Zbuduj drukarkę 3D – spotkanie z Zespołem Katedry Informatyki Ekonomicznej i Medycznej

Zespół Katedry Informatyki Ekonomicznej i Medycznej zaprasza wszystkich do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 11 marca (poniedziałek), w godzinach 13.00-16.00 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w sali F12.

Podczas wydarzenia wspólnie zbudujemy drukarkę 3D, od podstaw po elektronikę i uruchomienie gotowego urządzenia. Prowadzący spotkanie – mgr inż. Łukasz Skowerski, na bieżąco będzie omawiał podejmowane działania i kolejne kroki wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia. Zapraszamy do pełnej interaktywności oraz ewentualnej pomocy.

Wierzymy, że taka forma spotkania, w którym będą uczestniczyć nauczyciele akademiccy, studenci oraz uczniowie szkoły średniej, pozwoli w najlepszy sposób przyswoić sobie wiedzę oraz praktykę z zakresu komputerowego sterowania, automatyki, mechaniki i robotyki, czyli dziedzin, które na co dzień towarzyszą nam w życiu.

Podczas spotkania, słuchacze będą mieli okazję uczestniczyć w praktycznych warsztatach z budowy, konfiguracji i obsługi drukarki 3D opartej na technologii (FDM). Uczestnicy zapoznają się z podstawami budowy działania drukarki 3D oraz zasadami bezpiecznego użytkowania urządzenia.