Niedziela, 19 sierpnia 2018, tydzień nieparzysty (33)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

STUDENCI

Konkurs „Ekologiczny magister”

WFOŚiGW w Łodzi ogłasza V edycję Konkursu „Ekologiczny magister”

Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych prac magisterskich z dziedziny ochrony środowiska. Do Konkursu mogą przystąpić absolwenci uczelni wyższych z terenu województwa łódzkiego, którzy obronili pracę magisterską w roku akademickim 2017/2018, w szkołach wyższych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego.
 
- REGULAMIN V EDYCJI KONKURSU
- KARTA ZGŁOSZENIOWA

Kliknij "więcej" -> po więcej szczegółów

Opublikowane: 14-08-2018

Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych

MSZ pragnie zachęcić wszystkich tegorocznych absolwentów interesujących się polityką zagraniczną do wzięcia udziału w konkursie na najlepsza pracę magisterską z zakresu niżej wymienionej problematyki:

Kliknij "więcej" -> aby rozwinąć

Opublikowane: 06-08-2018

Zostań dyplomatą!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło kolejną edycję naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2019A, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Uczestnicy aplikacji zostaną zatrudnieni w MSZ na czas określony 1 roku.  Po jej ukończeniu i  zdaniu egzaminu uzyskają stopień dyplomatyczny oraz podejmą obowiązki członka służby zagranicznej. Absolwenci aplikacji zostaną skierowani do pracy w placówkach zagranicznych RP. Aplikacja dyplomatyczno-konsularna to początek kariery w MSZ!

Opublikowane: 19-07-2018

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

Do 31 lipca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu VERBA VERITATIS z zakresu etyki biznesu, organizowanego już po raz trzynasty przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademię Leona Koźmińskiego. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości minimum 10 tys. zł.
Konkurs kierowany jest dla  studentów i absolwentów uczelni wyższych mających siedzibę w Polsce, autorów prac: licencjackich, magisterskich, które zostały obronione nie wcześniej niż w 2015 roku.

Opublikowane: 06-07-2018

Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską

Termin składania prac w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych został wydłużony do 30 czerwca 2018 r. Aktualnie obowiązujący regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie.

Opublikowane: 29-06-2018

Konkurs ogłoszony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji oraz ochronie konsumentów

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów na problematykę ochrony konsumentów oraz ochrony konkurencji. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły prawo lub inny kierunek - ekonomię, administrację czy zarządzanie.
Do konkursu mogą być zgłaszane prace obronione od 16 października 2017 r. do 15 października 2018 r. Termin zgłoszeń upływa 31 października 2018 r. Szczegóły – regulaminy, formularze znajdują się na stronie.

Opublikowane: 29-06-2018

Program Płatnych Praktyk - Bank Pekao S.A.

logo-pko-sa.jpg

Bank Pekao S.A. otwiera Program Płatnych Praktyk dla studentów i absolwentów wyższych uczelni. Program jest kierowany przede wszystkim do studentów ostatnich lat: ekonomii, finansów, bankowości, matematyki, ekonometrii, zarządzania, marketingu, informatyki i nauk pokrewnych. Zobacz szczegóły.

Opublikowane: 21-06-2018

Terminarz letniej sesji egzaminacyjnej 2017/2018

- od 11 czerwca do 30 czerwca 2018r.- letnia sesja egzaminacyjna

- od 10 września do 23 września 2018 r.  - letnia sesja poprawkowa.

 Kalendarz akademicki wraz z regulaminem sesji znajdują się w strefie studenta - http://www.eksoc.uni.lodz.pl/strefa-studenta/brrozklady-plany/kalendarz-akademicki/#nav

Opublikowane: 20-06-2018

Rekrutacja w 48h - EY Express w Łodzi (11-12 czerwca br.)

Studencie, jeśli marzy Ci się kariera w EY – prestiżowej firmie doradczej i jednym z najlepszych pracodawców na świecie - przyjdź 11-12 czerwca na EY Express w Łodzi. Zapraszamy studentów od 3 roku oraz absolwentów. Rekrutacja w trybie EY Express pozwala na zdobycie oferty pracy lub płatnych praktyk w dziale Audytu lub Doradztwa Podatkowego EY Polska. Zarejestruj się – to potrwa tylko minutę, nie musisz wysyłać CV.

Opublikowane: 11-06-2018

Zaproszenie do udziału w projekcie konkursowym "Zmieniaj Świat. Budimex 50 lat"

Zapraszamy do udziału w projekcie konkursowym „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”, adresowanym do ludzi przedsiębiorczych, którzy mają pomysł, wiedzą czego chcą, a do realizacji brakuje im jedynie wiedzy eksperckiej i środków. Osób reprezentujących fundacje, stowarzyszenia, kluby lub inne organizacje, których działalność przyczynia się do poprawy otaczającej nas rzeczywistości. Laureat będzie miał szansę na realizację pomysłu o wartości pół miliona złotych jeszcze w tym roku. Więcej informacji na stronie programu www.zmieniajswiatbx50.pl

Opublikowane: 11-06-2018

Nagroda Naukowa Rektora UŁ dla doktorantów

Uprzejmie informujemy o możliwości złożenia wniosku o Nagrodę naukową Rektora UŁ. W załączeniu wzór formularza zgłoszeniowego oraz  regulamin przyznawania nagród. Wnioski proszę złożyć do 27 czerwca 2018 r. w pokoju C144.

Opublikowane: 11-06-2018

18. edycja programu stypendialnego dla młodych naukowców – Nagród Naukowych POLITYKI

Informujemy o uruchomieniu  18. edycji programu stypendialnego dla młodych naukowców – Nagród Naukowych POLITYKI.
Do niedzieli 17 czerwca 2018 r. na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł oraz 10 nagród finałowych po 5 tys. zł.
Piętnastu finalistów zostanie ogłoszonych na łamach POLITYKI 12 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów zostaną podane w październiku. Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie tygodnika POLITYKA www.polityka.pl/stypendia

Opublikowane: 28-05-2018

Thomson Reuters Eikon - Version 4 certification

Miło mi poinformować, że 7 studentów specjalności Decyzje Finansowe zdało międzynarodowy certyfikat Thomson Reuters EIKON: Olejniczak Dominik 87%, Adrian Jędrzejewski 80%, Katarzyna Kalużna 83%, Klaudia Pałgan 87%, Katarzyna Halisz 87%, Anita Kurzydlak 90%, Weronika Woźniak 87%.

Opublikowane: 18-05-2018

II Dzień Doktoranta w UŁ

Wszystkich doktorantów zachęcamy do uczestnictwa w II Dniu Doktoranta. Wydarzenie odbędzie się 21 maja 2018 r. na Wydziale Filologicznym. Gośćmi będą m.in. przedstawiciele UMŁ i Narodowego Centrum Nauki. Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie.

Opublikowane: 14-05-2018

Meet The Business #2

W imieniu SkyHub zapraszamy na spotkanie z Lechem Kaniukiem - twórcą platformy Pizza Portal. Prelekcja będzie zawierała przemyślenia dotyczące prowadzenia oraz rozwijania firmy, a także zasad, którymi należy się kierować aby skutecznie przewodzić w swojej organizacji oraz zespole. Spotkanie odbędzie się 18 maja 2018 r. w Red Tower, Piotrkowska 148/150. Zachęcamy do uczestnictwa. 

 

Opublikowane: 10-05-2018

OSTC Trading Labs

OSTC to liczący się na globalnym rynku finansowym zespół zawodowych traderów, aktywnych na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. Liffe, CME, Eurex i ICE. Siedziby OSTC znajdują się w 16 kluczowych miastach na całym świecie, z czego 5 w Polsce  (Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań). OSTC Trading Lab to inicjatywa, która daje możliwość poznania specyfiki pracy tradera oraz szansę na handel na symulatorach giełd. By wziąć udział w OSTC Trading Labs nie trzeba jednak wiązać kariery bezpośrednio z tradingiem, zdobyta wiedza przyda się także w bankowości, funduszach inwestycyjnych czy domach maklerskich. Udział w zajęciach pozwala na starcie kariery zdobyć olbrzymią przewagę nad innymi kandydatami – zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach. Zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Opublikowane: 09-05-2018

Konkurs o Staż dla absolwentów– Rozwój Kadr sektora kosmicznego

W imieniu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego. Nagrodami w konkursie są sześciomiesięczne staże w firmach, instytutach badawczych sektora kosmicznego w Polsce. Więcej informacji znajduje się pod linkiem

Opublikowane: 08-05-2018

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego

W imieniu Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia sportowe. Zachęcamy również do dołączenia do Klubu Uczelnianego AZS i reprezentacji Uniwersytetu Łódzkiego na Akademickich Mistrzostwach Polski. Pozostałe informacje oraz szczegóły dotyczące treningów znajdują się na stronie.

Opublikowane: 07-05-2018

Konkurs NBP za najlepsza pracę z zakresu nauk ekonomicznych

Informujemy, iż Narodowy Bank Polski ogłosił kolejną edycję konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepsza pracę magisterską oraz doktorska i habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie NBP:
- najlepsza praca doktorska i habilitacyjna
- najlepsza praca magisterska

Opublikowane: 07-05-2018

Konkurs na najlepszą pracę na temat własności intelektualnej

Uprzejmie informujemy o ogłoszonym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, konkursie na najlepszą pracę naukową na temat związany z własnością intelektualną, w tym z jej ochroną, zarządzaniem i marketingiem. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej.

Opublikowane: 07-05-2018

Rekrutacja do programu MOST

Uprzemie informujemy, żze do 15 maja br. trwa rekrutacja na Program MOST na semestr zimowy oraz na cały rok akademicki 2018/2019. Wszelkie szczegóły na temat Programu dostępne są na: http://www.most.amu.edu.pl. Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów. O miejsce z MOST-owej oferty mogą się ubiegać :
– studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich;
– studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia;
– studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia;
– doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.

Opublikowane: 27-04-2018

Nagroda za najlepszy wynik z egzaminu z języka obcego!

Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 84 Rektora UŁ ustanowiono Nagrodę Studium Języków Obcych UŁ dla studentów, którzy w ramach lektoratu uzyskali najlepszy wynik z egzaminu z języka obcego nowożytnego. Zasady przyznawania Nagrody określa Regulamin, stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia. Warunkiem przystąpienia do tegorocznej edycji konkursu jest wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i po potwierdzeniu przez Centrum Obsługi Studentów Wydziału, oraz lektora prowadzącego  dostarczenie go  do Studium Języków  Obcych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 lipca 2018 roku. O nagrodę w bieżącym roku mogą ubiegać się studenci UŁ, którzy przystąpili do egzaminu w sesji zimowej lub letniej roku akademickiego 2017/2018. Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w konkursie SJO!

Opublikowane: 19-04-2018

Rekrutacja na Ambasadora OSTC 2018/2019

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekrutacji na Ambasadora OSTC. Program Ambasador OSTC to specjalnie przygotowany pakiet zadań z zakresu Employer Brandingu, Social Media i Marketingu w firmie związanej z cenną, niszową w Polsce branżą - tradingiem. Do zadań ambasadora należy m.in. rozpowszechnianie informacji o marce na płaszczyźnie online i offline, współorganizacja wydarzeń na uczelniach oraz tworzenie strategii komunikacyjnej czy materiałów promocyjnych razem z przedstawicielami OSTC. Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na fanpage’u polskiego oddziału OSTC.

Opublikowane: 17-04-2018

Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską „Rodzina – Społeczeństwo – Przyszłość”

Zapraszamy do udziału w Konkursie o Nagrodę Wojewody Wielkopolskiego na najlepszą pracę magisterską i doktorską na temat znaczenia rodziny dla funkcjonowania i rozwoju ładu społecznego w różnych jego wymiarach „Rodzina – Społeczeństwo – Przyszłość”. Jest to pierwsza edycja tego Konkursu, adresowanego do autorów wyróżniających się prac z zakresu wszelkich specjalności naukowych, dotyczących zagadnień polityki prorodzinnej, a także roli rodziny w funkcjonowaniu społeczeństwa. Do Konkursu zgłoszone mogą zostać prace obronione w latach 2016/2017 oraz 2017/2018. Pracę wraz z wypełnionymi załącznikami należy przesłać do 15 października 2018r. Więcej informacji odnajdą Państwo pod linkiem.

Opublikowane: 12-04-2018

X edycja programu Mam Pomysł na Startup

Serdecznie zachęcamy do udziału w X edycji programu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup. Uniwersytet Łódzki jest partnerem strategicznym organizatora czyli Urzędu Miasta Łodzi. Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku. Najlepsze projekty otrzymają wsparcie doświadczonych praktyków biznesu, a pomysłodawcy będą mogli przejść bezpłatne szkolenia z pisania biznesplanu. Więcej informacji można uzyskać pod linkiem

Opublikowane: 06-04-2018

Program wymiany praktyk IAESTE

iaeste_logo.jpg

IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) to stowarzyszenie, które organizuje coroczny projekt Program Wymiany Praktyk. Dzięki staraniom AESTE, setki młodych ludzi z zagranicy ma możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych na praktykach organizowanych przez polskie instytuty, uczelnie i przedsiębiorstwa. Taka sama ilość studentów z Polski zyskuje szansę wyjazdu na staże w zagranicznych placówkach, w jednym z ponad 80 krajów biorących udział w projekcie.
Wyjedź na staż marzeń! Wyjedź na wymarzoną praktyk!

Opublikowane: 05-04-2018

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Uniwersytetu Bałtyckiego

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dot. BUP, które odbędzie się w sali Senatu UŁ w dniu 19.04.2018, godz. 11:30. W czasie spotkania zaprezentowane zostaną działania prowadzone w ramach BUP, a także możliwości angażowania się w nie członków społeczności akademickiej UŁ. Uniwersytet Łódzki jest częścią sieci ponad 200 szkół wyższych z regionu Morza Bałtyckiego współpracujących na rzecz zrównoważonego rozwoju - Programu Uniwersytetu Bałtyckiego (Baltic University Programme - BUP). W ramach tego Programu organizowane są liczne kursy dla studentów, doktorantów, a także nauczycieli akademickich poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju. Program Uniwersytetu Bałtyckiego na Uniwersytecie Łódzkim.

Opublikowane: 05-04-2018

II edycja Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową

Uprzejmie informujemy, że Rzecznik Finansowy wraz z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej ogłaszają rozpoczęcie II edycji Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym. Konkurs obejmuje: prace doktorskie obronione w latach 2016 - 2017, prace magisterskie, licencjackie i podyplomowe obronione w roku 2017. Więcej infromacji odnajdą Państwo pod linkiem. Pracę w wersji elektronicznej na elektronicznym nośniku informacji (format .doc oraz .pdf) wraz z niżej podaną dokumentacją należy złożyć w terminie do 27 kwietnia 2018 r. w Biurze Rzecznika Finansowego.

Opublikowane: 03-04-2018

The SAIL Summer conference

The SAIL (Sustainability Applied in International Learning) Summer conference is an undergraduate educational activity at basic level arranged by the Baltic University Programme and conducted at sea on-board the tall ship Fryderyk Chopin. On the SAIL 2018 course, 30 places are available for students and 8 for teachers coming from member and/or participating universities of the Baltic University Programme (BUP). The SAIL Summer conference is focused on sustainability topics from different perspectives and based on the United Nations Sustainable Development 17 Goals, such as climate change, geography, engineering, economy, social science/political Science, biology/marine science, public health and others. For more information click here

Opublikowane: 16-03-2018

22 edycja konkursu Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie

Zapraszamy studentów III roku studiów stacjonarnych I stopnia do udziału w 22. edycji konkursu Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie, która odbędzie się w Łodzi w dniach 17-19 maja 2018 r. Zgłoszenia zespołów przyjmowane są do 30 marca 2018 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do konkursu zakwalifikuje się 15 pierwszych zespołów. Szczegóły.

Opublikowane: 15-03-2018

I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu Badania Młodych Naukowców

Informujemy, że w dniach 22-23 czerwca odbedzie się I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu Badania Młodych Naukowców. Więcej informacji odnają Państwo pod linkiem.

Opublikowane: 15-03-2018

Wiosenna rekrutacja do EY oraz konkurs Audit OdyssEY

ao-grafika-2.jpg

Serdecznie zachęcamy do udziału w wiosennej rekrutacji firmy EY. Studentom 2 roku studiów pierwszego stopnia oraz 1 i 2 roku studiów magisterskich, dyspozycyjnych minimum 30 godzin tygodniowo firma oferuje płatne praktyki. Dla studentów z tytułem licencjata lub inżyniera mogących pracować na pełen etat przygotowane zostały oferty stałej pracy. Aplikować można do 9 kwietnia 2018 r. Więcej informacji pod linkiem.
Zachęcamy również studentów kierunków biznesowych i ekonomicznych do udziału w konkursie Audit OdyssEY. Konkurs składa się z trzech etapów – testu, webcastu i case study. Aby wziąć w nim udział wystarczy trzy lub czteroosobowy zespół, status studenta i zainteresowanie finansami i rachunkowością. Do wygrania 20 000 zł, oferty kariery w EY i szkolenia ACCA Fundamentals w EY Academy of Business. Rejestracja zespołów trwa do 29 marca.

Opublikowane: 13-03-2018

BUP Spring Students Conference, 28th May - 01st June 2018, in Großschönau /Zittau

Centrum Uniwersytetu Bałtyckiego w Polsce przy Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ serdecznie zaprasza studentów do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Innovation for Sustainable Development: Resource and Energy Efficiency in Production and Transportation" organizowanej w ramach Uniwersytetu Bałtyckiego. Dla Polski przyznano 5 miejsc. Szczegóły udziału w konferencji, wstępny program oraz formularz aplikacyjny. Zgłoszenia należy przesyłać do Polskiego Centrum BUP na adres: baltlodz@info.p.lodz.pl do dn. *20. marca 2018 r.*

Opublikowane: 08-03-2018

43. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej Yapa 2018

Od ponad 43 lat Yapa jest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie piosenki studenckiej, folkowej i poetyckiej. Jest to nie tylko największy taki festiwal w Polsce, ale również jest najstarszym festiwalem organizowanym w Łodzi, niemal bez przerwy od 1974 roku. Co roku spotyka się na nim prawie 2 tysiące osób. 5 razy więcej zasiada przed komputerami i radioodbiornikami, żeby śledzić i słuchać transmisji koncertów na żywo. Połowa naszych widzów to goście spoza Łodzi, którzy przyjeżdżają na Yapę nie tylko słuchać muzyki, ale również, wspólnie z artystami występującymi na scenie, grać i śpiewać. Bo Yapa to przede wszystkim spotkania i niepowtarzalna atmosfera, dla których muzyka to swego rodzaju tło.
Zapraszamy! 9–11 marca 2018 (pt.–nd.) Zatoka Sportu, al. Politechniki 10, Łódź. Wiecej infromacji dostępnych na profilu na Facebooku oraz na stronie.

Opublikowane: 08-03-2018

Językowe Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim

Językowe Targi Pracy to spotkanie studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego z firmami poszukującymi kandydatów do pracy ze znajomością języków obcych. Jest to nowa inicjatywa Biura Karier, która jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie osobami posługującymi się biegle językami obcymi.

Termin: 1 marca 2018 r., godz. 10.00-14.00
Miejsce: Wydział Filologiczny UŁ, ul. Pomorska 171/173

Opublikowane: 27-02-2018

Szkoła giełdowa

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają do udziału w kolejnej edycji kursu „Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz „Giełda dla średniozaawansowanych”. Zajęcia odbywają się w weekendy na Wydziale Zarządzania UŁ, a wykłady prowadzą wykładowcy wyższych uczelni, praktycy i specjaliści rynku kapitałowego. Kurs obejmuje zagadnienia, których znajomość jest niezbędna w inwestowaniu, takie jak funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, zasady inwestowania, analiza spółek i wiele innych. Słuchacze otrzymują certyfikat ukończenia kursu podpisany przez Prezesa GPW i UŁ. Rejestracja oraz szczegółowe informacje dostępne pod linkiem.

Opublikowane: 22-02-2018

Konkurs o nagrodę Wojewody Wielkopolskiego na najlepszą pracę magisterską i doktorską

Uprzejmie informujemy o Konkursie o Nagrodę Wojewody Wielkopolskiego na najlepszą pracę magisterską i doktorską na temat: Znaczenie rodziny dla funkcjonowania i rozwoju ładu społecznego w różnych jego wymiarach "Rodzina - Społeczeństwo - Przyszłość". Konkurs adresowany jest do autorów wyróżniających się prac naukowych, dotyczących zagadnień polityki prorodzinnej, a także roli rodziny w funkcjonowaniu społeczeństwa. Więcej informacji na stronie http://www.poznan.uw.gov.pl/wydarzenia/konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska-i-doktorska-rodzina-spoleczenstwo-przyszlosc

Opublikowane: 21-02-2018

Dyżury Pełnomocników Dziekana

Od 26 lutego 2018 r. dyżury Pełnomocników Dziekana będą odbywały się w pokoju D102 w następujących godzinach:
Pełnomocnik Dziekana ds. toku studiów- dr Zbigniew Głuszczak
wtorek: 12.30-13.30
piątek: 13.00-14.00
Pełnomocnik Dziekana ds. toku studiów- dr Maciej Dykto
poniedziałek: 13.00-14.00
czwartek: 12.00-13.00
Pełnomocnik Dziekana ds. informatyzacji Wydziału- dr hab. Radosław Zajdel, prof. UŁ
środa: 12.00-13.00

Opublikowane: 20-02-2018

Studenckie Granty Badawcze 2018

sgb.jpg

Uniwersytet Łódzki otwiera nowe możliwości rozwoju dla młodych osób zainteresowanych nauką. Jeśli jesteś studentem i potrzebujesz dofinansowania na prowadzenie lub prezentację badań naukowych zgłoś się do projektu Studenckie Granty Badawcze.
Sprawdź terminy i wyślij zgłoszenie.

Opublikowane: 05-02-2018

Gra Tradingowa

SKN Stratolog zaprasza na Grę Tradingową.  Jest to wydarzenie skierowane do studentów kierunków ekonomicznych, którzy mają albo chcą mieć styczność z giełdą . Przed konkursem  odbędzie się szkolenie z inwestowania na giełdzie w zakresie obsługi platformy tradingowej i podstaw analizy technicznej przydatnej do handlu krótkoterminowego (udział w szkoleniu nie jest obowiązkowy). Więcej informacji dostępnych na stronie.

Opublikowane: 04-02-2018

Mikrodotacje na rozwój organizacji pozarządowych i grup nieformalnych planujących ekonomizację

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS  ogłasza konkurs na Mikrodziałania. Środkami w wysokości od 1500 zł do 5000 zł wspieramy łódzkie organizacje pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej lub odpłatnej, ale planujących ekonomizację oraz grupy nieformalne planujące rejestrację w formie stowarzyszenia/fundacji z działalnością odpłatną lub gospodarczą. Grant może być  przeznaczony na pokrycie kosztów rozwoju instytucjonalnego grupy nieformalnej lub organizacji – szkolenia zespołu/kadry,  zakup sprzętu, zrealizowania działań (np. warsztatów) jako pilotażowych działań budujących doświadczenie organizacji w obszarze działalności ekonomicznej, usługi promocyjne i marketingowe i in. Okres realizacji działań w projekcie to max. 10 miesięcy – od  01.03.18 r. do 31.12.18 r.
Wnioski składane są wyłącznie drogą mailową na adres apakowska@opus.org.pl.
Termin składania wniosków: od 23.01.2018 do 13.02.2018 do godziny 23.59.

Opublikowane: 02-02-2018

Stypendia Rządu Francuskiego

Ambasada Francji w Polsce ma przyjemność poinformować, że aplikacje na stypendia rządu francuskiego Master 2 lub Doktorat są już otwarte i wnioski można składać do 7 marca 2018 roku.

  • Stypendia Master 2 to program stypendialny przyznawany na okres od 1 do 10 miesięcy, skierowany do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master). 767€ na każdy miesiąc pobytu we Francji. Stypendia BGF Master 2 przeznaczone są też dla studentów programów podwójnych dyplomów polsko-francuskich, które realizowane są również na Pana/Pani uczelni.
  • Stypendia Doktorat to stypendium na trzy pięciomiesięczne pobyty we Francji w celu realizacji doktoratu cotutelle albo codirection. Stypendysta otrzymuje ok. 1060€ na każdy miesiąc pobytu we Francji.

Więcej informacji znajduje się na stronie institutfrancais.pl

Opublikowane: 31-01-2018

Przedłużona rekrutacja na Summer School do Brazylii

Informujemy, iż można jeszcze dołączyć do grupy wyjeżdżającej na Summer School do Brazylii. Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć do dnia 23.02.2018 w Centrum Rozwoju Wydziału w pokoju C14 u Doroty Borkowskiej dorota.borkowska@uni.lodz.pl

Opublikowane: 31-01-2018

Microsoft Imagine Academy

Studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego mają od początku roku akademickiego 2017/2018 możliwość  uczestnictwa w programie Microsoft Imagine Academy. W ramach tego programu słuchacze zajęć z przedmiotów informatycznych wszystkich naszych kierunków studiów mają zapewniony  dostęp do szerokiego wachlarza materiałów szkoleniowych (tak w formie ebooków jak i kursów on-line). Osoby, które odbędą kursy mogą uzyskać certyfikat uczestnictwa oraz – jeśli zechcą – mogą przystąpić do egzaminu pozwalającego uzyskać jeden z 2 kategorii międzynarodowych tytułów firmy Microsoft.

Opublikowane: 30-01-2018

XIX edycja Konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego

XIX edycja Konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Nagrody przyznawane są za rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim, promujące region bądź też wykazujące użyteczność dla rozwoju społecznego, gospodarczego lub kulturalnego regionu. Regulamin. Prace magisterskie i dyplomowe wraz z wnioskiem (wypełnionym komputerowo i z niezbędnymi podpisami złożonymi odręcznie) i recenzją zgłoszonej do konkursu pracy magisterskiej lub dyplomowej (oryginał lub kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) należy składać w terminie do 12 marca 2018 r. w Centrum Obsługi Studentów (pok. D4).

Opublikowane: 29-01-2018

AMSE 2018

Let us cordially invite you to the 21st international conference on APPLICATIONS OF MATHEMATICS AND STATISTICS IN ECONOMICS (AMSE 2018) organized by the University of Economics in Prague, Matej Bel University in Banská Bystrica and Wroclaw University of Economics on 29th August – 2nd September 2018 in Kutná Hora (the Czech Republic). Registration deadline for all participants – both speakers and non-speakers – as well as abstract submission deadline is 25th March 2018. Complete information of the conference (especially of the important dates) is available at the conference website www.amse-conference.eu.

Opublikowane: 25-01-2018

Student scientific conference

We are delighted to inform you about a student scientific conference, which will be held on 17-19th April at Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University. More information

Opublikowane: 25-01-2018

"Studencie zrelaksuj się"

Jak co roku, w zimowej sesji egzaminacyjnej SWFiS UŁ organizuje dla studentów UŁ zajęcia pod hasłem "Studencie zrelaksuj się". Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć.

Opublikowane: 22-01-2018

II edycja konkursu na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową

Uprzejmie informujemy, że Rzecznik Finansowy wraz z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej, ogłosili II edycję Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym.
Konkurs obejmuje:
- prace doktorskie obronione w latach 2016 - 2017,
- prace magisterskie, licencjackie i podyplomowe obronione w roku 2017
Zgłoszenie może być dokonane przez:
1) autora pracy,
2) promotora, za zgodą autora,
3) Dyrektora Instytutu/Katedry lub Dziekana wydziału uczelni, w której realizowana była rozprawa/przeprowadzany był egzamin, a także dyrektorów instytutów badawczych oraz instytutów naukowych PAN, za zgodą autora.
Wymagana dokumentacja:
- wniosek zawierający: imię i nazwisko autora pracy oraz adres do korespondencji z autorem, a także numer telefonu kontaktowego oraz e-mail,
- w przypadku gdy pracę zgłasza autor, oświadczenie promotora zawierające potwierdzenie okoliczności dopuszczających pracę do konkursu (§ 2 ust. 1 i 2 regulaminu) lub kopię protokołu egzaminu magisterskiego, licencjackiego, podyplomowego, lub kopię uchwały o nadaniu stopnia naukowego doktora,
- oświadczenie autora pracy o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z Konkursem,
- oświadczenie o samodzielnym autorstwie pracy.
Do Konkursu mogą być zgłoszone prace napisane w języku polskim, podejmujące tematykę ochrony klienta na rynku finansowym, ocenione przez promotora jako bardzo dobre, które stanowiły podstawę egzaminu magisterskiego, licencjackiego lub podyplomowego oraz prace doktorskie, zakończone nadaniem autorowi pracy tytułu doktora. Do Konkursu nie mogą być zgłaszane prace nagrodzone w innych konkursach, z wyjątkiem nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub macierzystej uczelni. Pracę w wersji elektronicznej na elektronicznym nośniku informacji (format .doc oraz .pdf) wraz z niżej podaną dokumentacją należy złożyć w terminie do 27 kwietnia 2018 r. w Biurze Rzecznika Finansowego.
Adres:
Biuro Rzecznika Finansowegoa
Al. Jerozolimskie 87
02 - 001 Warszawa

Szczegóły i regulamin konkursu zamieszczone są na stronie https://rf.gov.pl/inicjatywy/konkurs

Opublikowane: 18-01-2018

Konkurs na najlepszą pracę magisterską

Uprzejmie informuję, że Polskie Towarzystwo Ekonomiczne ogłosiło konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych obronioną w 2017 roku.

W załączniku znajdują się informacje o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy. Prace magisterskie mogą być zgłaszane przez autorów do dnia 22 stycznia 2018r.

Opublikowane: 18-01-2018

Otwarty Dzień USOSa z Biurem Współpracy z Zagranicą

Przypominamy o trwającej rekrutacji do programu Erasmus. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie serdecznie zapraszamy na Otwarte Dni USOSa organizowane przez Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ. W dniach 4 oraz 9 stycznia 2018 r. w godzinach 10:00-18:00 przy ulicy Uniwersyteckiej 3, będzie można uzyskać pomoc przy składaniu wniosku. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem

Opublikowane: 04-01-2018

Stypendium naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego

Dnia 2 stycznia 2018 roku rozpoczęła się XII edycja stypendiów naukowych przyznawanych przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Wnioski w jednym egzemplarzu należy dostarczyć do Centrum Obsługi Studentów Wydziału Ek-Soc, pokój D3 w nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2018 r.

Wniosek

Regulamin

Opublikowane: 02-01-2018

Rekrutacja na Summer School rusza ponownie

Informujemy, że rekrutacja na wyjazdy do szkół letnich w Ameryce Południowej została uruchomiona ponownie. Do trzech destynacji (Ekwador, Meksyk, Chile) dołączyła Brazylia. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania wniosków, a studentów, którzy już złożyli podania prosimy o ponowne ich złożenie. Zasady przyznania dofinansowania Dziekana Wydziału pozostają niezmienione. Komplet dokumentów (podanie i oświadczenie z Centrum Obsługi Studentów o średniej) należy składać od 2 stycznia 2018 r. do 8 stycznia 2018 r. do pani Doroty Borkowskiej (pokój C-14 w Centrum Rozwoju Wydziału). Serdecznie zapraszamy do aplikowania na wyjazd.

Opublikowane: 21-12-2017

Nordea Graduate Programme!

Grupa Nordea – największa instytucja finansowa w północnej Europie – rozpoczyna rekrutację w ramach prestiżowego programu stażowego Nordea Graduate Programme! Nordea Graduate Programme to dla młodych ludzi wyjątkowa okazja do zdobycia szerokiego wachlarza kompetencji potrzebnego do pełnienia istotnych funkcji w międzynarodowej instytucji finansowej. Osoby, które przejdą rekrutację zostaną zatrudnione w Nordea i będą miały okazję pracować w różnych jednostkach Nordea zlokalizowanych w Polsce i Skandynawii. Projekt przewiduje międzynarodowe szkolenia z uczestnikami programu z krajów skandynawskich oraz opiekę mentora.
Do udziału w Programie Nordea zaprasza osoby z dyplomem magistra z 2016, 2017 roku lub przyszłych magistrów z 2018 roku, biegle posługujące się językiem angielskim. Wykształcenie lub doświadczenie w IT lub bankowości to Twój dodatkowy atut! Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia 2018 roku. Więcej szczegółów

Opublikowane: 20-12-2017

Zaproszenie na warsztaty metodologiczne z zakresu przedsiębiorczości

W dniach 16-17 kwietnia 2018 r. odbędą się na Wydziale metodologiczne warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, kierowane do studentów studiów doktoranckich i młodych naukowców, którzy uzyskali tytuł doktora w okresie ostatnich 7 lat. Współorganizatorem wydarzenia jest European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Zajęcia poprowadzone będą w języku angielskim przez prof. Roberta Blackburna (Kingston University, Wielka Brytania), prof. Helle Neergaard (Aarhaus University, Dania) oraz prof. Agnieszkę Kurczewską (UŁ). Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Opublikowane: 20-12-2017

Godziny dziekańskie w dniu 22.12.2017 r.

W związku z modernizacją struktury sieciowej i koniecznością odłączenia Internetu w dniu 22 grudnia 2017 roku ogłaszam godziny dziekańskie od 13:30 dla wszystkich pracowników oraz studentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Opublikowane: 20-12-2017

Summer school 2018

summer-school_fb.jpg

Niezmiernie miło nam poinformować o możliwości wyjazdu w 2018 r. na summer school do:

  • Ekwadoru w dniach 9-23 kwietnia 2018 r.
  • Meksyku w dniach 5-16 marca 2018 r.
  • Chile, termin orientacyjny: marzec-kwiecień 2018 r.

Studentów zainteresowanych wyjazdem na summer school prosimy o zapoznanie się z zasadami dofinansowania zakupu biletów lotniczych oraz o złożenie podania wraz z zaświadczeniem o średniej ocen za ostatni rok akademicki (2016/17) do pokoju C-14 do 20 grudnia 2017 r. godz. 12:00.

Opublikowane: 13-12-2017

Studenckie Granty Badawcze 2018

Od dnia 7.12.2017 r. Uniwersytet Łódzki rozpoczyna kolejną edycję projektu finansowania badań naukowych studentów pod nazwą Studenckie Granty Badawcze 2018. Celem projektu jest wsparcie studentów Uniwersytetu Łódzkiego w realizacji ich pierwszych projektów naukowych.
Wszystkich, którzy planują rozwinąć wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach, pragną podzielić się pomysłem na wdrożenie unikalnych projektów badawczych oraz chcą postawić swój pierwszy krok w przyszłej karierze naukowej zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dostępnymi na stronie Projektu.

 

Opublikowane: 07-12-2017

Konkursu na najlepszą prace magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło konkursu na najlepszą prace magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody pieniężne, a dla laureata I miejsca dodatkowa możliwość stażu w wybranej komórce organizacyjnej MSZ.
Prace należy zgłaszać do 18 grudnia br. wyłącznie w wersji elektronicznej na adres joanna.migdal@uni.lodz.pl, dołączając opinię recenzenta, opinię promotora, życiorys autora pracy zawierający dane kontaktowe.

Opublikowane: 07-12-2017

Oferty stażu Danfoss

Firma Danfoss poszukuje stażystów na poniższe stanowiska:
Staż w Dziale Prawnym (Grodzisk Maz.)
Praktyka w Globalnym Dziale Zapewnienia Jakości Dostawców (Grodzisk Maz.)
Staż w Dziale Marketingu (Grodzisk Maz.)
Szczegółowe informacje można uzyskać po przejściu do ogłoszenia przez kliknięcie w hiperłącze. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z p. Martą Bakalarską:
Marta_Bakalarska@danfoss.com
48 22 7550 775

Opublikowane: 06-12-2017

Letni Uniwersytet ASEF (ASEF Summer University – ASEFSU)

Letni uniwersytet ASEF (ASEFSU) to m.in. dwa tygodnie doświadczeń w trakcie podróży po Antypodach i  „Interdyscyplinarny maraton innowacji” (Interdisciplinary Innovathon). Celem projektu jest wspieranie wymiany międzykulturowej i networkingu wśród młodzieży krajów partnerskich ASEM. ASEFSU odbywa się corocznie, każdego roku zajmując się innym tematem społeczno-politycznym w Azji i Europie. Projekt oferuje młodym ludziom wyjątkową okazję do pogłębienia wiedzy na temat współczesnych problemów i zaproponowania konkretnych rozwiązań dla istniejących wyzwań społecznych. 21. letni uniwersytet ASEF (ASEFSU21) skoncentruje się na temacie „Młodzież z niepełnosprawnościami: kształtowanie inkluzywnych społeczeństw ASEM” i zostanie zorganizowany we współpracy z Swinburne University of Technology (Melbourne, Australia) i University of Canterbury (Christchurch, Nowa Zelandia) od 27 stycznia do 10 lutego 2018 roku.

Opublikowane: 30-11-2017

"Dar Młodzieży" popłynie w rejs dookoła świata - konkurs dla studentów uczelni wyższych.

wez-udzial-w-naszym-konkursie-i-poplyn-dookola-swiata-na-darze-mlodziezy.jpg

W maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich  żaglowców - „Dar Młodzieży” rozpocznie rejs dookoła świata – pod hasłem  „Rejs Niepodległości”.  Oficjalnymi organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni, Salezjański Wolontariat Misyjny- Młodzi Światu.

Impulsem do organizacji tego wielkiego wydarzenia jest  Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którą będziemy obchodzić w 2018r. Rejs statku zakończy się 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

 

Opublikowane: 16-11-2017

Certyfikowane warszaty dla studentów

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów japońskiej firmy TAKEDA. Udział w szkoleniach:

  • Project Management
  • Jak zarządzić sobą w czasie?
  • Różne oblicza księgowości w organizacji typu SSC - 50 shades of Accountancy

będzie potwierdzony certyfikatem. Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje szczegółowe można znaleźć na stronie.

Opublikowane: 07-11-2017

Uniwersyteckie Targi Pracy

targi.jpg

Zapraszamy studentów EkSocu do udziału w największym tej jesieni spotkaniu z pracodawcami na Uniwersytecie Łódzkim. 16 listopada 2017 r. w godzinach 9.00-15.00 na Wydziale Zarządzania UŁ firmy z regionu łódzkiego oraz innych województw będą prezentować oferty pracy, praktyk i staży kierowanych do zarówno do studentów oraz absolwentów. Więcej informacji na stronie.

Opublikowane: 03-11-2017

Projekt Akademia OSTC

OSTC Trading Lab to inicjatywa, która daje możliwość poznania specyfiki pracy tradera. i korzystania z profesjonalnego oprogramowania tradingowego Stellar. Cotygodniowe spotkania prowadzone przez jednego z menadżerów mają przede wszystkim wymiar praktyczny. Obsługa oprogramowania Stellar i wyjaśnienie strategii stosowanych na poszczególnych produktach to początkowy etap Akademii. Kandydatom na traderów zapewniamy profesjonalne środowisko pracy, bezpłatny dostęp do najnowocześniejszego sprzętu komputerowego i oprogramowania, a tym samym wyjątkową możliwość tradowania na globalnych rynkach finansowych.
OSTC to liczący się na globalnym rynku finansowym zespół zawodowych traderów, aktywnych na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. Liffe, CME, Eurex i ICE. Siedziby OSTC znajdują się w 16 kluczowych miastach na całym świecie, z czego 5 w Polsce  (Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań).

Opublikowane: 02-11-2017
ARCHIWUM ›
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź