Od kwietnia 2022 roku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym działa Punkt Interwencji Kryzysowej. PIK powstał w ramach współpracy Katedry Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej z Fundacją Huśtawka, wspierającą osoby doświadczające kryzysu.

Interwencja kryzysowa to krótkotrwałe oddziaływanie, mające na celu przywrócenie równowagi i umiejętności samodzielnego radzenia sobie z trudną sytuacją. Z interwencji kryzysowej w ramach PIK na EkSocu będę mogli bezpłatnie korzystać studentki/studenci oraz pracowniczki/pracownicy Wydziału i Uniwersytetu Łódzkiego, a także inne osoby w trudnej sytuacji/kryzysie.

Dyżury w PIK odbywają się w regularnych odstępach w pokoju A-213. Konsultacje poprowadzą certyfikowane interwentki kryzysowe, doświadczone pracowniczki socjalne, od wielu lat związane z publicznymi instytucjami pomocy społecznej oraz organizacjami pozarządowymi: p. Wioletta Jóźwiak-Majchrzak i p. Anna Grabarczyk.

Nie trzeba umawiać się z wyprzedzeniem, wystarczy przyjść do PIK w godzinach jego otwarcia.  Konsultacje są bezpłatne. Zapraszamy! 

 

grafika tekstowa