Poniedziałek, 15 października 2018, tydzień parzysty (42)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

DZIAŁO SIĘ NA WYDZIALE

28 września 2018 r. rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2018/2019. Wykład inauguracyjny wygłosił Pan Andrzej Walczak- współzałożyciel Grupy Atlas, założyciel galerii Atlas Sztuki, Prezes EC1 Fundacja Łódzka, miłośnik sztuki i miasta Łodzi. Najlepsi studenci zostali nagrodzeni przez Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego i Prorektora ds. studenckich UŁ. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku akademickim!

Kolejna edycja dnia EkSocu odbyła się 17 maja 2018 r. pod hasłem HelloEkSoc#2. Impreza została podzielona na dwa bloki: "Trochę nauki!" i "Sama przyjemność :)". Wszyscy zainteresowani częścią naukową mogli uczestniczyć w szkoleniu „Mendeley” czy w otwarciu pracowni Thomson Reuters. Z uwagi na pogodę część rozrywkowa została przeniesiona do namiotu postawionego pomiędzy budynkami T i F. Podczas uroczystego rozpoczęcia święta Wydziału, dr hab. Rafał Matera, prof. UŁ - Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ wręczył nagrody dla najlepszych wykładowców EkSocu. Później już był grill, ping-pong, planszówki, piłkarzyki, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.

26 kwietnia 2018 r. zainaugurowaliśmy cyklu spotkań „Śniadanie z przedsiębiorcą”. Gościem pierwszego "śniadania" był Pan Jacek Szwajcowski, współzałożyciel i Prezes Zarządu Pelion S.A., firmy, która powstała w 1990 roku z inicjatywy polskich przedsiębiorców i w oparciu o polski kapitał. Obecnie jest jedną z największych w sektorze ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Pelion prowadzi swoją działalność we wszystkich segmentach dystrybucji farmaceutycznej: hurtowym, detalicznym i szpitalnym, zatrudniając ponad 9400 osób i generując przychody na poziomie 9,4 mld PLN rocznie. Pelion jest właścicielem 900 tradycyjnych aptek w Polsce i na Litwie, blisko 300 drogerii, a także portali i sklepów internetowych.
„Śniadanie z przedsiębiorcą” jest nową inicjatywą Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, mającą na celu promowanie i wspieranie przedsiębiorczości wśród studentów poprzez przedstawianie przedsiębiorców i przykładów firm, które inspirują do poszukiwania i wdrażania własnych pomysłów na biznes. Podczas spotkań przy śniadaniu zaproszeni przedsiębiorcy będą opowiadać o swojej drodze od pomysłu na przedsięwzięcie biznesowe, poprzez etap jego oceny aż do wdrożenia lub będą przedstawiać określony obszar związany z życiem startupów.

XVIII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki został zorganizowany w dniach 16-23 kwietnia 2018 r. Wśród proponowanych wydarzeń znalazły się wykłady, warsztaty, dyskusje, spotkania, a także gry i konkursy, nawiązujące tematyką do hasła Festiwalu „Innowacje w nauce, technice i sztuce”. Można było wziąć udział w również w wykładach gościnnych profesora Grzegorza W. Kołodko oraz profesora Andrzeja K. Koźmińskiego pt. "Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm" oraz profesora Akihiro Ishikawa pt. Life-long employment practice". Festiwal zakończył się 2-dniowym festynem naukowym w Manufakturze.

2 grudnia 2017 r. odbyła się IX Gala Absolwentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Studenci odebrali dyplomy z rąk przedstawicieli Kolegium Dziekańskiego. Najlepsi zostali wyróżnieni przez Radę Biznesu i otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym propozycje staży. Mamy nadzieję, że czas spędzony na Wydziale był czasem nie tylko owocnej nauki ale również nawiązywania wartościowych znajomości i przyjaźni. Galeria zdjęć jest dostąpna pod linkiem.

29 września 2017 r. uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki. Wykład pt. "Młodzi a społeczeństwo obywatelskie" poprowadziła prof. Agnieszka Golczyńska-Grondas. Najlepszym studentom wręczyliśmy pamiątkowe książki oraz gadżety wydziałowe. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku akademickim!

Blisko 60 studentów i wykładowców z trzech kontynentów: Ameryki Południowej i Północnej oraz Europy wzięło udział w trzynastej edycji Szkoły Letniej organizowanej w dniach 2-16 lipca 2017r. Summer School poświęcona była rozwojowi regionów, rewitalizacji i zdrowym miastom. Poza zajęciami prowadzonymi na Wydziale, zaplanowano również wycieczki po Łodzi, regionie i Polsce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji Szkoły Letniej 2017, która odbyła się w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Relacja w TvToya i wyborcza.pl

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Antoni Różalski, Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak oraz dr hab. Rafał Matera, prof. UŁ, Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ i dr hab. Marek Lefik, prof. PŁ, Dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ podpisali umowę uruchamiającą wspólny kierunek Rewitalizacja miast. Uczestnicząca w spotkaniu Prezydent Miasta Łodzi podziękowała władzom obu uczelni za pochylenie się nad problemem rewitalizacji i zaznaczyła, że Rewitalizacja miast jest kierunkiem przyszłościowym. „To odpowiedź na zapotrzebowanie naszego miasta. Tu rozpoczęliśmy problem dotyczący rewitalizacji, która posiada bardzo ważny aspekt społeczny, mający ożywić tkankę miejską” - mówiła Pani Prezydent,  która została zaproszona do poprowadzenia wykładu na nowym kierunku.

HelloEksoc! 18 maja po raz kolejny obchodziliśmy święto EkSocu, które w roku  2017 zostało  podzielone na dwie podstawowe części: naukową i rozrywkową. W ramach części naukowej odbyły się: wykład profesora Sampo Ruoppiliego, debata Polityka oparta na wiedzy – po co miastu uniwersytety?, Projekt Café oraz Science Dating.
Nauka to nie wszystko... był zatem czas na mecz siatkówki, badmintona, beach soccera, turniej  FIFA oraz zajęcia z jogi. W przerwach serwowaliśmy kawę, drinki, słodkie przekąski i coś na ciepło. Na koniec dnia wystąpiły dwa zespoły Matta Lewika oraz zespołu Andrzej Kowalsky Band.

5 kwietnia 2017 r. odbył się na Wydziale  XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki. Wśród proponowanych wydarzeń znalazły się wykłady, warsztaty, dyskusje, spotkania, a także gry i konkursy, nawiązujące tematyką do hasła Festiwalu „Łódź innowacyjna od zawsze”. W ofercie znalazło się 36 zajęć podzielonych na 4 bloki tematyczne korespondujące z tematem Festiwalu: Co o mieście, jego mieszkańcach i innowacjach wiedzieć warto, Łódź w drodze do innowacji, Przedsiębiorczość w innowacyjnej Łodzi, Zasoby innowacyjnego regionu. Partnerem wydarzenia na Wydziale był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Podczas otwarcia wystawy Małej Galerii ŁTF na Eksocu wręczone zostały nagrody laureatom studenckiego konkursu fotograficznego FOCUS_ON  LODZ.  Jury konkursu: Sławomir Grzanek - Prezes ŁTF, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, fotografik, Zbigniew Głuszczak - członek ŁTF, pracownik UŁ, fotografik oraz Jakub Zasina - pracownik UŁ, fotografik. Jury oceniło 75 prac zgłoszonych przez 17 autorów i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 1. miejsce - Yana Okulskaya (Drowning, Zagrajmy razem), 2. miejsce - Ivan Artysiuk (Czyste niebo, Sen o Łodzi, Ukryta przeszłość), 3. miejsce - Maria Gavrylenko (Step), wyróżnienia - Maria Klimovich (BUL - atmosfera), Katarzyna Krawczuk (bez tytułu).

W dniu 11 stycznia 2017 r. gościliśmy na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ Pana Profesora Marka Belkę. Wykład "Bank centralny i jego rola w polityce gospodarczej państwa" przyciągnął studentów Wydziału oraz słuchaczy Akademii Activus. Zobacz zdjęcia

Po raz ósmy, 3 grudnia 2016 r.,  absolwenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego świętowali ukończenie studiów magisterskich podczas uroczystej Gali Absolwentów. W czasie Gali absolwentom wręczono dyplomy, a najlepsi od Rady Biznesu otrzymali nagrody i obiecujące propozycje staży. Gala Absolwentów to niepowtarzalna okazja uczczenia końca studiów z przyjaciółmi, możliwość ubrania togi i biretu, wspólnego wypicia lampki szampana, a także świętowania przy dźwiękach muzyki na żywo w miłej atmosferze. Zobacz zdjęcia

30 września 2016 r. uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki 2016/2017. Tradycyjnie już, zamiast indeksów, najlepszym studentom wręczyliśmy pamiątkowe książki oraz gadżety wydziałowe. Wykład inauguracyjny pt. Prawda w życiu i nauce" poprowadził prof. Władysław Milo. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku akademickim! Galeria

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to nie tylko wielka impreza sportowa, to również wydarzenie, które możemy rozpatrywać jako pewien społeczny, a także socjologiczny fenomen. Komentowania ME podjęło się dwóch socjologów. Zobacz i posłuchaj co na temat turnieju mają do powiedzenia dr Wojciech Woźniak i mgr Jacek Burski, socjologowie sportu. 
Euro. Fenomen społeczny.
Ostatnia ósemka Euro 

12 stycznia 2016 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym odbyła się konferencja Ekonomia wielkich wydarzeń - korzyści i koszty dla miasta. Było to pierwsze spotkanie z cyklu Pomyśl o EXPO w Łodzi organizowanych na łódzkich uczelniach. Konferencję otworzył prof. nadzw. dr hab. Paweł Starosta, Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. W spotkaniu udział wzięli m.in. szef komitetu organizacyjnego Expo 2015 Fabrizio Grillo i sekretarz generalny pawilonu włoskiego na Expo 2015 - Roberto Daneo.
Relacja Tv Toya

Po raz siódmy, 5 grudnia 2015 r.,  absolwenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego świętowali ukończenie studiów magisterskich podczas uroczystej Gali Absolwentów. W czasie Gali absolwentom wręczono dyplomy, a najlepsi od Rady Biznesu otrzymali nagrody i obiecujące propozycje staży. Gala Absolwentów to niepowtarzalna okazja uczczenia końca studiów z przyjaciółmi, możliwość ubrania togi i biretu, wspólnego wypicia lampki szampana, a także świętowania przy dźwiękach muzyki na żywo w miłej atmosferze. Zobacz zdjęcia

9 października Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny gościł przedstawicieli władz lokalnych chińskiej prowincji Hebei oraz przedstawicieli trzech uczelni z tej prowincji. Z delegacją spotkała się prof. zw. dr hab. Zofia Wysokińska - Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego, dr hab. Paweł Starosta, prof. nadzw. UŁ – Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz dr Tomasz Uryszek - Zastępca Dyrektora Instytutu Finansów. Celem spotkania było zapoznanie się stron z działalnością i profilem poszczególnych instytucji, nawiązanie kontaktu i omówienie możliwości współpracy.  Goście nie tylko spotkali się z przedstawicielami Uniwersytetu Łódzkiego, ale również zwiedzili nasz Wydział. Galeria

1 października 2015 r. uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki 2015/2016. Tradycyjnie już, zamiast indeksów, najlepszym studentom wręczyliśmy pamiątkowe książki oraz gadżety wydziałowe. Wykład inauguracyjny pt. "Dylematy współczesnego przedsiębiorcy" poprowadził prof. Jan Duraj. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku akademickim!

Galeria

Miło nam poinformować, iż Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego obchodził w dniach 24-26 września 2015 r.  Jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczyste obchody obejmowały liczne spotkania i imprezy o charakterze naukowym i popularno-naukowym. Zorganizowano Międzynarodową konferencję naukową „Gospodarka i społeczeństwo”, Festyn Świet(l)ne 50-lecie Ek-Socu, Uroczystą Sesję Jubileuszową, Spotkanie Jubileuszowe na Wydziale oraz Bal Absolwentów w ramach VIII Zjazdu Absolwentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
Galeria zdjęć

W dniu 11 czerwca 2015 r. Rektor UŁ oraz Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ w obecności zaproszonych gości uroczyście odsłonili tablicę pamiątkową Profesora Jana Mujżela oraz otworzyli wyremontowaną Aulę C101, która nosić będzie imię Profesora.

23 maja na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się  Spotkanie Wydziałowe organizowane w ramach 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego.
Program spotkania obejmował m.in.: wykład VIP Absolwenta Wydziału Prof. Witolda Orłowskiego pt. "Polska transformacja: jasne i ciemne strony, otwarcie wystawy Prof. Aleksandra Welfe "Miejsca, do których wracam", spotkanie wykładowców i studentów z absolwentami Wydziału połączone ze zwiedzaniem Wydziału.

Galeria zdjęć

W dniach 25-26 kwietnia 2015 roku Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ wspólnie z Klubem Yakumo-goto zorganizował IX Dni Japońskie. Uczestnikami byli studenci, profesorowie oraz osoby spoza Uniwersytetu, zainteresowane kulturą Dalekiego Wschodu, łącznie około 700 osób. Program IX  Dni Japońskich obejmował wykłady naukowe profesorów z polskich uniwersytetów i ośrodków nauki, koncerty, warsztaty i pokazy.

Zobacz krótki film

15 kwietnia 2015 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ odbyło się spotkanie Polska Gospodarka w 2015 roku - sytuacja bieżąca, wyzwania i perspektywy z Januszem Piechocińskim, Wicepremierem i Ministrem Gospodarki. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Łódzkiego Salonu Gospodarczego

W tym roku w Mikołajki świętowaliśmy z naszymi Absolwentami ukończenie studiów. 6 grudnia 2014 r. odbyła się na naszym Wydziale już szósta uroczysta Gala Absolwentów, podczas której najlepsi studenci dostali nagrody od Rady Biznesu. Nie zabrakło oczywiście muzyki i wspólnej zabawy w przyjacielskiej atmosferze. A wszystko to połączone z lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

13 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie z Tomaszem Morawskim, Konsulem Honorowym RP w Ekwadorze oraz autorem książki pt. "Uciekinier". Spotkanie zorganizowane na Wydziale było okazją do rozmowy o sytuacji w ekwadorskich więzieniach oraz konsekwencjach wynikających z handlu narkotykami.

15 października 2014 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ odbyło się seminarium "Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców" - specjalna edycja dla nauk humanistycznych i społecznych, zorganizowana dzięki współpracy Rady Młodych Naukowców i Krajowej Reprezentacji Doktorantów. W spotkaniu, które stworzyło okazję do dyskusji na temat możliwości ubiegania się o finansowanie badań naukowych oraz umożliwiło pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu pisania wniosków o dofinansowanie badań w naukach humanistyczno-społecznych, wzięli udział m.in.: przedstawicielka MNiSW Pani Orieta Kurkowska z Departamentu Nauki, Przewodniczący Rady NCN prof. Michał Karoński, Koordynator Dyscyplin Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce NCN Dr Dorota Kiebzak-Mandera, a także filozof i komunikolog dr Emanuel Kulczycki (UAM, RMN, autor bloga Warsztat Badacza).

23 lipca 2014 r. Adriana Gottberg Gil - Radca Minister, Charge d’affaires Ambasady Boliwariańskiej Republiki Wenezueli oraz Dimas Alvarenga - Pierwszy Sekretarz Ambasady Boliwariańskiej Republiki Wenezueli, w ramach wizyty w Uniwersytecie Łódzkim, odwiedzili również Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ. W czasie spotkania dyskutowano na temat współpracy z uczelniami z Wenezueli, możliwości wyjazdu polskich studentów, ewentualnego wsparcia finansowego ze strony rządu wenezuelskiego oraz wymagań wizowych.

Pierwsze dwa tygodnie lipca minęły pod hasłem jubileuszowej - 10. edycji Summer School. W tym roku podejmowane były rozważania na temat bezpieczeństwa człowieka we współczesnym świecie, a także wyjaśnione zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa publicznego, problemów społecznych, ochrony środowiska naturalnego, jak i zagrożeń związanych z wytwarzaniem energii. Celem konferencji było nie tylko zwrócenie uwagi na kwestie istotne dla dzisiejszego świata, ale także wypracowanie wśród młodych ludzi umiejętności interdyscyplinarnego rozpoznawania i analizowania problemów ważnych dla międzynarodowych społeczności.

Informacje na temat szkoły letniej oraz galerie zdjęć znajdują się na stronie.

29 maja 2014 r. studenci Wydziału świętowali podczas Dnia EkSocu organizowanego już po raz 9 przez Wydziałową Radę Samorządu Studentów. WRSS włożyła wiele wysiłku, żeby zapewnić dzień pełen wrażeń. Patio EkSocu zamieniło się m.in. w arenę rodeo, obok której rozgrywały się walki gladiatorów. Studenci stali się gigantycznymi piłkarzykami, a smakosze piwa rozgrywali turniej Beer Ponga. To tylko pigułka z wielkiego świętowania, dlatego zapraszamy do  obejrzenia wideorelacji.

26-27 kwietnia 2014 to czas, w którym na Wydziale zakwitły drzewa wiśni w ramach VIII Dni Japońskich. Każdy mógł przenieść się w magiczne rejony Azji i dowiedzieć się czegoś na temat kultury japońskiej. A było w czym wybierać: tańce teratru no, walki judo i ju jitsu, budowa i animacja lalki, warsztaty ikebany, coś o historii i obyczajach Japonii. Program był na tyle bogaty, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeżeli  tym razem nie dotarliście, to zapewnijcie sobie miejsce już za rok!

9 kwietnia 2014 r. na naszym Wydziale gościliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z Łodzi i regionu w ramach XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.  Tego dnia uczniowie mieli szansę poczuć klimat studenckiego życia, uczestnicząc w wykładach i warsztatach przeprowadzonych przez pracowników naukowych oraz studenckie koła naukowe Wydziału. Kto wie, być może wśród uczestników obecni byli przyszli studenci EKSocu?

Galeria zdjęć.

27 marca 2014 r. na Wydziale odbyła się CIMA gra, którą przeprowadził Pan Jakub Bejnarowicz (Prezes CIMA na Polskę). Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się około 80 studentów. Studenci zostali podzieleni na grupy 9-10 osobowe, a każda z nich dostała do rozwiązania Case z zakresu rachunkowości zarządczej, mając godzinę na jego rozwiązanie. Po upływie przyznanego czasu każda z grup prezentowała wyniki podczas 5 minutowego wystąpienia. Prezentacje były oceniana przez trzyosobową  komisję, w składzie: Jakub Bejnarowicz (CIMA), Krzysztof Świeszczak (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) oraz Elżbieta Grzegorczyk (Infosys).  Za zwycięskie drużyny uznano Business Angeles oraz Dorota Team.

26 lutego 2014 r. odwiedzili nas studenci Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach spotkania studenci uczestniczyli w wykładzie z podstaw przedsiębiorczości prowadzonym przez dr Agnieszkę Kurczewską. Uzyskali również informacje na temat kierunków studiów oferowanych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

25 lutego 2014 r. gościliśmy Profesora Kazimierza M. Słomczyńskiego, absolwenta naszego Wydziału, Dyrektora Cross-National Studies: Interdisciplinary Research and Training Program - CONSIRT, Profesora The Ohio State University (OSU) i Polskiej Akademii Nauk. Wykład pt."DYNAMIKA SYSTEMU NIERÓWNOŚCI SPOŁECZNYCH W POLSCE. OD UNIFORMIZACJI DO POLARYZACJI" rozpoczął się o 11.30 w auli D208.

24 lutego 2014 r. o godzinie 9.45 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia tablicy i nadania imienia Profesora Władysława Welfe Centrum Informatyczno-Ekonometrycznemu UŁ.  W obecności zaproszonych gości, przyjaciół Profesora oraz społeczności akademickiej Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. zw. dr hab. Włodzimierz Nykiel wspólnie z Dziekanem Wydziału prof. nadzw. dr hab. Pawłem Starostą oraz prof. zw. dr hab. Aleksandrem Welfe odsłonili pamiątkową tablicę. Wydarzenie wzbogacone było o sesję naukową organizowaną wspólnie z Polską Akademią Nauk Oddział w Łodzi, prowadzoną przez prof. zw. dr hab. Aleksandra Welfe.
Więcej zdjęć

20 lutego 2014 r. o godzinie 11.30, w ramach Dnia Latynoamerykańskiego, rozpoczęło się spotkanie z dyplomatami z Ameryki Łacińskiej, forum uczestników  programu Summer School, pokaz  tańca latynoamerykańskiego, capoeiry oraz lekcja języka hiszpańskiego i portugalskiego Głównym celem wydarzenia była promocja kultury latynoamerykańskiej oraz współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z krajami Ameryki Łacińskiej, a przede wszystkim programów wymiany międzynarodowej dla studentów i pracowników UŁ.
Fotorelacja

14 lutego 2014 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym odbyło się spotkanie Łódzkiego Salonu Gospodarczego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie LIFELONG LEARNING, przy udziale Wydziału, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Stowarzyszenia Absolwentów Łódzkiego Ekonomicznego i Socjologicznego Ośrodka Akademickiego, Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Klubu 500-Łódź Stowarzyszenia Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm. Spotkanie miało na celu przedyskutowanie nowego okresu finansowania 2014-2020 i związanych z tym szans na dokonanie przeobrażeń w naszym regionie i kraju.

14 stycznia 2014 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym gościliśmy delegację z Chin: Wendy Cui - Dyrektor Beijing Golden Orient, Liuchong - kierownik BWZ CangZhou Technical College.  Prowadzone były rozmowy z Dziekanem Wydziału, a także kierownikiem Instytutu Ekonomii profesorem Eugeniuszem Kwiatkowskim i Prorektor ds. współpracy z zagranicą profesor Zofią Wysokińską. Delegacja spotkała się również ze studentami z Chin, którzy przyjechali na nasz Wydział w ramach stypendium.

6 grudnia 2013 r. na nasz Wydział przybył Święty Mikołaj i obdarował cukierkami wszystkich grzecznych studentów i pracowników. Niektórzy mieli także szansę na wspólne zdjecie z białobrodym Gościem przy choince, jak i na słuchanie jego radosnego śpiewu, który tego dnia rozbrzmiewał w murach Wydziału.

Zapraszamy do galerii!

7 grudnia 2013 r. absolwenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego już po raz piąty świętowali wspólnie ukończenie studiów. Najlepsi studenci otrzymali nagrody i obiecujące propozycje staży od Rady Biznesu. Wszystko to przy dźwiękach muzyki na żywo, lampce szampana i w rodzinnej atmosferze.

Więcej zdjęć

7 listopada 2013 r w Sali Rady Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na zaproszenie na  Katedry Socjologii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz Urząd Miasta Łodzi, odbył się wykład profesora Krzysztofa Zanussiego DOBRO WSPÓLNE.

Na zaproszenie Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Fundacji Ulicy Piotrkowskiej w dniach 4-5 listopada na Wydziale Ekonomiczno Socjologicznym UŁ wykłady "Cities for people" i "Livable cities for the 21st century" wygłosił profesor Jan Gehl.
Fot: Marta Zając
Więcej zdjęć

Wywiad


Do góry
wersja do druku
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź