Poniedziałek, 15 października 2018, tydzień parzysty (42)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

STUDENCI

Kursy Szkoły Giełdowej

Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny i Wydział Zarządzania we współpracy z Fundacją GPW zapraszają na kursy Szkoły Giełdowej:
- Podstawy inwestowania na giełdzie
- Giełda dla średniozaawansowanych
Kursy odbędą się w weekend 27 – 28 października 2018r. Każdy obejmuje 14 godzin zajęć. Słuchacze otrzymują wydrukowane materiały szkoleniowe przygotowane przez GPW, a po kursie certyfikat ukończenia kursu podpisany przez Prezesa GPW. Zajęcia są prowadzone przez osoby, które są lub były inwestorami,  maklerami  giełdowymi lub pracują na GPW. Więcej szczegółowych informacji i zapisy na kursy na stronie Szkoły pod linkiem. W razie pytań i wątpliwości, proszę pisać na adres mailowy: szkola.giedowa@uni.lodz.pl. Serdecznie zapraszamy.

Opublikowane: 15-10-2018

Studenckie Granty Badawcze 2019

Konkurs adresowany jest do studentów zainteresowanych prowadzeniem samodzielnych projektów naukowych. Studenckie Granty Badawcze pozwalają wykorzystać wiedzę i rozwinąć praktyczne umiejętności zdobyte podczas nauki na Uniwersytecie Łódzkim. Realizacja własnego projektu badawczego pozwala nie tylko pogłębić zainteresowania naukowe, ale również daje konkretne narzędzia, które mogą być wykorzystane w planowanej karierze zawodowej. Pierwsze szkolenia zaczynają się już 16 października i będą trwały do 24 listopada. Więcej informacji na stronie Studenckich Grantów Badawczych

Opublikowane: 10-10-2018

Rekrutacja na studia podyplomowe „Zamówienia Publiczne”

Informujemy, że pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na Studia Podyplomowe „Zamówienia Publiczne” na rok akademicki 2018/19. Oferta programowa znajduje się na stronie Katedry Inwestycji i Nieruchomości: www.kin.uni.lodz.pl

Opublikowane: 08-10-2018

Staże wakacyjne w USA

Informujemy o rozpoczętej rekrutacji na staże wakacyjne w USA w ramach Polish-American Internship Initiative, programu dzięki któremu polscy studenci odbędą latem 2019 praktyki w amerykańskich firmach. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie. Udział w Programie jest dla studentów bezpłatny (nie ponoszą kosztów uczestnictwa). Pierwsza dostępna oferta stażowa na rok 2019 to propozycja renomowanego koncernu Raytheon. Poszukiwani są studenci, którzy studiują na kierunkach technicznych, inżynierskich (mechanika, elektryka, lotnictwo i podobne), informatycznych, zarządzaniu, logistyce i pokrewnych. Rekrutacja na staże przebiega on-line na www.paii.pl. Termin składania elektronicznych wniosków upływa 10 października. Więcej szczegółów w załączonej informacji. Więcej informacji w załączniku oraz na: https://www.facebook.com/Polish.American.Internship.Initiative/posts/1975881745824134

Opublikowane: 06-10-2018

OSTC Trading Lab

post-1.jpg

Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji do OSTC Trading Lab. Firma jest członkiem Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Aplikować można pod linkiem. Zapraszamy do odwiedzenia standu na Wydziale już 09.10 w budynku T.

Opublikowane: 05-10-2018

Konkurs IPiSS na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie pracy i polityki społecznej

Konkursem objęte są prace magisterskie i doktorskie zakończone w roku kalendarzowym 2017 i 2018, które podejmują w szczególności tematy związane z: problematyką pracy, polityką społeczną, prawem pracy i zbiorowymi stosunkami pracy, ubezpieczeniami społecznymi. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu. Zgłoszenie pracy do konkursu powinno być dokonane w terminie do 31 października 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Opublikowane: 04-10-2018

Konkurs PFRON "Otwarte Drzwi"

PFRON ogłasza konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: społecznym, zawodowym lub zdrowotnym. Do konkursu mogą być zgłaszane prace podejmujące problematykę z zakresu różnych obszarów rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie. Termin składania prac: do 15 października 2018 r.

Opublikowane: 28-09-2018

Konkurs na prace dyplomowe "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki"

W imieniu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, przesyłam zaproszenie do udziału w konkursie na prace dyplomowe "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki". Konkurs skierowany jest do Studentów, którzy w roku akademickim 2018/2019 będą pisać / bronić swoje prace licencjackie lub magisterskie. Na etapie zgłaszania do 30.11.2018 wystarczy przesłać swój temat z krótkim opisem założeń pracy za pośrednictwem strony.

Opublikowane: 27-09-2018

Konkurs na najlepszą pracę doktorską i magisterską

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską, którego celem jest promocja autorów najlepszych prac naukowych oraz popularyzacja nowoczesnych metod analizy danych, dostępnych w oprogramowaniu Statistica. Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w konkursie
Nagrody

  • Dla autorów i promotorów prac: łącznie 10 000 zł
  • Dla Wydziałów promujących zwycięskie prace: Wybrane szkolenie zamknięte StatSoft dla pracowników

Autorów i promotorów najlepszych prac czeka także uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Opublikowane: 25-09-2018

Ikar Jakości

Ikar Jakości to ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową ukierunkowaną na tematykę zarządzania. Konkurs realizowany jest na podstawie zgłoszeń przesłanych na adres ikar@jakoscroku.pl przez promotorów prac obronionych na państwowych i prywatnych uczelniach w Polsce. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie. W tym roku nagrodę pieniężną w wysokości 2000 PLN ufundowała firma Protan Polska Sp. z o.o. Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie.

Opublikowane: 24-09-2018

Konkurs „Project Master”

Stowarzyszenie IPMA Polska wraz z Wydziałem Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego w partnerstwie ze Szkołą Główną Handlową zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.
Prace na ww. konkurs można przesyłać od 1 czerwca do 7 października br. Więcej informacji na temat udziału w konkursie znajduje się na stronie: http://www.projectmaster.ipma.pl/

Opublikowane: 19-09-2018

Konkurs „Rozjechane przepisy"

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zachęca do udziału w konkursie na utworzenie aplikacji edukacyjnej (strony internetowej), mającej na celu wypracowanie nawyków i umiejętności wśród uczestników ruchu drogowego, bezpiecznego korzystania z dróg, uczącą prawidłowych zachowań i przepisów ruchu drogowego.
Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Opublikowane: 19-09-2018

Konkurs Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z zakresu systemów gwarantowania depozytów, restrukturyzacji lub uporządkowanej likwidacji instytucji finansowych, infrastruktury regulacyjnej systemu finansowego, problematyki bezpieczeństwa finansowego banków oraz stabilności finansowej. W konkursie mogą brać udział autorzy prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z powyższej tematyki, którzy obronili pracę napisaną w języku polskim w 2018 roku. Prace można nadsyłać w terminie do 31 stycznia 2019 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Opublikowane: 19-09-2018

Oferta pracy w Shumee S.A.

Platforma zakupowa Shumee S.A. poszukuje specjalisty ds. obsługi serwisu internetowego. Serdecznie zachęcamy do przesyłania aplikacji. Ogłoszenie jest dostępne pod linkiem. Firma jest członkiem Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. 

Opublikowane: 07-09-2018

Project Master

Project Master to ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorską i podyplomową w dziedzinie zarządzania projektami. XIII edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Project Master 2018 wszystkich dyplomantów oraz doktorów, którzy w okresie od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r. obronili swoją pracę dyplomową lub doktorską na jednej z polskich uczelni.  Praca musi dotyczyć dziedziny zarządzania projektami. Szczegóły znajdująs się na stronie

Opublikowane: 28-08-2018

Konkurs „Ekologiczny magister”

WFOŚiGW w Łodzi ogłasza V edycję Konkursu „Ekologiczny magister”. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych prac magisterskich z dziedziny ochrony środowiska. Do Konkursu mogą przystąpić absolwenci uczelni wyższych z terenu województwa łódzkiego, którzy obronili pracę magisterską w roku akademickim 2017/2018, w szkołach wyższych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego. Regulamin V edycji konkursu. Karta zgłoszeniowa.
Więcej informacji

Opublikowane: 14-08-2018

Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pragnie zachęcić wszystkich tegorocznych absolwentów interesujących się polityką zagraniczną do wzięcia udziału w konkursie na najlepsza pracę magisterską z zakresu zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Więcej informacji.

Opublikowane: 06-08-2018

Zostań dyplomatą!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło kolejną edycję naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2019A, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Uczestnicy aplikacji zostaną zatrudnieni w MSZ na czas określony 1 roku.  Po jej ukończeniu i  zdaniu egzaminu uzyskają stopień dyplomatyczny oraz podejmą obowiązki członka służby zagranicznej. Absolwenci aplikacji zostaną skierowani do pracy w placówkach zagranicznych RP. Aplikacja dyplomatyczno-konsularna to początek kariery w MSZ!

Opublikowane: 19-07-2018

Konkurs ogłoszony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji oraz ochronie konsumentów

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów na problematykę ochrony konsumentów oraz ochrony konkurencji. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły prawo lub inny kierunek - ekonomię, administrację czy zarządzanie.
Do konkursu mogą być zgłaszane prace obronione od 16 października 2017 r. do 15 października 2018 r. Termin zgłoszeń upływa 31 października 2018 r. Szczegóły – regulaminy, formularze znajdują się na stronie.

Opublikowane: 29-06-2018

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego

W imieniu Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia sportowe. Zachęcamy również do dołączenia do Klubu Uczelnianego AZS i reprezentacji Uniwersytetu Łódzkiego na Akademickich Mistrzostwach Polski. Pozostałe informacje oraz szczegóły dotyczące treningów znajdują się na stronie.

Opublikowane: 07-05-2018

Rekrutacja na Ambasadora OSTC 2018/2019

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekrutacji na Ambasadora OSTC. Program Ambasador OSTC to specjalnie przygotowany pakiet zadań z zakresu Employer Brandingu, Social Media i Marketingu w firmie związanej z cenną, niszową w Polsce branżą - tradingiem. Do zadań ambasadora należy m.in. rozpowszechnianie informacji o marce na płaszczyźnie online i offline, współorganizacja wydarzeń na uczelniach oraz tworzenie strategii komunikacyjnej czy materiałów promocyjnych razem z przedstawicielami OSTC. Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na fanpage’u polskiego oddziału OSTC.

Opublikowane: 17-04-2018

Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską „Rodzina – Społeczeństwo – Przyszłość”

Zapraszamy do udziału w Konkursie o Nagrodę Wojewody Wielkopolskiego na najlepszą pracę magisterską i doktorską na temat znaczenia rodziny dla funkcjonowania i rozwoju ładu społecznego w różnych jego wymiarach „Rodzina – Społeczeństwo – Przyszłość”. Jest to pierwsza edycja tego Konkursu, adresowanego do autorów wyróżniających się prac z zakresu wszelkich specjalności naukowych, dotyczących zagadnień polityki prorodzinnej, a także roli rodziny w funkcjonowaniu społeczeństwa. Do Konkursu zgłoszone mogą zostać prace obronione w latach 2016/2017 oraz 2017/2018. Pracę wraz z wypełnionymi załącznikami należy przesłać do 15 października 2018 r. Więcej informacji odnajdą Państwo pod linkiem.

Opublikowane: 12-04-2018

Program wymiany praktyk IAESTE

iaeste_logo.jpg

IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) to stowarzyszenie, które organizuje coroczny projekt Program Wymiany Praktyk. Dzięki staraniom AESTE, setki młodych ludzi z zagranicy ma możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych na praktykach organizowanych przez polskie instytuty, uczelnie i przedsiębiorstwa. Taka sama ilość studentów z Polski zyskuje szansę wyjazdu na staże w zagranicznych placówkach, w jednym z ponad 80 krajów biorących udział w projekcie.
Wyjedź na staż marzeń! Wyjedź na wymarzoną praktyk!

Opublikowane: 05-04-2018

Językowe Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim

Językowe Targi Pracy to spotkanie studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego z firmami poszukującymi kandydatów do pracy ze znajomością języków obcych. Jest to nowa inicjatywa Biura Karier, która jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie osobami posługującymi się biegle językami obcymi.

Termin: 1 marca 2018 r., godz. 10.00-14.00
Miejsce: Wydział Filologiczny UŁ, ul. Pomorska 171/173

Opublikowane: 27-02-2018

Szkoła giełdowa

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają do udziału w kolejnej edycji kursu „Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz „Giełda dla średniozaawansowanych”. Zajęcia odbywają się w weekendy na Wydziale Zarządzania UŁ, a wykłady prowadzą wykładowcy wyższych uczelni, praktycy i specjaliści rynku kapitałowego. Kurs obejmuje zagadnienia, których znajomość jest niezbędna w inwestowaniu, takie jak funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, zasady inwestowania, analiza spółek i wiele innych. Słuchacze otrzymują certyfikat ukończenia kursu podpisany przez Prezesa GPW i UŁ. Rejestracja oraz szczegółowe informacje dostępne pod linkiem.

Opublikowane: 22-02-2018

Konkurs o nagrodę Wojewody Wielkopolskiego na najlepszą pracę magisterską i doktorską

Uprzejmie informujemy o Konkursie o Nagrodę Wojewody Wielkopolskiego na najlepszą pracę magisterską i doktorską na temat: Znaczenie rodziny dla funkcjonowania i rozwoju ładu społecznego w różnych jego wymiarach "Rodzina - Społeczeństwo - Przyszłość". Konkurs adresowany jest do autorów wyróżniających się prac naukowych, dotyczących zagadnień polityki prorodzinnej, a także roli rodziny w funkcjonowaniu społeczeństwa. Więcej informacji na stronie http://www.poznan.uw.gov.pl/wydarzenia/konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska-i-doktorska-rodzina-spoleczenstwo-przyszlosc

Opublikowane: 21-02-2018

Dyżury Pełnomocników Dziekana

Od 26 lutego 2018 r. dyżury Pełnomocników Dziekana będą odbywały się w pokoju D102 w następujących godzinach:
Pełnomocnik Dziekana ds. toku studiów- dr Zbigniew Głuszczak
wtorek: 12.30-13.30
piątek: 13.00-14.00
Pełnomocnik Dziekana ds. toku studiów- dr Maciej Dykto
poniedziałek: 13.00-14.00
czwartek: 12.00-13.00
Pełnomocnik Dziekana ds. informatyzacji Wydziału- dr hab. Radosław Zajdel, prof. UŁ
środa: 12.00-13.00

Opublikowane: 20-02-2018

Studenckie Granty Badawcze 2018

sgb.jpg

Uniwersytet Łódzki otwiera nowe możliwości rozwoju dla młodych osób zainteresowanych nauką. Jeśli jesteś studentem i potrzebujesz dofinansowania na prowadzenie lub prezentację badań naukowych zgłoś się do projektu Studenckie Granty Badawcze.
Sprawdź terminy i wyślij zgłoszenie.

Opublikowane: 05-02-2018

Gra Tradingowa

SKN Stratolog zaprasza na Grę Tradingową.  Jest to wydarzenie skierowane do studentów kierunków ekonomicznych, którzy mają albo chcą mieć styczność z giełdą . Przed konkursem  odbędzie się szkolenie z inwestowania na giełdzie w zakresie obsługi platformy tradingowej i podstaw analizy technicznej przydatnej do handlu krótkoterminowego (udział w szkoleniu nie jest obowiązkowy). Więcej informacji dostępnych na stronie.

Opublikowane: 04-02-2018

Mikrodotacje na rozwój organizacji pozarządowych i grup nieformalnych planujących ekonomizację

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS  ogłasza konkurs na Mikrodziałania. Środkami w wysokości od 1500 zł do 5000 zł wspieramy łódzkie organizacje pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej lub odpłatnej, ale planujących ekonomizację oraz grupy nieformalne planujące rejestrację w formie stowarzyszenia/fundacji z działalnością odpłatną lub gospodarczą. Grant może być  przeznaczony na pokrycie kosztów rozwoju instytucjonalnego grupy nieformalnej lub organizacji – szkolenia zespołu/kadry,  zakup sprzętu, zrealizowania działań (np. warsztatów) jako pilotażowych działań budujących doświadczenie organizacji w obszarze działalności ekonomicznej, usługi promocyjne i marketingowe i in. Okres realizacji działań w projekcie to max. 10 miesięcy – od  01.03.18 r. do 31.12.18 r.
Wnioski składane są wyłącznie drogą mailową na adres apakowska@opus.org.pl.
Termin składania wniosków: od 23.01.2018 do 13.02.2018 do godziny 23.59.

Opublikowane: 02-02-2018

Stypendia Rządu Francuskiego

Ambasada Francji w Polsce ma przyjemność poinformować, że aplikacje na stypendia rządu francuskiego Master 2 lub Doktorat są już otwarte i wnioski można składać do 7 marca 2018 roku.

  • Stypendia Master 2 to program stypendialny przyznawany na okres od 1 do 10 miesięcy, skierowany do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master). 767€ na każdy miesiąc pobytu we Francji. Stypendia BGF Master 2 przeznaczone są też dla studentów programów podwójnych dyplomów polsko-francuskich, które realizowane są również na Pana/Pani uczelni.
  • Stypendia Doktorat to stypendium na trzy pięciomiesięczne pobyty we Francji w celu realizacji doktoratu cotutelle albo codirection. Stypendysta otrzymuje ok. 1060€ na każdy miesiąc pobytu we Francji.

Więcej informacji znajduje się na stronie institutfrancais.pl

Opublikowane: 31-01-2018

Przedłużona rekrutacja na Summer School do Brazylii

Informujemy, iż można jeszcze dołączyć do grupy wyjeżdżającej na Summer School do Brazylii. Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć do dnia 23.02.2018 w Centrum Rozwoju Wydziału w pokoju C14 u Doroty Borkowskiej dorota.borkowska@uni.lodz.pl

Opublikowane: 31-01-2018

Microsoft Imagine Academy

Studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego mają od początku roku akademickiego 2017/2018 możliwość  uczestnictwa w programie Microsoft Imagine Academy. W ramach tego programu słuchacze zajęć z przedmiotów informatycznych wszystkich naszych kierunków studiów mają zapewniony  dostęp do szerokiego wachlarza materiałów szkoleniowych (tak w formie ebooków jak i kursów on-line). Osoby, które odbędą kursy mogą uzyskać certyfikat uczestnictwa oraz – jeśli zechcą – mogą przystąpić do egzaminu pozwalającego uzyskać jeden z 2 kategorii międzynarodowych tytułów firmy Microsoft.

Opublikowane: 30-01-2018

XIX edycja Konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego

XIX edycja Konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Nagrody przyznawane są za rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim, promujące region bądź też wykazujące użyteczność dla rozwoju społecznego, gospodarczego lub kulturalnego regionu. Regulamin. Prace magisterskie i dyplomowe wraz z wnioskiem (wypełnionym komputerowo i z niezbędnymi podpisami złożonymi odręcznie) i recenzją zgłoszonej do konkursu pracy magisterskiej lub dyplomowej (oryginał lub kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) należy składać w terminie do 12 marca 2018 r. w Centrum Obsługi Studentów (pok. D4).

Opublikowane: 29-01-2018

AMSE 2018

Let us cordially invite you to the 21st international conference on APPLICATIONS OF MATHEMATICS AND STATISTICS IN ECONOMICS (AMSE 2018) organized by the University of Economics in Prague, Matej Bel University in Banská Bystrica and Wroclaw University of Economics on 29th August – 2nd September 2018 in Kutná Hora (the Czech Republic). Registration deadline for all participants – both speakers and non-speakers – as well as abstract submission deadline is 25th March 2018. Complete information of the conference (especially of the important dates) is available at the conference website www.amse-conference.eu.

Opublikowane: 25-01-2018

Student scientific conference

We are delighted to inform you about a student scientific conference, which will be held on 17-19th April at Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University. More information

Opublikowane: 25-01-2018

"Studencie zrelaksuj się"

Jak co roku, w zimowej sesji egzaminacyjnej SWFiS UŁ organizuje dla studentów UŁ zajęcia pod hasłem "Studencie zrelaksuj się". Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć.

Opublikowane: 22-01-2018

II edycja konkursu na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową

Uprzejmie informujemy, że Rzecznik Finansowy wraz z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej, ogłosili II edycję Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym.
Konkurs obejmuje:
- prace doktorskie obronione w latach 2016 - 2017,
- prace magisterskie, licencjackie i podyplomowe obronione w roku 2017
Zgłoszenie może być dokonane przez:
1) autora pracy,
2) promotora, za zgodą autora,
3) Dyrektora Instytutu/Katedry lub Dziekana wydziału uczelni, w której realizowana była rozprawa/przeprowadzany był egzamin, a także dyrektorów instytutów badawczych oraz instytutów naukowych PAN, za zgodą autora.
Wymagana dokumentacja:
- wniosek zawierający: imię i nazwisko autora pracy oraz adres do korespondencji z autorem, a także numer telefonu kontaktowego oraz e-mail,
- w przypadku gdy pracę zgłasza autor, oświadczenie promotora zawierające potwierdzenie okoliczności dopuszczających pracę do konkursu (§ 2 ust. 1 i 2 regulaminu) lub kopię protokołu egzaminu magisterskiego, licencjackiego, podyplomowego, lub kopię uchwały o nadaniu stopnia naukowego doktora,
- oświadczenie autora pracy o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z Konkursem,
- oświadczenie o samodzielnym autorstwie pracy.
Do Konkursu mogą być zgłoszone prace napisane w języku polskim, podejmujące tematykę ochrony klienta na rynku finansowym, ocenione przez promotora jako bardzo dobre, które stanowiły podstawę egzaminu magisterskiego, licencjackiego lub podyplomowego oraz prace doktorskie, zakończone nadaniem autorowi pracy tytułu doktora. Do Konkursu nie mogą być zgłaszane prace nagrodzone w innych konkursach, z wyjątkiem nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub macierzystej uczelni. Pracę w wersji elektronicznej na elektronicznym nośniku informacji (format .doc oraz .pdf) wraz z niżej podaną dokumentacją należy złożyć w terminie do 27 kwietnia 2018 r. w Biurze Rzecznika Finansowego.
Adres:
Biuro Rzecznika Finansowegoa
Al. Jerozolimskie 87
02 - 001 Warszawa

Szczegóły i regulamin konkursu zamieszczone są na stronie https://rf.gov.pl/inicjatywy/konkurs

Opublikowane: 18-01-2018

Konkurs na najlepszą pracę magisterską

Uprzejmie informuję, że Polskie Towarzystwo Ekonomiczne ogłosiło konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych obronioną w 2017 roku.

W załączniku znajdują się informacje o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy. Prace magisterskie mogą być zgłaszane przez autorów do dnia 22 stycznia 2018r.

Opublikowane: 18-01-2018

Otwarty Dzień USOSa z Biurem Współpracy z Zagranicą

Przypominamy o trwającej rekrutacji do programu Erasmus. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie serdecznie zapraszamy na Otwarte Dni USOSa organizowane przez Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ. W dniach 4 oraz 9 stycznia 2018 r. w godzinach 10:00-18:00 przy ulicy Uniwersyteckiej 3, będzie można uzyskać pomoc przy składaniu wniosku. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem

Opublikowane: 04-01-2018

Stypendium naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego

Dnia 2 stycznia 2018 roku rozpoczęła się XII edycja stypendiów naukowych przyznawanych przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Wnioski w jednym egzemplarzu należy dostarczyć do Centrum Obsługi Studentów Wydziału Ek-Soc, pokój D3 w nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2018 r.

Wniosek

Regulamin

Opublikowane: 02-01-2018

Rekrutacja na Summer School rusza ponownie

Informujemy, że rekrutacja na wyjazdy do szkół letnich w Ameryce Południowej została uruchomiona ponownie. Do trzech destynacji (Ekwador, Meksyk, Chile) dołączyła Brazylia. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania wniosków, a studentów, którzy już złożyli podania prosimy o ponowne ich złożenie. Zasady przyznania dofinansowania Dziekana Wydziału pozostają niezmienione. Komplet dokumentów (podanie i oświadczenie z Centrum Obsługi Studentów o średniej) należy składać od 2 stycznia 2018 r. do 8 stycznia 2018 r. do pani Doroty Borkowskiej (pokój C-14 w Centrum Rozwoju Wydziału). Serdecznie zapraszamy do aplikowania na wyjazd.

Opublikowane: 21-12-2017

Nordea Graduate Programme!

Grupa Nordea – największa instytucja finansowa w północnej Europie – rozpoczyna rekrutację w ramach prestiżowego programu stażowego Nordea Graduate Programme! Nordea Graduate Programme to dla młodych ludzi wyjątkowa okazja do zdobycia szerokiego wachlarza kompetencji potrzebnego do pełnienia istotnych funkcji w międzynarodowej instytucji finansowej. Osoby, które przejdą rekrutację zostaną zatrudnione w Nordea i będą miały okazję pracować w różnych jednostkach Nordea zlokalizowanych w Polsce i Skandynawii. Projekt przewiduje międzynarodowe szkolenia z uczestnikami programu z krajów skandynawskich oraz opiekę mentora.
Do udziału w Programie Nordea zaprasza osoby z dyplomem magistra z 2016, 2017 roku lub przyszłych magistrów z 2018 roku, biegle posługujące się językiem angielskim. Wykształcenie lub doświadczenie w IT lub bankowości to Twój dodatkowy atut! Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia 2018 roku. Więcej szczegółów

Opublikowane: 20-12-2017

Zaproszenie na warsztaty metodologiczne z zakresu przedsiębiorczości

W dniach 16-17 kwietnia 2018 r. odbędą się na Wydziale metodologiczne warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, kierowane do studentów studiów doktoranckich i młodych naukowców, którzy uzyskali tytuł doktora w okresie ostatnich 7 lat. Współorganizatorem wydarzenia jest European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Zajęcia poprowadzone będą w języku angielskim przez prof. Roberta Blackburna (Kingston University, Wielka Brytania), prof. Helle Neergaard (Aarhaus University, Dania) oraz prof. Agnieszkę Kurczewską (UŁ). Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Opublikowane: 20-12-2017

Godziny dziekańskie w dniu 22.12.2017 r.

W związku z modernizacją struktury sieciowej i koniecznością odłączenia Internetu w dniu 22 grudnia 2017 roku ogłaszam godziny dziekańskie od 13:30 dla wszystkich pracowników oraz studentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Opublikowane: 20-12-2017

Summer school 2018

summer-school_fb.jpg

Niezmiernie miło nam poinformować o możliwości wyjazdu w 2018 r. na summer school do:

  • Ekwadoru w dniach 9-23 kwietnia 2018 r.
  • Meksyku w dniach 5-16 marca 2018 r.
  • Chile, termin orientacyjny: marzec-kwiecień 2018 r.

Studentów zainteresowanych wyjazdem na summer school prosimy o zapoznanie się z zasadami dofinansowania zakupu biletów lotniczych oraz o złożenie podania wraz z zaświadczeniem o średniej ocen za ostatni rok akademicki (2016/17) do pokoju C-14 do 20 grudnia 2017 r. godz. 12:00.

Opublikowane: 13-12-2017

Studenckie Granty Badawcze 2018

Od dnia 7.12.2017 r. Uniwersytet Łódzki rozpoczyna kolejną edycję projektu finansowania badań naukowych studentów pod nazwą Studenckie Granty Badawcze 2018. Celem projektu jest wsparcie studentów Uniwersytetu Łódzkiego w realizacji ich pierwszych projektów naukowych.
Wszystkich, którzy planują rozwinąć wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach, pragną podzielić się pomysłem na wdrożenie unikalnych projektów badawczych oraz chcą postawić swój pierwszy krok w przyszłej karierze naukowej zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dostępnymi na stronie Projektu.

 

Opublikowane: 07-12-2017

Konkursu na najlepszą prace magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło konkursu na najlepszą prace magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody pieniężne, a dla laureata I miejsca dodatkowa możliwość stażu w wybranej komórce organizacyjnej MSZ.
Prace należy zgłaszać do 18 grudnia br. wyłącznie w wersji elektronicznej na adres joanna.migdal@uni.lodz.pl, dołączając opinię recenzenta, opinię promotora, życiorys autora pracy zawierający dane kontaktowe.

Opublikowane: 07-12-2017

Oferty stażu Danfoss

Firma Danfoss poszukuje stażystów na poniższe stanowiska:
Staż w Dziale Prawnym (Grodzisk Maz.)
Praktyka w Globalnym Dziale Zapewnienia Jakości Dostawców (Grodzisk Maz.)
Staż w Dziale Marketingu (Grodzisk Maz.)
Szczegółowe informacje można uzyskać po przejściu do ogłoszenia przez kliknięcie w hiperłącze. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z p. Martą Bakalarską:
Marta_Bakalarska@danfoss.com
48 22 7550 775

Opublikowane: 06-12-2017

Letni Uniwersytet ASEF (ASEF Summer University – ASEFSU)

Letni uniwersytet ASEF (ASEFSU) to m.in. dwa tygodnie doświadczeń w trakcie podróży po Antypodach i  „Interdyscyplinarny maraton innowacji” (Interdisciplinary Innovathon). Celem projektu jest wspieranie wymiany międzykulturowej i networkingu wśród młodzieży krajów partnerskich ASEM. ASEFSU odbywa się corocznie, każdego roku zajmując się innym tematem społeczno-politycznym w Azji i Europie. Projekt oferuje młodym ludziom wyjątkową okazję do pogłębienia wiedzy na temat współczesnych problemów i zaproponowania konkretnych rozwiązań dla istniejących wyzwań społecznych. 21. letni uniwersytet ASEF (ASEFSU21) skoncentruje się na temacie „Młodzież z niepełnosprawnościami: kształtowanie inkluzywnych społeczeństw ASEM” i zostanie zorganizowany we współpracy z Swinburne University of Technology (Melbourne, Australia) i University of Canterbury (Christchurch, Nowa Zelandia) od 27 stycznia do 10 lutego 2018 roku.

Opublikowane: 30-11-2017

"Dar Młodzieży" popłynie w rejs dookoła świata - konkurs dla studentów uczelni wyższych.

wez-udzial-w-naszym-konkursie-i-poplyn-dookola-swiata-na-darze-mlodziezy.jpg

W maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich  żaglowców - „Dar Młodzieży” rozpocznie rejs dookoła świata – pod hasłem  „Rejs Niepodległości”.  Oficjalnymi organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni, Salezjański Wolontariat Misyjny- Młodzi Światu.

Impulsem do organizacji tego wielkiego wydarzenia jest  Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którą będziemy obchodzić w 2018r. Rejs statku zakończy się 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

 

Opublikowane: 16-11-2017
ARCHIWUM ›
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź