Czwartek, 14 grudnia 2017, tydzień parzysty (50)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

O PROJEKCIE "SZKOŁA PATRONACKA"

PROJEKT „SZKOŁA PATRONACKA”


Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego aktywnie działa na rzecz upowszechniania nauki i edukacji w regionie. W działanie to doskonale wpisuje się nowy projekt Wydziału „Szkoła Patronacka”, obejmujący współpracę z wybranymi szkołami ponadgimnazjalnymi w Łodzi i w regionie. Od stycznia 2013 roku patronatem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ objętych zostało 19 szkół ponadgimnazjalnych.


Projekt "Szkoła Patronacka" zakłada:

 1. Podejmowanie działań prowadzących do ponadprogramowego poszerzenia wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu nauk ekonomiczno-społecznych i informatyki.
 2. Zapoznawanie uczniów z warunkami i organizacją studiów, programem nauczania
  oraz środowiskiem akademickim Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.
 3. Wspieranie wybitnie uzdolnionych uczniów zainteresowanych podjęciem studiów na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.
 4. Wymianę doświadczeń między nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych a pracownikami Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw i projektów edukacyjnych.


Założone cele będą osiągnięte poprzez:

 1. Przygotowanie i prowadzenie przez pracowników Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ wybranych zajęć edukacyjnych dla uczniów klas objętych patronatem.
 2. Udział uczniów klas objętych patronatem w wybranych zajęciach prowadzonych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.
 3. Współpracę studenckich kół naukowych z uczniami szkół ponadgimnazjalnych.
 4. Opracowanie wspólnych sesji naukowo-dydaktycznych.
 5. Umożliwienie nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych dostępu do zasobów biblioteki Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.
 6. Inne działania uzgadniane na bieżąco przez obie strony porozumienia.
Do góry
wersja do druku

WYDARZENIA

 Poprzedni GRUDZIEŃ 2017 Następny 
PnWtŚrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź