Zakończenie VI edycji programu Zdolny uczeń-świetny student na EkSocu

Zakończenie VI edycji ZUŚS

Uroczystym seminarium zorganizaowanym 15.06 w Sali Senatu UŁ zakończyła się dla naszego Wydziału VI edycja programu „ZDOLNY UCZEŃ-ŚWIETNY STUDENT”.

To był kolejny bardzo udany rok programu na EkSocu. Aż 15 uczennic i ucznów ze szkół średnich zrealizowało interesujace projekty badawcze pod okiem naszych nauczycieli akademickich. Uczennice i uczniowie reprezentowali szkoły z Łodzi: I, VIII, XII, XIII, XXIV,XXV, XXVI, XXX, XLII Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Katolickich im. JP II, a także Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu i Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Skierniewicach.

Młodzież rozwijała swoje zainteresowania pod okiem: dr hab. Elżbiety Antczak, dr Doroty Kobus-Ostrowskiej, dr Dominiki Byczkowskiej-Owczarek, dr Joanny Stawskiej, dr Julity Czerneckiej, dra hab. Mariusza Sokołowicza, prof. UŁ, dra Marcina Kotrasa, dra Marcina Złotego, dra Tomasza Legiędzia, dra Konrada Żelazowskiego. Uczestniczyła też w zajęciach akademickich i spotkaniach z członkiniami i członkami Studenckich Kół Naukowych.

Gratulujemy uczennicom i uczniom pasji i umiejętności pogodzenia obowiazków szkolnych z wymagającą pracą nad projektami.
Ogromne podziekowania za mentorskie wsparcie oraz świetną promocję Wydziału i kierunków studiów kierujemy do opiekunek i opiekunów akademickich.Nauczycielom szkolnym dziękujemy z kolei za zachęcanie i motywowanie młodych ludzi do rozwijania, czy poszukiwania swoich zainteresowań.

Młodzież szkolną zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, a absolwentów do studiowania na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym!