Nagroda za pracę licencjacką dla pani Michaliny Brzozowskiej

Absolwentka kierunku Ekonometria i analityka danych I stopnia Michalina Brzozowska otrzymała nagrodę za najlepszą pracę przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach z rodziny Statistica. Promotorką pracy zatytułowanej „Wielowymiarowa analiza statystyczna przestępczości gospodarczej w Polsce”, obronioną na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego była dr hab. Aleksandra Baszczyńska z Katedry Metod Statystycznych. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs jest organizowany przez firmę StatSoft Polska. Patronat nad konkursem sprawuje Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem konkursu jest promocja autorów najlepszych prac wykorzystujących metody analizy danych oraz popularyzacja nowoczesnych narzędzi analitycznych zawartych w programach z rodziny Statistica.

W edycji 2023 na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac pochodzących z różnych dziedzin badań naukowych. W kategorii prac magisterskich i licencjackich Komisja przyznała dwie równorzędne nagrody, w tym dla lic. Michaliny Brzozowskiej za pracę zatytułowaną „Wielowymiarowa analiza statystyczna przestępczości gospodarczej w Polsce”, obronioną na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Promotorem pracy była dr hab. Aleksandra Baszczyńska z Katedry Metod Statystycznych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Nagrodą dla Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego promującego pracę jest szkolenie zamknięte Statistica – kurs podstawowy dla grupy pracowników Wydziału.

Materiał: dr hab. Aleksandra Baszczyńska