Inauguracja programu Zdolny uczeń - świetny student na EkSocu

Wystartowała kolejna – VI edycja programu Zdolny uczeń-świetny student na EkSocu! W poniedziałek 7.11, w auli C101 spotkali się wszyscy uczestnicy i uczestniczki programu. Z roku na rok jest ich coraz więcej, co nas niezmiernie cieszy.

W swobodnej atmosferze, przy małym wegetariańskim co nieco uczennice i uczniowie poznali swoje mentorki i swoich mentorów, którymi w tym roku zostali: dr Dominika Byczkowska-Owczarek, dr hab. Elżbieta Antczak, prof. UŁ, dr Anna Rydz-Żbikowska, dr Dorota Michalak, dr Dorota Kobus-Ostrowska, dr Marcin Kotras, dr Tomasz Legiędź, dr Marcin Zloty, dr Konrad Żelazowski, dr hab. Jakub Kronenberg, prof. UŁ. Opiekę naukową nad uczniami kontynuującymi projekty rozpoczęte w zeszłym roku sprawują dr Julita Czernecka i  dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ.

Swoimi wrażeniami z udziału programie podzielili się zeszłoroczni Zdolni Uczniowie, a dziś Świetni Studenci kierunku Finanse i biznes międzynarodowy - Przemek Tasarz i Bartek Śniarowski (opiekun dr Marcin Złoty). Natomiast w atmosferę wykładów akademickich wprowadził zebranych dr Jarosław Neneman,  poruszając jakże aktualny temat inflacji.

Nauczycielom – opiekunom młodzieży z liceów XXVI LO, VIII LO, XIII LO, XII LO, XXV LO w Łodzi, Zespół Szkół Katolickich im. JP II w Łodzi oraz Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu i LO im. B. Prusa ze Skierniewic dziękujemy za wspieranie swoich podopiecznych w rozwijaniu  ich zainteresowań i pasji. Nauczycielom akademickim dziękujemy za gotowość do dzielenia się swoją wiedzą.

Uczniom życzymy wspaniałej naukowej przygody!

Z ostatniej chwili: do dotychczasowych 17 uczestniczek i uczestników dołączyły jeszcze 2 młode osoby z LO XXX z Łodzi, których mentorka będzie dr Anna Lucińska

zdjęcie zdjęcie