University of Liège – Belgia

Kierująca się mottem „Scientia optimum” (czyli „doskonałości poprzez naukę”) ULiège to uczelnia, z którą wiąże się aż piętnastka kluczowych dla świata wiedzy badaczy. Ich działania, prowadzone na przestrzeni XX oraz XXI wieku, przyczyniły się do rozwoju nauki, jaką znamy, zyskując uznanie pod postacią licznych nagród (w tym np. nominacji do Nagrody Nobla).

Do sieci Europejskiego Uniwersytetu Miast Postindustrialnych należy aż dziesięć uczelni, zlokalizowanych w najważniejszych miastach Europy. Każda z nich oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Co warto o nich wiedzieć?

Poznaj University of Liège.

University of Liège kontynuuje wyznaczony przez wybitnych naukowców kierunek, kształcąc studentów w taki sposób, by ci osiągali swój maksymalny potencjał. Dzieje się to jednak przy uwzględnieniu pięciu kluczowych dla ULiège wartości, do których zaliczają się: uczciwość, człowieczeństwo, wolność, odwaga i odpowiedzialność.

Pośród najsilniejszych naukowo kierunków, jakie oferuje uczelnia, można znaleźć biologię, inżynierię, matematykę oraz nauki o Ziemi – wszystkie zajmują wysokie pozycje w światowych rankingach.

Absolwentem uczelni w Liège był także jeden z organizatorów Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Teodor Vieweger.

Nazwisko Teodora Viewegera figurujące na liście studentów uniwersytetu w Liège

Nazwisko Teodora Viewegera figurujące na liście studentów uniwersytetu w Liège

Koordynator w ramach UNIC: unic@uliege.be

Czy wiesz, że...

• Liège słynie z gofrów? W sumie trudno się dziwić, skoro smakołyk ten to jedna z bardziej popularnych potraw w Belgii (zaraz obok frytek)! Warto jednak zaznaczyć, że gofry w Liège są inne niż wszędzie indziej: chrupkie, z nierównymi krawędziami i wyjątkowo słodkie.
  • Najbardziej znanym festiwalem tej prowincji jest Le Quinze Août? Wydarzenie, choć związane z religijnymi obchodami, słynie z pchlego targu, tańców, koncertów i zabaw.
  • W prowincji Liège odbywa się jeden z najbardziej wyjątkowych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie? Kiermasz ma miejsce w Grottes de Wonck, sieci jaskiń i można na nim nabyć przepiękne okazy rękodzieła.

Poznaj University of Liège!

University of Liège