Czwartek, 20 września 2018, tydzień parzysty (38)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

STRATEGIA WYDZIAŁU

 Szanowni profesorowie, wykładowcy, wszyscy pracownicy Wydziału,

Drodzy doktoranci i studenci oraz wszyscy Współpracujący z Naszą Instytucją,

 

Przekazujemy Wam dokument Strategii Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na lata 2017-2022+.

Chcemy zapewnić, że nie jest to dokument zamknięty. W wypadku znaczących zmian w regułach działania uczelni wyższych oraz Uniwersytetu Łódzkiego, pozostaniemy otwarci na jego modyfikację. Z pewnością natomiast będziemy weryfikować trafność i monitorować skuteczność realizacji strategii.

Zakładamy, że wszelkie działania zmierzające do podniesienia pozycji Wydziału na zewnątrz muszą zaczynać się od przemian wewnętrznych. Dlatego równie ważne co cele i działania operacyjne, są dla nas eksponowane wartości, na których zbudowaliśmy strategię.

Aby tworzyć dobrą perspektywę na przyszłość, wszyscy związani z Wydziałem powinni czuć odpowiedzialność i starać się angażować w jego bieżące prace. Strategia służyć ma nam, by istotne zmiany nie wynikały z chaosu czy przypadku,
ale z przemyślanych i przedyskutowanych na różnych forach koncepcji.

Przypominamy w tym miejscu ważne słowa ojca Europy Jeana Monneta o tym, że nic nie może powstać bez ludzi, ale nic nie może trwać bez instytucji. Monneta zainspirował szwajcarski filozof Henri-Frédéric Amiel, który pisał, że „na początku zaczynają się doświadczenia każdego człowieka. Same instytucje stają się mądrzejsze, bo akumulują zbiorowe doświadczenie
i wskutek tych doświadczeń i z tej mądrości ludzie poddają się tym samym regułom, nie zmieniając przy tym własnej natury, ale stopniowo zmieniając swoje zachowania”.

Pamiętajmy to przesłanie, kiedy będziemy pracować w najbliższych latach na rzecz własnego rozwoju, ale i rozwoju miejsca naszej pracy.

 

Kolegium dziekańskie

Łódź, lipiec 2017

 

Strategia Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na lata 2017-2022

Zachęcamy również do zapoznania się z Programem współpracy z otoczeniem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ na lata 2017-2022.

Do góry
wersja do druku
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź