Piątek, 15 grudnia 2017, tydzień parzysty (50)

EKSOC I UŁ W RANKINGACH

Uniwersytet Łódzki w rankingu QS World University 2016/2017

Uniwersytet Łódzki znalazł się jako jeden z sześciu polskich uniwersytetów w rankingu QS World University Ranking 2016/2017. Ranking QS World University przeprowadzany jest od 2004 roku przez organizację Quacquarelli Symonds, która zajmuje się problematyką nauczania na poziomie wyższym. W rankingu brane są pod uwagę takie kryteria jak: opinia wykładowców (40 proc. oceny ogólnej), opinia pracodawców (10 proc.), stosunek liczby studentów do liczby wykładowców (20 proc.), liczba cytowań publikacji naukowych na podstawie Scopus (20 proc.), odsetek wykładowców zagranicznych (5 proc.) oraz odsetek studentów zagranicznych (5 proc.). Najważniejszym celem rankingu jest umożliwienie kandydatom na studia racjonalnego wyboru uczelni oraz popularyzowanie idei studiowania za uczelniach zagranicznych. Zestawienie obejmuje 4% najlepszych szkół wyższych na świecie.

Uniwersytet Łódzki wraz z Uniwersytetem Wrocławskim zostały sklasyfikowane w grupie rankingowej 700+. Spośród polskich uczelni w rankingu znalazły się również Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ze szczegółami rankingu można zapoznać się na stronie

Nagroda Awans 2015 dla Uniwersytetu Łódzkiego w rankingu Perspektyw

Nagrodę Awans 2015 w 16. edycji rankingu - przygotowanym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy", otrzymał Uniwersytet Łódzki za najbardziej efektowny skok do grupy najlepszych uczelni akademickich. Uniwersytet Łódzki awansował aż o 5 miejsc (z 21. na 16. miejsce).

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny otrzymał dotację MNiSW

Z dumą informujemy, iż Wydział Ekonomiczno- Socjologiczny UŁ, jako jedyny na Uniwersytecie Łódzkim, otrzymał dotację podmiotową na dofinansowanie zadań projakościowych. Warunkiem przyznania dotacji było posiadanie kierunku z oceną wyróżniającą PKA - informatyka i ekonometria oraz kategorii A w ocenie parametrycznej Wydziału.

Uniwersytet Łódzki w czołówce rankingu Narodowego Centrum Nauki

Uniwersytet Łódzki znalazł się w czołówce grantobiorców Narodowego Centrum Nauki. Ranking obejmuje podmioty, którym zostało przyznane finansowanie na realizację projektów badawczych oraz staży podoktorskich w latach 2011-2012.

W powyższym rankingu Uniwersytet Łódzki zajął 4 pozycję w Polsce pod względem ilości projektów finansowanych w ramach konkursów NCN w obszarze Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce oraz 7 pozycję w  ogólnym zestawieniu podmiotów, którym zostało przyznane finansowanie. Wysoka pozycja Uniwersytetu Łódzkiego świadczy o jego dużej sile naukowej.

Więcej informacji na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki.

Poprzedni GRUDZIEŃ 2017 Następny
PnWtŚrCzwPtSoNd