Panel dyskusyjny „Odra – katastrofa ekologiczna. Co nam mówią rzeki?"

Panel dyskusyjny „Odra – katastrofa ekologiczna. Co nam mówią rzeki?", który odbędzie się 13 października na Wydziale Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ (sala C 101, godz. 17.15) rozpocznie II edycję cyklu spotkań w ramach projektu edukacyjnego pt.: Wyzwania XXI w. objętego patronatem Rektor UŁ prof. Elżbiety Żądzińskiej

Do wspólnej dyskusji zapraszamy wszystkich zainteresowanych: studentów i pracowników UŁ, którym bliski jest temat zmian wygenerowanych na Ziemi w wyniku rozwoju współczesnej cywilizacji, ich konsekwencji oraz możliwych rozwiązań.

Panel dyskusyjny „Odra – katastrofa ekologiczna. Co nam mówią rzeki?” poprowadzą:

dr hab. prof. UŁ Joanna Żelazna-Wieczorekdr hab. prof. UŁ Tomasz Jurczak z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, a gościem specjalnym wydarzenia będziedr Sebastian Szklarek, ekohydrolog, założyciel portalu Świat Wody swiatwody.blog, pracownik Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii PAN w Łodzi.

Katastrofa na Odrze jest kolejnym przykładem, gdzie chęć szybkiego przekazu medialnego i bycia pierwszym, spowodowały powstanie licznych fake newsów i przekłamań, celowych i niezamierzonych. Sytuacji tej sprzyjał fakt skąpych oficjalnych informacji przekazywanych do opinii publicznej przez jednostki administracji państwowej. Podczas spotkania przyjrzymy się faktom i mitom, jakie miały miejsce w sytuacji katastrofy ekologicznej, opierając się na danych informacjach. Podczas panelu dyskusyjnego odniesiemy się do skutków przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych tej katastrofy, ale i innych zdarzeń, które coraz częściej nawiedzają naszą planetę w XXI wieku.

Zapraszamy serdecznie!

Prosimy o rejestrację na panel dyskusyjny „Odra – katastrofa ekologiczna. Co nam mówią rzeki?", a studentów zainteresowanych wzięciem udział w cyklu spotkań do zapisów, szczegóły poniżej. Zarejestruj się

Szerzej o projekcie edukacyjnym Wyzwania XXI w.

Zapisy do drugiej edycji cyklu wykładów Wyzwania XXI w. objętego patronatem Rektor UŁ prof. Elżbiety Żądzińskiej, trwają od 1 do 17 października . Zajęcia są bezpłatne i wchodzą w skład ponadprogramowej oferty UŁ.