Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, tydzień parzysty (34)

WIZJA I MISJA WYDZIAŁU

Misja Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

Kreowanie procesów społecznych poprzez tworzenie i rozpowszechnianie wiedzy zapewniającej rozwój studentów (poprzez dbałość o solidność dydaktyczną i tworzenie atrakcyjnej przestrzeni do studiowania), pracowników Wydziału (poprzez dążenie do doskonałości naukowej i zapewnienie atrakcyjnych warunków pracy) oraz podmiotów działających w jego otoczeniu społeczno-gospodarczym (poprzez otwartość na współpracę i wymianę doświadczeń).

Wizja Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ w 2022+

• Wydział jako znaczący ośrodek badawczy myśli ekonomicznej i socjologicznej, rozpoznawalny w Europie;
• Wydział jako ośrodek opiniotwórczy w skali kraju, dostarczający wiedzy eksperckiej z zakresu gospodarki, społeczeństwa i rozwoju zrównoważonego;
• Wydział przyciągający i kształcący najlepszych absolwentów szkół średnich z Polski oraz znaczną liczbę studentów z zagranicy;
• Wydział przygotowujący absolwentów do wymogów dynamicznego rynku pracy, przy jednoczesnej wrażliwości na problemy społeczne;
• Wydział wspierający rozwój pracowników – przyjazne miejsce pracy dla świetnych naukowców i znakomitych dydaktyków;
• Wydział będący animatorem współpracy z otoczeniem gospodarczo-społecznym;
• Wydział będący atrakcyjną przestrzenią w centrum miasta dla rozwoju inicjatyw społecznych i kulturalnych.