Eksperci EkSocu na III edycji konferencji Młodzi o Klimacie.

W dniach 7-8 listopada 2023 odbędzie się III edycja konferencji Młodzi o Klimacie. Celem konferencji, której merytorycznym partnerem jest Uniwersytet Łódzki, jest stworzenie forum do dyskusji dla młodzieży i ekspertów nad tematyką zmian klimatycznych, które są największym wyzwaniem współczesności. W wydarzeniu wezmą udział się badacze reprezentujący Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny oraz Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, jak również liczni studenci zatroskani o stan naszej Planety.

Konferencja Młodzi w Łodzi 2023

Konferencja została objęta honorowymi patronatami Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej, J.M. Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Elżbiety Żądzińskiej oraz J.M. Rektora Politechniki Łódzkiej prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Jóźwika.

Warsztaty i wykłady

baner promujący konferencję

Ekspeci z EkSocu na Konferencji Młodzi w Łodzi

W wydarzeniu wezmą udział eksperci z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ:

dr Kamil Brzeziński - doktor nauk społecznych w zakresie socjologii. Adiunkt w Katedrze Metod i Technik Badań Społecznych w Instytucie Socjologii UŁ. Wcześniej przez 10 lat asystent w Katedrze Socjologii Wsi i Miasta. Autor publikacji naukowych z zakresu partycypacji, socjologii miasta i studiów miejskich, a także uczestnik krajowych i zagranicznych konferencji naukowych o tematyce miejskiej. Współrealizator (badacz, moderator, facylitator) wielu projektów o charakterze naukowym, a także partycypacyjnym i społecznym.

dr Agnieszka Rzeńca - doktor ekonomii, magister ochrony środowiska, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. W pracy naukowej jak i dydaktycznej łączy tematykę ekonomiczną z przyrodniczą. Szczególnym obszarem zainteresowań jest zrównoważony rozwój miast, ekoinnowacje i aktywność obywatelska na rzecz ochrony środowiska.

dr Edyta Łaszkiewicz - pracuje w Zakładzie Analiz Systemów Społeczno-Ekologicznych UŁ. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół dostępności, percepcji i wyceny terenów zieleni w miastach oraz metod analizy danych przestrzennych. Aktualnie kieruje projektem NCN pn. „Dostęp dzieci do terenów zieleni w trakcie drogi do szkoły: od operacjonalizacji do aplikacji dynamicznej przestrzennie koncepcji sprawiedliwości środowiskowej”.

dr Magdalena Biernacka - pracuje w Zakładzie Analiz Systemów Społeczno-Ekologicznych UŁ.  Prowadzi badania naukowe dotyczące istnienia, dostępności i atrakcyjności miejskich terenów zieleni, relacji między popytem na zieleń formalną i nieformalną a ich podażą oraz sprawiedliwością środowiskową.

mgr Paula Dominiak-Szymańska - doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ, ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zawodowo zajmuje się mieszkalnictwem społecznym, planowaniem przestrzennym oraz rewitalizacją. Pracę doktorską opiera na badaniach obecnego systemu planowania przestrzennego w Łodzi i stopnia uwzględnienia w tym systemie potrzeb dzieci oraz ich rodziców w powiązaniu dostępem do terenów zieleni.

zdjęcia ekspertów z EkSoc

Materiały organizatora