Dwóch badaczy WES wyróżnionych w konkursie MINIATURA 7

Aż 25 projektów naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego otrzymało dofinansowanie w 7. edycji konkursu grantowego MINIATURA Narodowego Centrum Nauki. Tym samym UŁ utrzymał 2. miejsce wśród polskich uczelni pod względem liczby dofinansowanych projektów (w 2022 roku w gronie laureatów tego konkursu znalazło się 23 naukowców UŁ). Łączna wartość dofinansowania w MINIATURA 7 dla UŁ wyniosła 876 133 zł. Wśród 25 wyróżnionych projektów znalazły się dwa z naszego Wydziału. Serdecznie gratulujemy!

Badacze WES wyróżnieni w Konkursie

Dzięki środkom konkursowym swoje projekty zrealizują dwaj badacze Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego:

Dr Piotr Adam Gabrielczak, Katedra Makroekonomii, zrealizuje staż naukowy w Surrey realizując projekt "W kierunku lepszej weryfikacji postulatów Nowej Nowej Teorii Handlu – staż w Surrey", uzyskane środki: 46 200,00 zł.

Dr Michał Soliwoda, Katedra Finansów Korporacji, zrealizuje projekt "Zielona transformacja energetyczna sektora rolnego, badania wstępne/pilotażowe", uzyskane środki: 29 700,00 zł.

Listę wszystkich laureatów UŁ można znaleźć na stronie Uniwersytetu Łódzkiego.

Konkurs MINIATURA 7

Celem konkursu MINIATURA 7 było finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w innych konkursach krajowych lub międzynarodowych.

W konkursie można było uzyskać od 5000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy. O finansowanie mogli ubiegać się naukowcy z doktoratem uzyskanym nie wcześniej niż 1 stycznia 2011 r. (z wyjątkami opisanymi w regulaminie). Warunkiem udziału było zatrudnienie w podmiocie wskazanym do realizacji działania oraz posiadanie w dorobku co najmniej jednej opublikowanej pracy lub co najmniej jednego dokonania artystycznego lub artystyczno-naukowego.

Środki przeznaczone na realizację działań w konkursie MINIATURA 7 zostały podzielone proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których prowadzony był nabór wniosków. Zamknięcie naboru w tej edycji konkursu nastąpiło 31 lipca 2023 r.

Materiał: Centrum Nauki UŁNarodowe Centrum NaukiCentrum Komunikacji i PR UŁ