Czwartek, 19 kwietnia 2018, tydzień parzysty (16)

WYDARZENIA - 26.04.2018

Śniadanie z przedsiębiorcą - Jacek Szwajcowski, Prezes Zarządu Pelion S.A.

Serdecznie zapraszamy w dniu 26 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 do Centrum Rozwoju Wydziału na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ na inaugurację cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcą”. Gościem pierwszego spotkania będzie Pan Jacek Szwajcowski, współzałożyciel i Prezes Zarządu Pelion S.A., firmy, która powstała w 1990 roku z inicjatywy polskich przedsiębiorców i w oparciu o polski kapitał. Obecnie jest jedną z największych w sektorze ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Pelion prowadzi swoją działalność we wszystkich segmentach dystrybucji farmaceutycznej: hurtowym, detalicznym i szpitalnym, zatrudniając ponad 9400 osób i generując przychody na poziomie 9,4 mld PLN rocznie. Pelion jest właścicielem 900 tradycyjnych aptek w Polsce i na Litwie, blisko 300 drogerii, a także portali i sklepów internetowych.

Pan Jacek Szwajcowski ukończył studia na Politechnice Łódzkiej, a w ramach studiów podyplomowych uczestniczył w programach organizowanych przez Harvard Kennedy School, George Mason University w Waszyngtonie, Said Business School - University of Oxford oraz Jackson Institute for Global Affairs - Yale University. Jest inicjatorem powstania DOZ Fundacji dbam o zdrowie, która niweluje bariery w dostępie do leków dla najbardziej potrzebujących. Jako pasjonat tradycji polskiego aptekarstwa zainicjował otwarcie prywatnego Muzeum Farmacji w Łodzi.  Od 2000 roku jest uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos, a w 2005 roku został członkiem międzynarodowej organizacji Forum of Young Global Leaders.  Jest członkiem Rad Nadzorczych w kilku spółkach, w tym spółkach giełdowych Pharmena S.A., Eurocash S.A., a także Prezesem Polskiej Rady Biznesu – Stowarzyszenia zrzeszającego największych polskich przedsiębiorców.  Jest też członkiem zespołu doradców społecznych Prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej.

„Śniadanie z przedsiębiorcą” jest nową inicjatywą Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, mającą na celu promowanie i wspieranie przedsiębiorczości wśród studentów poprzez przedstawianie przedsiębiorców i przykładów firm, które inspirują do poszukiwania i wdrażania własnych pomysłów na biznes. Podczas spotkań przy śniadaniu zaproszeni przedsiębiorcy będą opowiadać o swojej drodze od pomysłu na przedsięwzięcie biznesowe, poprzez etap jego oceny aż do wdrożenia lub będą przedstawiać określony obszar związany z życiem startupów.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o rejestrację wypełniając formularz rejestracyjny.

Opublikowane: 26-04-2018