Studia podyplomowe FinTech na UŁ. Aplikuj już teraz!

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe FinTech na Uniwersytecie Łódzkim. Jest to utworzony w tym roku, wyjątkowy w skali kraju kierunek, przeznaczony dla osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności w dziedzinie technologii finansów.

 

Kierunek FinTech na Uniwersytecie Łódzkim to aż 300 godzin zajęć (inne uczelnie: 160 – 188 godzin), głównie w formule warsztatowej. Zajęcia prowadzić będą głównie praktycy rynku finansowego (w szczególności z firm reprezentujących FinTech Central Poland) oraz doświadczeni pracownicy naukowi i dydaktyczni Uniwersytetu Łódzkiego (Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej).  

To przede wszystkim oferta dla finansistów chcących wzmocnić swoje kompetencje cyfrowe i informatyków zainteresowanych rozwijaniem kompetencji finansowych. 

Aplikuj już teraz! 

Studia są efektem wyjątkowej współpracy, zainicjowanej przez Urząd Miasta Łodzi i realizowanej przez Uniwersytet Łódzki wraz ze społecznością fintechową w Łodzi. Proponujemy studia łączące rzetelną wiedzę naukową i praktyczne rozumienie innowacji technologicznych w sektorze finansów. Dokładamy do tego komponent przedsiębiorczości i przywództwa. Studia podyplomowe FinTech są doskonałym przykładem nowoczesnego kształcenia realizowanego, zgodnie z misją naszej uczelni, dla potrzeb otoczenia i wraz z otoczeniem 

dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, prorektor do spraw współpracy z otoczeniem. 

 

Formularz aplikacyjny na studia FinTech 

Studia FinTech przygotowują do tworzenia firmy działającej w branży FinTech i zawodu prezesa – CEO (lub pracy na innym stanowisku kierowniczym, zwłaszcza start-upu), ale także Product Ownera, analityka biznesowego, specjalisty w firmie działającej w obszarze technologii finansowych lub instytucji finansowej (banku, instytucji płatniczej, firmie pożyczkowej, ubezpieczeniowej, czy firmie inwestycyjnej). Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie otoczenia – rynek pracy jest dziś szeroko otwarty na fachowców tej specjalności. 

Szczegółowe informacje na temat kierunku FinTech na UŁ 

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ 

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB