Sobota, 20 stycznia 2018, tydzień nieparzysty (03)

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA "EKONOMICZNE, KULTUROWE I SPOŁECZNE WYMIARY MIGRACJI"

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Ekonomiczne, kulturowe i społeczne wymiary migracji"

Tematyka Konferencji obejmuje zarówno zarys historyczny migracji XX i XXI wieku oraz jej przyczyn z perspektywy ekonomicznej, społecznej oraz bezpieczeństwa jak i wybór ścieżek oraz szlaków migracyjnych w Europie i na świecie, integrację bądź izolację imigrantów w perspektywie antropologicznej, socjologicznej, medycznej, prawnej i ekonomicznej. Celem Konferencji jest również zwrócenie uwagi na mobilność społeczeństwa oraz opracowanie polityki socjalnej i zdrowotnej w aspekcie nadchodzących zmian w natężeniu i kierunkach przepływu ludności.

Konferencja odbędzie się 26 stycznia 2018 r. w Lublinie.

Zaproszenie kierujemy do demografów, etnografów, antropologów, socjologów, politologów, ekonomistów oraz przedstawicieli służby zdrowia.

Uczestnicy mają możliwość przedstawienia swoich prac w formie wystąpienia ustnego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Elektroniczna rejestracja trwa do 20 grudnia 2017 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia  www.konferencja-migracje.pl

Opublikowane: 11-12-2017