Stypendium badacza WES w Wietnamie

Dr Jakub Doński-Lesiuk z Katedry Logistyki i Innowacji UŁ na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym otrzymał stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na realizację projektu badawczego w Wietnamie.

Podstawowym celem wyjazdu badawczego jest zgromadzenie danych pozwalających na identyfikację stanu dostosowania infrastruktury logistycznej na jednym z azjatyckich kierunków chińskiej ekspansji gospodarczej, prowadzonej w ramach koncepcji One Belt One Road, znanej w Polsce bardziej pod hasłem "Nowego Jedwabnego Szlaku".

Zamiarem dr. Dońskiego jest identyfikacja zakresu działań służących zwiększeniu efektywności obsługi logistycznej procesów gospodarczych w przebiegającym przez Wietnam korytarzu łączącym Chiny z indochińskimi rynkami regionalnymi (oś Chiny – Azja Południowo-Wschodnia) oraz ocena stopnia ich implementacji.

Projekt badawczy przewiduje współpracę z ekspertami z trzech ośrodków naukowych Wietnamu:

• Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Hanoi,

• Uniwersytetu Transportu i Komunikacji w Hanoi

• Uniwersytetu Ekonomicznego w Ho Chi Minh City.

Projekt potrwa do czerwca 2023 roku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych badań!