Czwartek, 29 czerwca 2017, tydzień parzysty (26)

WYDARZENIA - 12.06.2017

W dniach 12-13 czerwca 2017r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Rogowskiej 26 odbędzie się XXVI Konferencja Naukowa pt. „Ekonometria i statystyka w procesie edukacji ekonomicznej”. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Statystyki i Demografii oraz Instytut Ekonometrii Uniwersytetu Łódzkiego.
Konferencja stanowi forum wymiany doświadczeń, które stwarza możliwość prezentacji wyników pracy nie tylko doświadczonych ludzi nauki, ale także osób, które rozpoczynają swoją karierę naukową. Tematyka konferencji obejmuje: komunikację wiedzy statystycznej, selektywny przekaz informacji, metody poprawy jakości oszacowań oparte na zintegrowanych danych, dylematy i wyzwania big data, zaawansowane metody statystyczne i ekonometryczne w naukach ekonomicznych, problemy jakości nauczania w szkolnictwie wyższym, programy nauczania przedmiotów ilościowych na wybranych kierunkach ekonomicznych oraz metody ilościowe w społeczeństwie informatycznym.

Opublikowane: 12-06-2017