polski English Chinese
Strefa kandydata
Strefa studenta
Strefa doktoranta
Strefa pracownika
Strefa absolwenta
Strefa biznesu i promocji
AKTUALNOŚCI:

XII Dni Japońskie

Serdecznie zapraszamy w dniach 21 i 22 kwietnia 2018 r. na XII Dni Japońskie organizowane przez Klub Yakumo-goto oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. W tym roku będzie można zobaczyć pokaz sztuk walki katori, a także tańca jiutamai, posłuchać koncertu tradycyjnej muzyki japońskiej  „Waon – dźwięki Japonii”, odkryć kulisy powstawania filmu "Piłsudski Bronisław - zesłaniec, etnograf, bohater" oraz wziąć udział w warsztatach kaligrafii oraz rysowania mangi.  Wydarzeniu będą towarzyszyć trzy wystawy:  Bonsai – miniaturowe drzewka, Lalki kokeshi w grafice oraz sztuki współczesnej „Teraz Japonia!” organizowanej przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. XII Dni Japońskie organizowane są pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce oraz Prezydent Miasta Łodzi.  Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie

Opublikowane: 19-04-2018

Śniadanie z przedsiębiorcą - Jacek Szwajcowski, Prezes Zarządu PELION S.A.

big_jacek-szwajcowski-prezes-pelion-sa_1.jpg

Serdecznie zapraszamy w dniu 26 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 do Centrum Rozwoju Wydziału na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ na inaugurację cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcą”. Gościem pierwszego spotkania będzie Pan Jacek Szwajcowski, współzałożyciel i Prezes Zarządu Pelion S.A., firmy, która powstała w 1990 roku z inicjatywy polskich przedsiębiorców i w oparciu o polski kapitał. Obecnie jest jedną z największych w sektorze ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Pelion prowadzi swoją działalność we wszystkich segmentach dystrybucji farmaceutycznej: hurtowym, detalicznym i szpitalnym, zatrudniając ponad 9400 osób i generując przychody na poziomie 9,4 mld PLN rocznie. Pelion jest właścicielem 900 tradycyjnych aptek w Polsce i na Litwie, blisko 300 drogerii, a także portali i sklepów internetowych.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o rejestrację wypełniając formularz rejestracyjny.

Opublikowane: 19-04-2018
POKAŻ WSZYSTKIE

Nagroda za najlepszy wynik z egzaminu z języka obcego!

Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 84 Rektora UŁ ustanowiono Nagrodę Studium Języków Obcych UŁ dla studentów, którzy w ramach lektoratu uzyskali najlepszy wynik z egzaminu z języka obcego nowożytnego.

Zasady przyznawania Nagrody określa Regulamin, stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.
Warunkiem przystąpienia do tegorocznej edycji konkursu jest wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i po potwierdzeniu przez Centrum Obsługi Studentów Wydziału, oraz lektora prowadzącego  dostarczenie go  do Studium Języków  Obcych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 lipca 2018 roku.

O nagrodę w bieżącym roku mogą ubiegać się studenci UŁ, którzy przystąpili do egzaminu w sesji zimowej lub letniej roku akademickiego 2017/2018.

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w konkursie SJO!

Opublikowane: 19-04-2018

Rekrutacja na Ambasadora OSTC 2018/2019

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekrutacji na Ambasadora OSTC. Program Ambasador OSTC to specjalnie przygotowany pakiet zadań z zakresu Employer Brandingu, Social Media i Marketingu w firmie związanej z cenną, niszową w Polsce branżą - tradingiem. Do zadań ambasadora należy m.in. rozpowszechnianie informacji o marce na płaszczyźnie online i offline, współorganizacja wydarzeń na uczelniach oraz tworzenie strategii komunikacyjnej czy materiałów promocyjnych razem z przedstawicielami OSTC. Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na fanpage’u polskiego oddziału OSTC.

Opublikowane: 17-04-2018
POKAŻ WSZYSTKIE

Doktorancka międzynarodowa szkoła letnia i konferencja z zakresu przedsiębiorczości

Miło nam poinformować, że w dniach 9-15 września 2018 r. odbędzie się na Wydziale międzynarodowa doktorancka szkoła letnia i konferencja z zakresu przedsiębiorczości organizowana w ramach sieci ESU - European University Network on Entrepreneurship. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo w  call for papers oraz na: http://www.esu-network.eu/esu-conferences/ lub http://esu.uni.lodz.pl/. Przewodniczącą komitetu organizacyjnego jest dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, członek komitetu naukowego i publikacyjnego sieci ESU.

Opublikowane: 12-12-2017

Konkurs "Miniatura 2" ogłoszony

NCN ogłosił nabór na drugą edycję "małych grantów". W ramach konkursu MINIATURA 2 można ubiegać się o środki na badania pilotażowe, konsultacje, konferencje i inne działania naukowe. Więcej informacji...

Opublikowane: 18-04-2018
POKAŻ WSZYSTKIE

W dn. 18.04.2018 dr Marcin Gońda przesuwa dyżur na godz. 14.15-15.45

Opublikowane: 18-04-2018

Dyżur Prodziekan dr hab. Izabeli Warwas, prof. UŁ w dniu 19.04.2018 roku został odwołany z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 17-04-2018
POKAŻ WSZYSTKIE
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

Copyright © 2012
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego