Niedziela, 27 maja 2018, tydzień nieparzysty (21)

WYDARZENIA - 17.05.2018

HelloEkSoc#2

HelloEkSoc! Zapraszamy na coroczne święto EkSocu. 17 maja, w czwartek, będziemy bawić się przy dźwiękach muzyki, dzielić doświadczeniami naukowymi, rywalizować  oraz rozmawiać o budżecie obywatelskim w wersji wydziałowej. Będą słodkie przekąski, napoje i coś na ciepło. Do zobaczenia!

Część I - trochę nauki

• 9:45-11:15 Szkolenie „Mendeley” - menedżer bibliografii, sala T004.
    Warsztat będzie obejmował wszelkie aspekty pracy z narzędziem służącym do zarządzania bibliografią, jakim jest Mendeley. Narzędzie to posiada szereg funkcjonalności, jak choćby możliwość tworzenia grup i swobodne wymienianie między nimi interesujących publikacji wraz z komentarzami. Rejestracja na szkolenie odbywa się za pomocą odrębnego formularza dostępnego na stronie.
  • 11:30-13:15 Projekt Café, Biblioteka Wydziału.
    Rozmowy przy kawie o tym, jak skutecznie składać wnioski na projekty badawcze, z udziałem kierowników grantów, ekspertów i recenzentów oraz pracowników administracji obeznanych w tajnikach biurokratycznych procedur.
  • 13:30-15:00 Projektowe spotkanie z ekspertami, Biblioteka Wydziału.
    Gośćmi spotkania będą eksperci z Narodowego Centrum Nauki oraz Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego.
  • 15:00-16:30 Otwarcie pracowni Thomson Reuters i szkolenie pokazowe, E106.
    Na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym otwarta zostanie kolejna tematyczna pracownia, tym razem we współpracy z firmą Thomson Reuters.

Na powyższe wydarzenia prosimy rejestrować się na stronie.

Część II - Sama przyjemność

• 11:30 Startujemy z piknikiem – Hello EkSoc#2, pomiędzy budynkami F i T.
    Grill, napoje, słodkości. Planszówki oraz sprzęt sportowy do wypożyczenia.
    Infopunkty kół naukowych oraz Budżetu Obywatelskiego EkSocu.
  • 11:45 Najlepsi wykładowcy EkSocu - ogłoszenie wyników plebiscytu. Zagłosuj na najlepszego wykładowcę!
  • 12:00 Turniej FIFA by Santander Bank, sala F12.
  • 12:30 Turniej ping ponga, pomiędzy budynkami F i T.
  • 13:15 Joga time, Centrum Rozwoju Wydziału.
    Grupowe ćwiczenie jogi pod kierunkiem profesora Krzysztofa Koneckiego.
  • 13:30 Turniej trambambuli, pomiędzy budynkami F i T.
    Dwuosobowe zespoły walczące o zwycięstwo w turnieju tzw. piłkarzyków.

Na turniej FIFA, ping ponga oraz trambambuli, a także na joga time można rejestrować się na stronie.

Organizatorzy: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, WRSS Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, SKN HRM, SKN Progres, SKN Real Estate, SKN Social Force, SKN Taurus.

Partnerem wydarzenia jest Credit Agricol

Szkolenie dla studentów Gospodarki Przestrzennej

Wszystkich studentów Gospodarki Przestrzennej zapraszamy na szkolenie "Efektywność energetyczna oraz odnawialne źródła energii w kontekście poprawy jakości powietrza województwa łódzkiego", prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Mogą Państwo wybrać jeden z dwóch terminów szkolenia:
17.05.2018 r., godz. 8.30.-12.30, miejsce: EkSoc, sala E306;
24.05.2018 r., godz. 8.30.-12.30, miejsce: EkSoc, sala T006.
Zapisy i aktualne informacje o wolnych miejscach i sali - na stronie.

Opublikowane: 17-05-2018

Konferencja „Ochrona konsumentów na rynku usług finansowych”

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ochrona konsumentów na rynku usług finansowych”, organizowana przez Katedrę Bankowości Centralnej i Pośrednictwa Finansowego Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy ze Studencką Kliniką Finansów. Konferencja odbędzie się 17 maja 2018 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, umożliwi spotkanie i wymianę poglądów pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz praktyków zajmujących się problematyką usług finansowych i ochrony konsumentów funkcjonujących na tych rynkach.

Celem konferencji, oprócz wymiany opinii i prezentacji wyników badań poświęconych tej tematyce, jest także dyskusja o kontrowersjach wokół niskiej w naszym społeczeństwie świadomości finansowo-prawnej konsumenta korzystającego z usług instytucji finansowych.