Środa, 22 listopada 2017, tydzień nieparzysty (47)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

STUDENCI

Certyfikowane warszaty dla studentów

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów japońskiej firmy TAKEDA. Udział w szkoleniach:

  • Project Management
  • Jak zarządzić sobą w czasie?
  • Różne oblicza księgowości w organizacji typu SSC - 50 shades of Accountancy

będzie potwierdzony certyfikatem. Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje szczegółowe można znaleźć na stronie.

Opublikowane: 07-11-2017

Uniwersyteckie Targi Pracy

targi.jpg

Zapraszamy studentów EkSocu do udziału w największym tej jesieni spotkaniu z pracodawcami na Uniwersytecie Łódzkim. 16 listopada 2017 r. w godzinach 9.00-15.00 na Wydziale Zarządzania UŁ firmy z regionu łódzkiego oraz innych województw będą prezentować oferty pracy, praktyk i staży kierowanych do zarówno do studentów oraz absolwentów. Więcej informacji na stronie.

Opublikowane: 03-11-2017

Projekt Akademia OSTC

OSTC Trading Lab to inicjatywa, która daje możliwość poznania specyfiki pracy tradera. i korzystania z profesjonalnego oprogramowania tradingowego Stellar. Cotygodniowe spotkania prowadzone przez jednego z menadżerów mają przede wszystkim wymiar praktyczny. Obsługa oprogramowania Stellar i wyjaśnienie strategii stosowanych na poszczególnych produktach to początkowy etap Akademii. Kandydatom na traderów zapewniamy profesjonalne środowisko pracy, bezpłatny dostęp do najnowocześniejszego sprzętu komputerowego i oprogramowania, a tym samym wyjątkową możliwość tradowania na globalnych rynkach finansowych.
OSTC to liczący się na globalnym rynku finansowym zespół zawodowych traderów, aktywnych na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. Liffe, CME, Eurex i ICE. Siedziby OSTC znajdują się w 16 kluczowych miastach na całym świecie, z czego 5 w Polsce  (Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań).

Opublikowane: 02-11-2017

XV Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych

Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego oraz Koło Naukowe Marketer działające w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zaproszają do udziału w XV Ogólnopolskim Sympozjum Kół Naukowych pt. Społeczeństwo XXI wieku – problemy i wyzwania, które odbędzie się w dniach 7–9 grudnia 2017 r. Więcej informacji na stronie 

Opublikowane: 30-10-2017

Kursy Szkoły Giełdowej

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają do udziału w kolejnej edycji kursu Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz „Giełda dla średniozaawansowanych” (moduł adresowany przede wszystkim do osób, które uzyskały certyfikat z kursu „Podstawy inwestowania na giełdzie”). Programy w/w kursów realizowane są przez Fundację GPW pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Rejestracja i szczegółowe informacje dostępne są na stronie.

Opublikowane: 30-10-2017

Oferta praktyk na Malcie

Wszystkich studentów zainteresowanych odbyciem praktyk zagranicznych w branży finansowej zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy Griffiths Associates. Dotychczas z jej oferty skorzystało kilkunastu studentów naszego Wydziału. Zarówno oni jak i przedstawiciele firmy wysoko ocenili kwalifikacje i umiejętności naszych studentów. W związku z tym rozpoczynamy kolejny nabór chętnych do odbycia praktyk na Malcie. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Opublikowane: 30-10-2017

Zmiana godzin pracy Centrum Obsługi Studentów w dniu 31.10.2017

W dniu 31 października 2017 r. (wtorek) Centrum Obsługi Studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych wyjątkowo będzie czynny w godz. 8:00-11:30

Opublikowane: 30-10-2017

Zostań Traderem OSTC na globalnych rynkach finansowych

Trwają zapisy do Laboratorium Tradingowego LAB OSTC. Prowadzącymi są światowej klasy traderzy. Spotkania odbywają się na Wydziale w sali wyposażonej w pofesjonalne oprogramowanie w czasie rzeczywistym na wszystkich giełdach świata. Aby się dostać do grupy decyduje kolejność zapisów. Zachęcamy do Laboratorium Tradingowego LAB OSTC.

Opublikowane: 26-10-2017

Zwrot kosztów zakwaterowania dla studentów w ramach funduszu stypendialnego MwŁ

W tegorocznej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi Uniwersytet Łódzki funduje zwrot kosztów zakwaterowania w akademiku dla 4 studentów I roku studiów stacjonarnych I stopnia dowolnego kierunku Uniwersytetu Łódzkiego. Zgłoszenia tylko do 27 października!

Opublikowane: 25-10-2017

Konkurs na Opiekuna Laboratorium Tradingowego OSTC

OSTC zaprasza zainteresowaych studentów do aplikowania na Opiekuna Laboratorium Tradingowego OSTC. Prześlij swój pomysł na to jak rozszerzyć współpracę OSTC z Uniwersytetem Łódzkim, jak promować i efektywnie wykorzystywać Laboratorium Tradingowe. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesłać do 31 października 2017. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie.

Opublikowane: 23-10-2017

Spotkanie przed Uniwersyteckimi Targami Pracy

Chcesz skonsultować swoje CV? Porozmawiać o  tym, co zrobić, by znaleźć dobrą pracę? Dowiedzieć się, jak wygląda rynek pracy w Łodzi? Już w czwartek 26.10.2017 będziesz mieć taką okazję. Doradcy zawodowi z Biura Karier UŁ będą na Ciebie czekać na naszym wydziale w godz. 10.00-13.00. Zabierz swoje CV i głowę pełną pytań!

Opublikowane: 20-10-2017

Stypendia firmy Komfort

W tegorocznej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi firma KOMFORT po raz pierwszy zdecydowała się ufundować stypendium dla studenta Uniwersytetu Łódzkiego studiującego na jednym z wymienionych kierunków: Psychologia, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Socjologia, Marketing, Ekonomia, Zarządzanie i marketing, Logistyka.

Więcej informacji / Fb

Opublikowane: 19-10-2017

Dni Kariery i Mobilności pt. Projekt NAUKOWIEC

Zapraszamy na bezpłatne spotkania ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami z różnych dziedzin i sektorów, doradcami w planowaniu kariery i przedstawicielami świata biznesu, które odbędą się w Łodzi w dniach 23-25 października. Tematem imprezy jest pomoc w świadomym budowaniu kariery naukowej.
Więcej informacji na stronach organizatora oraz wydarzenia.

Opublikowane: 18-10-2017

Mastercoder Vol. 4 - Konkurs Programistyczny

16 października rusza IV edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego „MasterCoder”! W tym roku na wszystkich uczestników czeka dosyć nietypowa misja. Poszukiwane są wybitne jednostki bądź grupy agentów, którzy zmierzą się zdalnie z dwoma dwutygodniowymi szpiegowskimi zadaniami o charakterze hackathonu. 001 zgłoś się. FB.
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie www.mastercoder.pl

Opublikowane: 13-10-2017

Ubezpieczenie dla studentów UŁ

Jak co roku przedstawiamy Państwu możliwość zawarcia ubezpieczenia NNW na bieżący rok akademicki (01.10.2017r.-30.09.2018r.) W tym roku najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PZU S.A.  W przypadku studentów i doktorantów roczna składka ubezpieczenia pozostała na poziomie z zeszłego roku (67 zł). Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są pod adresem: www.nnw-studentow.pl.
Ewentualne pytania związane z ubezpieczeniem prosimy kierować do Zastępcy Kanclerza UŁ Jarosława Grabarczyka (tel. 42 635-40-10, 635-40-20).

Opublikowane: 13-10-2017

Godziny dziekańskie 13.10.2017

W dniu 13.10.2017 r. (piątek) z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ ogłasza godziny dziekańskie od godz. 11:30 do godz. 20:00 dla wszystkich typów i kierunków studiów.

Opublikowane: 12-10-2017

Godziny rektorskie 13.10.2017

W dniu 13.10.2017 r. (z okazji Dnia Edukacji Narodowej) Rektor UŁ zarządza  godziny rektorskie od godz. 12:00 do godz. 16:00 we wszystkich podstawowych jednostkach organizacyjnych UŁ dla studentów i pracowników naukowych.

Opublikowane: 12-10-2017

PROGRAM STYPENDIALNY MŁODZI W ŁODZI

1 października 2017 r. wystartowała rekrutacja do dziesiątej jubileuszowej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi oraz wspierająca nabór akcja promocyjno-informacyjna.

W dziewięciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 200 stypendiów dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 32 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz programowania skorzystało prawie 170 osób.

Opublikowane: 06-10-2017

AKADEMIA PRAKTYKA LOGISTYKA edycja 2017/2018

Katedra Logistyki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ oraz SKN Logistyki i innowacji „LOGIN” zapraszają na cykl spotkań AKADEMIA PRAKTYKA LOGISTYKA edycja 2017/2018. Spotkania będą się odbywały w  środy o  godz. 15.00 w auli  C-101 (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ). Uczestnicy więcej  niż 11 spotkań otrzymają certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań

Opublikowane: 02-10-2017

Praca na 5! Konkurs na najlepszą pracę magisterską o rynkach walutowych

Firma Currency One SA, operator serwisu Walutomat, zaprasza do udziału w I edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską na temat rynków walutowych. Celem konkursu jest wybranie najlepszej pracy magisterskiej o tematyce nawiązującej do szeroko pojętego rynku walut. Uczestnikami mogą być studenci/absolwenci uczelni wyższych, których praca magisterska związana będzie z jednym z następujących zagadnień: kantory internetowe w Polsce, kantory stacjonarne w Polsce, platformy forex, międzybankowy rynek wymiany walut, bankowe platformy wymiany walut, transfery międzynarodowe, systemy rozliczeń transakcji walutowych, analiza fundamentalna i techniczna związana z rynkiem walutowym, regulacyjne aspekty dla rynku kantorów stacjonarnych i internetowych w Polsce.

Opublikowane: 20-09-2017

Dołącz do grupy UŁ na facebooku

Centrum Promocji UŁ uruchomiło na Facebooku grupę dla społeczności UŁ - https://www.facebook.com/groups/uwolnijumysl/?source_id=148281608530440. Jej celem jest umożliwienie społeczności uczelnianej szybszej i łatwiejszej komunikacji pod kątem różnego rodzaju ogłoszeń, zapytań czy rekomendacji, ale także w celu zawiązania poczucia społeczności wokół Uniwersytetu. Zachęcamy do dołączenia do grupy, a także do polecania jej znajomym:)

Opublikowane: 07-09-2017

XII edycja Konkursu VERBA VERITATIS

Zapraszamy studentów do uczestnictwa w XII edycji Konkursu VERBA VERITATIS organizowanym przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademię Leona Koźmińskiego na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. Dla zwycięzców przewidziana została łączna pula nagród, ufundowana przez KPF w wysokości min. 6.000 zł.
Szczegóły znajdziecie tutaj.

Opublikowane: 30-06-2017

VII edycja konkursu Młody Ekonomista

Zapraszamy studentów, którzy nie ukończyli 26 lat, do uczestnictwa w konkursie Młody Ekonomista. W tym roku uczestnicy w pracach konkursowych zmierzą się z tematem „Znaczenie członkstwa w UE dla polskiej gospodarki”. Etap przesyłania prac konkursowych rozpocznie się 1 września i potrwa do 22 października. Gala finałowa konkursu odbędzie się w połowie grudnia br. Regulamin konkursu oraz pozostałe informacje dostepne są na stronie internetowej Towarzystwa Ekonomistów Polskich www.tep.org.pl.

Opublikowane: 26-06-2017

Sesja egzaminacyjna

Przypominamy o obowiązujących terminach letniej sesji egzaminacyjnej:
od 12 czerwca do 30 czerwca 2017 r.- letnia sesja egzaminacyjna
od 11 września do 24 września 2017 r. – letnia sesja poprawkowa

Opublikowane: 21-06-2017

Poczta UŁ dla studentów

Studencie, aktywuj sobie konto studenckie Active Directory. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma adres uniwersytecki w domenie unilodz.eu, co ułatwi Wam kontakt mailowy z kolegami z uczelni oraz wykładowcami i pracownikami. Konto gwarantuje również łatwy dostęp do helpdesku UŁ oraz jeden login i hasło do wszystkich usług: poczty, USOSWEB oraz WiFi w systemie Eduroam, który pozwala na uzyskanie dostępu do sieci bezprzewodowej w każdej instytucji na świecie uczestniczącej w projekcie.
Aktywuj swoje konto przez stronę usosweb lub klikając tu.

Opublikowane: 14-06-2017

USOSweb login oraz email

Jeżeli nie możesz zalogować się do swojego USOSweba i/lub nie otrzymujesz wiadomości od dydaktyków bądź Centrum Obsługi Studenta, zerknij na tę instrukcję:

KONTO W ACTIVE DIRECTORY

Od roku akademickiego 2017/2018 każdy student będzie używał konta w Active Directory. Tym samym każdy student otrzyma konto Microsoft do otrzymywania wiadomości z Uniwersytetu Łódzkiego.

Opublikowane: 15-05-2017

OTWARTY NABÓR NA STYPENDIUM MIZUTA JOSAI UNIVERSITY EDUCATIONAL CORPORATION

Zapraszamy studentów Wydziału do aplikowania na stypendium Mizuta Josai University Educational Corporation w Japonii. Osoby zainteresowane rocznym wyjazdem prosimy o zapoznanie się z warunkami stypendium oraz procedurą aplikacyjną. WARUNKI STYPENDIUM 

Opublikowane: 24-03-2017

Prace dyplomowe w Archiwum Prac Dyplomowych

Informujemy, że zgodnie z „Zarządzeniem nr 68 Rektora UŁ w sprawie zapewnienia jakości prac pisemnych w zakresie procedury antyplagiatowej i ich archiwizacji w Uniwersytecie Łódzkim”, wprowadzony został system APD (Archiwum Prac Dyplomowych), powiązany z USOS i USOSweb, służący do przechowywania i weryfikacji prac dyplomowych. Każdy student przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego zobowiązany jest wprowadzić pracę dyplomową do systemu APD. Po zamieszczeniu opinii i recenzji, student powinien wydrukować pracę z systemu APD, dostarczyć ją promotorowi w celu zatwierdzenia, a następnie zatwierdzoną pracę złożyć w Centrum Obsługi Studenta. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi na Wydziale zasadami dotyczącymi przygotowania pracy dyplomowej. Zaloguj się do APD

Opublikowane: 13-03-2017

Uniwersytet Łódzki uruchamia program Studenckich Grantów Badawczych

Każdy student może przejść szkolenie z zakresu przygotowywania i rozliczania wniosków o środki na realizację projektów naukowych oraz otrzymać finansowanie na swoje pomysły badawcze. Jeżeli chcesz nauczyć się aplikowania o środki na działalność naukową oraz otrzymać do 3.500 PLN na realizację swoich badań, wyjazdów naukowych, udziału w konferencjach, publikacji artykułu czy książki lub wykonanie pracy licencjackiej czy magisterskiej, zapisz się na bezpłatne szkolenie, a następnie złóż wniosek o finansowanie. Więcej informacji na: studenckiegranty.uni.lodz.pl

Opublikowane: 03-03-2017

Zmiany zasad organizacji egzaminu dyplomowego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ

Informujemy, że nastąpiły zmiany w zasadach organizacji egzaminu dyplomowego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Zmiany dotyczą terminów składania prac dyplomowych w Centrum Obsługi Studenta oraz warunków ich przedłużania.

Jednocześnie  przypominamy, że ostatni dzień letniej sesji poprawkowej w roku akademickim 2016/2017, tj. 24 września 2017 r., stanowi ostateczny termin przyjęcia pracy do obrony i wpisania zaliczenia z seminarium. Termin złożenia pracy dyplomowej może zostać przedłużony jedynie w wyjątkowych i udokumentowanych sytuacjach (np. długotrwała choroba, urodzenie dziecka) o trzy miesiące od końca sesji poprawkowej.
Zasady organizacji egzaminu dyplomowego

Opublikowane: 27-02-2017

Obowiązkowy e-kurs dla przedmiotu „Prawo autorskie” dla studentów I i II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

Uprzejmie informujemy, że na uczelnianej platformie e-learningowej został umieszczony e-kurs dla przedmiotu „Prawo autorskie”. Ukończenie e-kursu jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających studia w semestrze zimowym od 1 października 2016 r. Szczegółowe informacje 

Opublikowane: 06-02-2017

Przewodnik po USOSwebie

ususweb2_maly-baner.png

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po USOSwebie (Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów). Jest to system informatyczny, który służy do kompleksowej obsługi toku studiów. Umożliwia zdalne załatwianie spraw, w których w tradycyjnej formie musiałyby pośredniczyć dziekanaty. Dzięki systemowi możesz zapisać się na zajęcia z wychowania fizycznego oraz zarejestrować się na dodatkowe zajęcia, masz dostęp do wyników uzyskanych z zaliczeń i egzaminów, możesz oceniać wykładowców, uzyskać informacje o płatnościach, stypendiach i dyplomach oraz sprawdzać jak zostały rozpatrzone złożone podania. Zarejestruj się w USOSweb

Opublikowane: 15-09-2016
ARCHIWUM ›
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź