Czwartek, 19 kwietnia 2018, tydzień parzysty (16)

WYDARZENIA - 10.04.2018

Nowy autorytaryzm – czyli o „dobrej zmianie” w Miastku, spotkanie z dr hab. Maciejem Gdulą

nowy-autorytaryzm-2.jpg

Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają na spotkanie z dr. hab. Maciejem Gdulą z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Spotkanie pt. Nowy autorytaryzm – czyli o „dobrej zmianie” w Miastku. odbędzie się 10 kwietnia 2018 o godzinie 17:00 w sali C101, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ (ul. POW 3/5) i ma charakter otwarty.
Dr. hab. Maciej Gdula jest autorem książki „Nowy Autorytaryzm” (Wyd. Krytyki Politycznej: Warszawa, 2018) oraz raportu badawczego „Dobra zmiana w Miastku. Neoautorytaryzm w polskiej polityce z perspektywy małego miasta” (2017), których będzie dotyczyło nasze spotkanie. Raport badawczy do pobrania.

Szkolenia z cyklu: Banki i bazy danych – edycja kwietniowa

mini_gus_na-www-kwiecien18.jpg

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez Urząd Statystyczny w Łodzi:

Zasoby i funkcjonalności Banku Danych Lokalnych GUS (BDL); termin: 10.04.2018 r., godz. 08:00-11:15 (08:00-09:30 w sali T202, 09:45-11:15 w sali T203); prowadzący: Anna Luchowska, Monika Wastowska; Termin rejestracji: 4.04.2018 – wyślij zgłoszenie.

Program, dodatkowe informacje o szkoleniach – na stronie.

Pytania dotyczące wydarzeń proszę kierować na adres: katarzyna.luczak@uni.lodz.pl

Spotkania z biznesem na EkSocu - Polska

spotkania-z-biznesem-na-eksocu_polska-10-12.04.18-newsletter.jpg

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników EkSocu (i nie tylko) do wzięcia udziału w wydarzeniach z cyklu: "Spotkania  z  biznesem  na  EkSocu - Polska". Jest to cykl wydarzeń na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, organizowany przez wydziałowe Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych, wspólnie z instytucjami i firmami o polskim rodowodzie.
W programie: panel dyskusyjny pt. "Biznes po polsku", w którym przedstawiciele czterech polskich firm (Kastor, BiFIX, Inwedo, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku), dzieląc się ze słuchaczami swoim unikalnym i różnorodnym doświadczeniem, będą rozmawiali na temat specyfiki polskich przedsiębiorstw. Ponadto, w dniach 10-12 kwietnia 2018 odbędzie się pięć certyfikowanych warsztatów, prowadzonych przez specjalistów z firm o polskich korzeniach (Browin, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Inwedo).

Wydarzenia:

10 kwietnia 2018 r. w godz. 11:30-13:00, aula C101
Panel dyskusyjny pt. "Biznes po polsku", z udziałem czterech polskich firm: Kastor, BiFIX, Inwedo, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Rejestracja uczestnictwa nie jest wymagana (wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych), ale pozwoli nam na lepszą organizację wydarzenia - prześlij zgłoszenie.

10 kwietnia 2018 r. w godz. 13.15-15.30, sala F12
Warsztat z degustacją pt. Piwowarstwo - jak zrobić domowe piwo? prowadzone przez firmę Browin Sp. z o.o. Rejestracja uczestnictwa jest obowiązkowa - prześlij zgłoszenie.

10 kwietnia 2018 r. w godz. 13.15-15.00, sala T006
Warsztat pt. Badania foresightowe dla gospodarki - teoria i praktyka prowadzone przez firmę ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z.o.o. Rejestracja uczestnictwa jest obowiązkowa - prześlij zgłoszenie.

10 kwietnia 2018 r. w godz. w godz. 13.15-15.00, sala T006

Zapraszamy do zapoznania się z programem całego cyklu wydarzeń. Szczegółowe informacje o warsztatach: eksoc.uni.lodz.pl/szkolenia.