Relacja z listopadowej edycji szkoleń GUS na EkSocu

W dniach 15-17 listopada 2023 r. na Wydziale odbyła się kolejna edycja szkoleń prowadzonych przez pracowników Urzędu Statystycznego w Łodzi, a zorganizowanych przez wydziałowe Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia i do udziału w kolejnych jego edycjach.

Zainicjowanie szerszej współpracy Wydziału z Urzędem Statystycznym w Łodzi było możliwe dzięki zaangażowaniu Instytutu Statystyki i Demografii, w szczególności wsparciu prof. Aliny Jędrzejczak (Dyrektora Instytutu) i dr Doroty Kałuży-Kopias (pełniącej funkcję opiekuna praktyk zawodowych na kierunku Ekonometria i analityka danych, a także koordynatorki współpracy z GUS). Po stronie Urzędu Statystycznego, współpracę z EkSocem koordynuje pani Katarzyna Szkopiecka.

W listopadzie 2023 r. odbyły się następujące szkolenia prowadzone przez pracowników Urzędu Statystycznego w Łodzi:

1. System monitorowania rozwoju STRATEG (15.11.2023, godz. 9:45-13:00, pani Anna Luchowska i pani Aneta Matysiak);
  2. Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS (BDL) (16.11.2023, godz. 9:45-13:00, pani Renata Olczyk-Skóra i pani Aleksandra Krupińska);
  3. Wstęp do Portalu Geostatystycznego – narzędzia do przestrzennej wizualizacji danych statystycznych (17.11.2023, godz. 9:45-13:00, pani Anna Luchowska i pani Katarzyna Klimczak).

Szkolenia odbywają się w salach informatycznych i mają charakter warsztatowy. Każdy z uczestników pracuje przy stanowisku komputerowym, co daje szansę na oswojenie się z nawigacją i funkcjami poszczególnych stron i systemów GUS.

Choć szkolenia są adresowane do wszystkich studentów i kadry akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, to ostatecznie wśród uczestników przeważają studenci i pracownicy EkSocu. Dzieje się tak, ponieważ niezmiennie od kilku już lat, szkolenia GUS cieszą się na naszym Wydziale dużym zainteresowaniem. Ponadto, szkolenia są bezpłatne, a udział w każdym z nich, jest potwierdzony imiennym certyfikatem.

Już teraz zapraszamy na szkolenia grudniowe. Tym razem zrealizowane zostaną dwa szkolenia:

• 7.12.2023 - Wstęp do Portalu Geostatystycznego – narzędzia do przestrzennej wizualizacji danych statystycznych,
  • 8.12.2023 - Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS (BDL).

Szczegóły i zapisy - już wkrótce w aktualnościach na stronie Wydziału.

Materiał, zdjęcia i redakcja: mgr Katarzyna SkierniewskaCentrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych (CSiPZ)