Art for Ukraine – wystawa i licytacja prac studentów PWSFTviT i EkSoc UŁ

Wystawa i licytacja Art For Ukraine to wydarzenie towarzyszące Konferencji Newkraine: przebudowa Ukrainy w zmieniającej się Europie, organizowane przez studentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ zrzeszonych w SKN SPATIUM oraz studentów Państwowej Wyżej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Celem wystawy i licytacji jest wsparcie dzieci dotkniętych wojną w Ukrainie.  

Jedna z prac na wystawie Art for Ukraine

Fot.: Artem Luhovyi.

Wystawa online i na EkSocu UŁ 

Całą wystawę prac studentów i studentek można oglądać online na stronie aukcji. Część wystawy będzie można również zobaczyć stacjonarnie w dniach 24-25 listopada 2022 podczas Konferencji Newkraine: przebudowa Ukrainy w zmieniającej się Europiena Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.  

Swoje prace (serie zdjęć, ilustracje, obrazy) na aukcję przekazali:  

Artema Racheluk (PWSFTviT) – „Cienie zapomnianych” , od autorki: “Tak to już jest, że z upływem czasu chwile odchodzą w niepamięć… Cieszę się, że umiemy je zatrzymać. Czasem jest to tylko zapach, czasem melodia, czasem zapisanych kilka myśli a czasem jest obraz…” 

Julia Patsora (PWSFTviT) - „Pociąg Kijów - Odessa” dokumentalna seria zdjęć wykonanych w pociągu Kijów - Odessa oraz czarno-biały cykl na dworcu w oczekiwaniu na pociąg do Kijowa oraz górskie krajobrazy Karpat. 

Vlada Halynska (PWSFTviT) - seria zdjęć „Wojna”, od autorki “Duży procent obywateli Ukrainy został zmuszony do porzucenia swoich planów na przyszłość i opuszczenia domu ojczystego. Ukraińcy obdarzają innych szczerym uśmiechem, na co dzień demonstrując wiarę, siłę i determinację, ale wystarczy zajrzeć do środka...  Całe spektrum bólu, nienawiści i rozpaczy nie opuszcza nawet na chwilę. Każdy idzie dalej ze swoją własną historią, by żyć, cieszyć się i pomagać, więc nie zapominajmy o wspieraniu się nawzajem. Patrzmy nie tylko na okładkę, zajrzyjmy głębiej” 

Sofia Osadcha (PWSFTviT) - ukraińskie tradycje i mitologia, ilustracje: “Pracując nad swoimi ilustracjami zawsze staram się stworzyć osobliwą, można powiedzieć, mistyczną atmosferę oraz pokazać cienkie niuanse emocjonalne. Moją nieodmienną inspiracją jest styl art nouveau, a także ukraińskie tradycje i mitologia.” 

Magdalena Poręba (PWSFTviT) - „John Lennon - here comes the sun” - praca plastyczna  

Klaudia Fortuniak (PWSFTviT) – „Wszystkie kule zardzewieją i rozłażą się w ziemi” - praca plastyczna 

Maciej Walter (PWSFTviT) – „Pierwsze bomby o świcie na niebie”, „Cmentarz” - prace plastyczne 

Katarzyna Kosjada (PWSFTviT) – „47°50′N 37°39′E” - praca plastyczna 

Gor Arushanyan (PWSFTviT) – „Wojna w oczach dziecka” - praca plastyczna 

Lana Stepanova (PWSFTviT) – „Proces — odniesienie do Kafki” - praca plastyczna 

Artem Luhovyi – (EkSoc UŁ) „W obliczu wojny” - praca plastyczna 

Licytacja prac studentów EkSocu i łódzkiej filmówki 

Studenci i studentki Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ oraz Państwowej Wyżej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi przekazali swoje prace na wirtualną licytację. Cały dochód ze sprzedaży prac zostanie przekazany fundacji im. Świętego Mikołaja, która dostarcza pomoc humanitarną, edukacyjną i psychologiczną dzieciom dotkniętym skutkami działań wojennych.  

Na aukcji można będzie licytować serie zdjęć, ilustracje, obrazy przekazane na licytację przez studentów EkSocu i łódzkiej filmówki. Osoba, która zaproponuje najwyższą kwotę, po opłaceniu aukcji, otrzyma wylicytowane dzieło. Część z prac będzie przekazywana zwycięzcom w formacie do samodzielnego wydruku, prosimy czytać opisy poszczególnych aukcji.  

Licytacja potrwa do piątku 25.11.2022, do godz. 23.59.  

Zachęcamy do licytacji Licytacja Art for Ukraine 

Redakcja: Centrum Rozwoju, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Data i godziny: 24 listopada 2022 (czwartek) - 25 listopada 2022 (piątek) Cały dzień