Debata kandydatów na Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ na kadencję 2024-2028

Serdecznie zapraszamy na debatę kandydatów na Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ na kadencję 2024-2028, która odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2024 o godz. 11.30 - 13.10 w Auli T1. Dostępna będzie również transmisja online spotkania. Debatę poprowadzi dr hab. Piotr Szukalski, prof. UŁ.

Debata składać się będzie z trzech części:

• rundy pytań zgłoszonych do dnia 27.03 przez pracowników i studentów Wydziału,
  • rundy pytań zadanych sobie wzajemnie przez kandydatów,
  • wystąpień kandydatów o charakterze podsumowującym.

Kandydaci na Dziekana Wydziału

Na dzień dzisiejszy (21.03) kandydatami na Dziekana WES są:

dr hab. Małgorzata Janicka, prof. UŁ,

dr hab. Michał Przybyliński, prof. UŁ,

dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ.

Zgłaszanie pytań

Pytania zgłoszone wcześniej mogą być zadane anonimowo za pośrednictwem formularza https://forms.office.com/e/kVjRxTmCen. Pytania te będzie można zadawać do 27 marca. Wszystkie pytania będą widoczne w pliku pliku Pytania do kandydatów na Dziekana WES.xlsx

Następnie w czasie spotkania kandydatów nastąpi złączenie pytań w bloki tematyczne, mające ułatwić sformułowanie odpowiedzi na jak największą liczbę pytań. Tak przygotowane pytania/bloki tematyczne zostaną poddane ocenie kandydatów, tj. porangowane przez nich. Cztery pytania/bloki pytań o największej łącznej liczbie punktów uznane zostaną za najważniejsze i zostaną zadane każdemu z  kandydatów w czasie debaty. Kandydaci będą mieć 3 minuty na odpowiedź na każde z nich.

W przypadku rundy wzajemnych pytań każdy z kandydatów może sformułować 2 krótkie pytania (do 1 minuty) do każdego z konkurentów, powołując się na konkretne zapisy w programie danego kandydata. Pytania mają odnosić się do działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej Wydziału, aczkolwiek nie ma obowiązku pytać o każdy typ działalności. Odpowiadający na pytanie mieć będzie 3 minuty na udzielenie odpowiedzi.

Debatę zakończą wystąpienia podsumowujące, na które kandydaci mają po 3 minuty.  7. Nad dyscypliną czasową będzie czuwał prowadzący debatę dr hab. Piotr Szukalski, prof. UŁ. Przekroczenie określonego czasu formułowania pytania lub odpowiedzi na pytanie (mimo komunikatu o upływie czasu) spowoduje doliczenie czasu wypowiedzi dla pozostałych kandydatów o przekroczoną liczbę sekund.