"Zdolny uczeń - świetny student" - na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ uczniowie rozpoczęli realizację projektów

W dniu 10.10.2022 odbyły się dwa spotkania organizacyjne w ramach dwóch tematów:

Tematu: „Harcerstwo między skautową tradycją a zdystansowaną i zróżnicowaną współcześnie aktywnością młodzieży”

Mentorem tematu jest prof. dr hab. Bogusław Śliwerski, dr h.c.
W spotkaniu z Profesorem udział wziął uczeń i nauczyciel z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi:

• Jakub Walczak (uczeń) oraz
  • Tomasz Rosiński (nauczyciel).

Tematu: „Psychologia pozytywna (pozytywne zasoby wewnętrzne człowieka, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, jak nauczyć się optymizmu), Psychologia biznesu, psychologia pracy i organizacji, funkcjonowanie człowieka w przestrzeni zawodowej, poruszanie się po rynku pracy (przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, realizacja doradztwa zawodowego)”

Mentorką tematu jest mgr Olga Zwardoń-Kuchciak
W spotkaniu z Mentorką udział wziął uczeń i nauczyciel z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi:

• Nela Ostrowska (uczennica) oraz
  • Tomasz Rosiński (nauczyciel).

Celem spotkania było ustalenie planu współpracy, która wkrótce zostanie sformalizowana w formie porozumienia.
Podczas roboczego zebrania uczniowie zostali zapoznani z zasadami udziału w programie. Wyniki podjętych prac w ramach projektu będą mogli zaprezentować na seminarium organizowanym przez Prorektora ds. studenckich UŁ, w 2023 r. W planie istnieje możliwość partycypacji w przygotowaniu publikacji elektronicznej rejestrującej podjęte tematy badawcze w ramach wszystkich edycji programu.

W dniu 12.10.2022 odbyło się spotkanie organizacyjne w ramach:

Mentorką tematu jest mgr Olga Zwardoń-Kuchciak
W spotkaniu z Mentorką udział wzięli uczniowie i nauczyciel z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Łodzi:

• Joanna Tomczak, Marcin Godecki i Paweł Dębski oraz
  • Anna Morswska-Stusek (nauczycielka).