Czwartek, 29 czerwca 2017, tydzień parzysty (26)

TOASTMASTERS ORGANIZATION AT THE FACULTY OF ECONOMICS AND SOCIOLOGY

There is a new opportunity for education and self-development at the Faculty of Economics and Sociology! Join Speakers of Łódź, an English language public speaking and leadership club that is part of a worldwide Toastmasters Organization. Both native and non-native English speakers have opportunity to practice their speaking, listening and leadership skills in the Club. Members of the Club are committed to help each other improve their public speaking and leadership skills.

• Do you want to express yourself better in front of people?
  • Are you dreaming of a more efficient self-expression style?
  • Do you want to enhance your leadership qualities?

Whatever your aim is, Toastmasters provides you a friendly and mutually supportive learning environment that helps you achieve your personal goals. We meet every Tuesday 6:30-8:30 PM at the Faculty of Economics and Sociology, UŁ, room T006. Guests are welcome!

More information on the website or facebook