Czwartek, 19 kwietnia 2018, tydzień parzysty (16)

WYDARZENIA - 20.04.2018

Konferencja naukowa „Socjologia pracy wczoraj i dziś. W 90-tą rocznicę urodzin profesor Jolanty Kulpińskiej”

Serdecznie zapraszamy na  konferencję organizowaną przez Instytut Socjologii UŁ współorganizowaną z Sekcją Socjologii Pracy PTS w związku ze zbliżającą się 90-tą rocznicą urodzin profesor  Jolanty Kulpińskiej. Konferencja zatytułowana jest „Socjologia pracy wczoraj i dziś. W 90-tą rocznicę urodzin prof. Jolanty Kulpińskiej”.

Pani profesor jest wybitnym socjologiem. W latach 1976-1999 pełniła funkcję dyrektora Instytutu Socjologii UŁ. Od 1969 roku była kierownikiem Katedry Socjologii Przemysłu (obecnie Katedra Socjologii Organizacji i Zarządzania). Była redaktorem naczelnym m.in. „Przeglądu Socjologicznego”, „Studiów Socjologicznych”, „Kultury i społeczeństwa”, „European Journal of Industrial Relations” oraz „Human Resource Development International”. Jej działalność badawcza skupia się wokół zagadnień związanych z socjologią pracy, socjologią przemysłu oraz socjologią stosunków przemysłowych. Konferencja będzie niezwykłą okazją uczczenia Jubilatki. Konferencja organizowana jest w 90-tą rocznicę urodzin pani profesor oraz w 50-tą rocznicę otrzymania przez nią stopnia doktora habilitowanego.

Konferencja odbędzie się w Łodzi, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w dniu 20 kwietnia 2018 roku w sali Rady Wydziału.  Wśród prelegentów zagranicznych wystąpią Akihiro Ishikawa, Paul Steward, Meardi Guglielmo oraz Harri Melin.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 5 kwietnia 2018 r. wysyłając zgłoszenie na adres inssoc@uni.lodz.pl

Opublikowane: 20-04-2018