Niedziela, 27 maja 2018, tydzień nieparzysty (21)

WYDARZENIA - 15.05.2018

Wykład dziekański - Profesor Matthias Waechter

projekt-bez-tytulu_1.jpg

W imieniu dr hab. Rafała Matery, prof. UŁ, Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, serdecznie zapraszamy na wykład Profesora Matthiasa Waechtera, Dyrektora Generalnego CIFE. Wykład pt. "An Attempt to Balance the Presidency of Donald Trump" odbędzie się 15 maja 2018 r. o godzinie 9:45 w sali C140.
Profesor Matthias Waechter  jest absolwentem historii i filozofii na Uniwersytetach w Bonn, Freiburgu, Paryżu i Rochester, uzyskał doktorat na uniwersytecie w Freiburg w 1994 roku. W tym samym roku rozpoczął pracę na Wydziale Historii Uniwersytetu w Freiburgu, gdzie otrzymał w 2004 r. habilitację. Był pracownikiem naukowym w niemieckim Instytucie Historycznym w Paryżu w latach 1997/98 i członkiem Fulbrighta na Uniwersytecie w Nowym Jorku w 1999 r. W 2000 r. dołączył do Institut Européen des Hautes Etudes Internationales, najpierw jako profesor wizytujący DAAD, a od 2005 r. jako dyrektor. Jest także adiunktem na Uniwersytecie we Freiburgu. Od 2017 r. pełni funkcję konsula honorowego Niemiec we Francji.

Opublikowane: 15-05-2018