Piątek, 20 kwietnia 2018, tydzień parzysty (16)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA "EKONOMICZNE, KULTUROWE I SPOŁECZNE WYMIARY MIGRACJI"

« Przejdź do listy konkursów

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Ekonomiczne, kulturowe i społeczne wymiary migracji"

Tematyka Konferencji obejmuje zarówno zarys historyczny migracji XX i XXI wieku oraz jej przyczyn z perspektywy ekonomicznej, społecznej oraz bezpieczeństwa jak i wybór ścieżek oraz szlaków migracyjnych w Europie i na świecie, integrację bądź izolację imigrantów w perspektywie antropologicznej, socjologicznej, medycznej, prawnej i ekonomicznej. Celem Konferencji jest również zwrócenie uwagi na mobilność społeczeństwa oraz opracowanie polityki socjalnej i zdrowotnej w aspekcie nadchodzących zmian w natężeniu i kierunkach przepływu ludności.

Konferencja odbędzie się 26 stycznia 2018 r. w Lublinie.

Zaproszenie kierujemy do demografów, etnografów, antropologów, socjologów, politologów, ekonomistów oraz przedstawicieli służby zdrowia.

Uczestnicy mają możliwość przedstawienia swoich prac w formie wystąpienia ustnego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Elektroniczna rejestracja trwa do 20 grudnia 2017 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia  www.konferencja-migracje.pl

Opublikowane: 11-12-2017
Do góry
wersja do druku
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź