce i jedynej notowanej na GPW. Aktywnie uczestniczy w działaniach dotyczących m.in. transformacji i rozwoju sieci sprzedaży, rozwoju systemów IT, wdrożeń produktowych, optymalizacji mechanizmów cenowych oraz obsługi klientów.

Łukasz Dzięcioł – absolwent Wydziału Filologicznego oraz prestiżowej The Los Angeles Film School. Po powrocie do Polski podjął pracę jako producent w renomowanym Opus Film. Jego wkład w polską branżę filmową został doceniony przez Polską Akademię Filmową (PAF), gdzie pełni funkcję aktywnego członka. Został wyróżniony członkostwem w Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Od 2017 roku pełni funkcję prezesa spółki Opus TV. Jego osiągnięcia obejmują produkcję wielu filmów fabularnych, takich jak „Masz na imię Justine”, „Mistrz”, „Z odzysku”, „Zero”, „Moja krew”, „Wymyk”, „Obietnica”, „Wspomnienie lata” czy „Pomiędzy słowami”. Seriale: „Kruk”, „The Liberator”, „Klangor”, „Królowa” czy „Informacja zwrotna” zdobyły widzów zarówno w Polsce, jak i za granicą, cementując pozycję Łukasza Dzięcioła jako wszechstronnego producenta.

Sebastian Grochala – absolwent Wydziału Filologicznego oraz studiów "PR i Strategiczne Komunikowanie w Firmach" na SGH w Warszawie. Manager ds. Marketingu i Komunikacji oraz Rzecznik Prasowy w Klinikach Neuroradiochirurgii. Praktyk szeroko rozumianych komunikacji, PR oraz marketingu w dużych firmach, organizacjach pozarządowych i instytucjach samorządowych. W latach 2020 - 2023 r. pełnił funkcję Dyrektora ds. Marketingu i Komunikacji Polskiej Grupy Farmaceutycznej. Laureat Konkursu Dyrektor Marketingu roku 2020/2021 w kategoriach: Best COVID Marketing Response oraz dla najlepszego zespołu marketingu.

Magdalena Malisz – Absolwentka Wydziału Filologicznego. Od 1995 do 2016 roku jest związana z łódzkim studiem produkcyjnym Opus Film, w którym w latach 90 i 00 pracowała jako kierowniczka produkcji filmów reklamowych. Od 2016 pracuje jako freelancerka a w praktyce współpracuje głównie z Ewą Puszczyńską i jej firmą Extreme Emotions. Wybrane filmy fabularne: 2024 “A real pain” reż. Jesse Eisenberg, 2023”The zone of interest” reż. Jonathan Glazer, 2022 “Głupcy” reż. Tomasz Wasilewski, 2019, „Ja teraz kłamię” reż. Paweł Borowski, 2019 „Ukryta gra” reż. Łukasz Kośmicki, 2018 „Zimna wojna” reż. Paweł Pawlikowski, 2017 „Listopad” reż. Rainer Sarnet, 2016 „Wspomnienie lata” reż. Adam Guziński, 2013 IDA reż. Paweł Pawlikowski, 2013 „Kongres” reż. Ari Folman.

Tomasz Wolanowski – Absolwent Wydziału Zarządzania. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży energetycznej i przemysłowej. Jego zawodowa kariera jest związana głównie z firmą ABB. W 2001 roku przeszedł do Trelleborg Polska, gdzie przez 4 lata był dyrektorem lokalnej jednostki biznesu. Następnie powrócił do ABB w Polsce, aby przejąć odpowiedzialność za sprzedaż produktów średniego napięcia, a z czasem – za sprzedaż produktów i rozwiązań wszystkich biznesów ABB na rynku polskim. W latach 2013-2019 pełnił funkcję krajowego dyrektora zarządzającego ABB w Rumunii. Obecnie stanowisko wiceprezesa ABB Sp. z o.o. łączy z obowiązkami dyrektora sprzedaży i marketingu biznesu Elektryfikacji ABB w Polsce.

Pełna lista Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego

Fotogaleria zdjęć z uroczystości

Materiał: Magdalena Paszko, Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcia: Maciej Andrzejewski (CKiPR UŁ)

 

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB