Czwartek, 19 kwietnia 2018, tydzień parzysty (16)

SPOTKANIA Z BIZNESEM NA EKSOCU – POLSKA (10-12 KWIETNIA 2018)

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników EkSocu (i nie tylko) do wzięcia udziału w wydarzeniach z cyklu: "Spotkania  z  biznesem  na  EkSocu - Polska". Jest to cykl wydarzeń na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, organizowany przez wydziałowe Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych, wspólnie z instytucjami i firmami o polskim rodowodzie.

W programie: panel dyskusyjny pt. "Biznes po polsku" (10.04.2018, godz. 11:30-13:00, aula C101), w którym przedstawiciele czterech polskich firm (Kastor, BiFIX, Inwedo, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku), dzieląc się ze słuchaczami swoim unikalnym i różnorodnym doświadczeniem, będą rozmawiali na temat specyfiki polskich przedsiębiorstw. Ponadto, w dniach 10-12 kwietnia 2018 odbędzie się pięć certyfikowanych warsztatów, prowadzonych przez specjalistów z firm o polskich korzeniach (Browin, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Inwedo). Pobierz program.

Program wydarzeń z cyklu: "Spotkania  z  biznesem  na  EkSocu - Polska" (10-12 kwietnia 2018):

Tytuł i rodzaj wydarzenia

Paneliści/Prowadzący

11.30-13.00

Biznes po Polsku - panel dyskusyjny

Program panelu:

I. Przedstawienie się uczestników (10 min.)
II. Dyskusja:
1. Czy Polski biznes ma swoją specyfikę?
(25 min.)
2. Czy pracownicy preferują rodzimych        pracodawców? (25 min.)
3. Zazdrość czy wspólny cel - jakie zachowania dominują w polskim przedsiębiorstwie
i pomiędzy firmami? (10 min.)
III. Zakończenie

Aula C101

Ireneusz Krawczyk (Kastor S.A.)

Maria Piasecka-Kufel (BiFIX Wojciech Piasecki Sp.j.)

Dominik Goss (Inwedo Sp. z o.o.)

Małgorzata Walczak-Gomuła
(ASM – Centrum Badań
i Analiz Rynku Sp. z.o.o.)

13.15-15.30

Piwowarstwo - jak zrobić domowe piwo?
- warsztaty z degustacją

Sala F12

Browin Sp. z o.o.

13.15-15.00

Badania foresightowe dla gospodarki - teoria i praktyka - warsztaty

Beata Tomczak oraz Małgorzata Walczak-Gomuła
(ASM – Centrum Badań
i Analiz Rynku Sp. z.o.o.)

11.04.2018

10.00-11.30

W 8 godzin dookoła świata - Moja przygoda
w eksporcie
- warsztaty

Andrzej Pawlik
(Browin Sp. z o.o.)

13.15-16.00

Fundusze na otwarcie Twojej firmy
- warsztaty

Sala T006

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego  S.A.

11.30-13.00

Jak zbudować StartUp? - warsztaty

Inwedo Sp. z o.o.

Adresatami panelu dyskusyjnego są przede wszystkim studenci, doktoranci i pracownicy UŁ, a także przedsiębiorcy i goście zainteresowani tematyką panelu. Rejestracja uczestnictwa w panelu nie jest wymagana (wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych), ale pozwoli nam na lepszą organizację wydarzenia - prześlij zgłoszenie.

Adresatami wszystkich warsztatów są głównie studenci i doktoranci EkSocu, ale także pracownicy naszego Wydziału. Rejestracja uczestnictwa w warsztatach jest obowiązkowa.

Wszelkie dodatkowe informacje o szkoleniach dostępne są na stronie eksoc.uni.lodz.pl/szkolenia

Pytania proszę kierować do Katarzyny Łuczak: katarzyna.luczak@uni.lodz.pl