III edycja bezpłatnego projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego (państwowa jednostka budżetowa, podległa Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji) rozpoczą rekrutację do III edycji bezpłatnego projektu realizowanego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego

Celem Akademii jest przekazanie wiedzy z zakresu funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz e-administracji. Projekt ma charakter nieodpłatny.

ALWŁ ma przygotować uczestników do pełnienia funkcji liderów w społecznościach lokalnych i organizacjach pozarządowych. Zajęcia w ramach projektu realizują eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz menedżerowie z sektora publicznego i prywatnego.

• Zarządzanie projektami,
  • aspekty ustroju samorządu terytorialnego,
  • planowanie kariery,
  • sztuka wystąpień publicznych,
  • komunikacja interpersonalna,
  • psychologia przywództwa,

to tylko część tematyki, z którą zapoznają się słuchacze Akademii.

Osoby, które otrzymają certyfikat ukończenia Akademii, mogą odbyć staż w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego (i jednostkach podległych) oraz w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego.

Program Akademii obejmuje minimum cztery weekendowe zjazdy szkoleniowe (wykłady i ćwiczenia), warsztaty terenowe/projekt na rzecz lokalnej społeczności, minimum jeden zjazd wyjazdowy.

Rejestracja kandydatów do projektu odbywa się elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej www.nist.gov.pl - zakładka Akademia Liderów Województwa Łódzkiego  od 7 listopada 2022 r. do 7 lutego 2023 r.

Więcej informacji w treści ulotki.

Projekt został objęty patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Oferta dodana przez wydziałowe Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych (CSiPZ)