Niedziela, 27 maja 2018, tydzień nieparzysty (21)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

ŁÓDZKA WODA NAJLEPSZA NA WYDZIALE EKONOMICZNO-SOCJOLOGICZNYM UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

« Wróć do listy aktualności

Coraz więcej łódzkich uczelni decyduje się na udostępnienie pracownikom i studentom wody pitnej z wodociągów. Z dystrybutorów poza Uniwersytetem Łódzkim można skorzystać w obiektach Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Łódzkiej Szkoły Filmowej. Na uczelniach wprowadzany jest taki sam standard, jak w krajach Europy zachodniej czy USA –  powszechny dostęp do pitnej wody.

Coraz więcej też instytucji i firm w Łodzi decyduje się na zastąpienie tak zwanych „butlowych dystrybutorów na wodę” urządzeniami zasilanymi „Łódzką Wodą Najlepszą”.  Są  one dostępne między innymi w 10. budynkach Urzędu Miasta Łodzi, w dużych zakładach pracy (np. INDESIT), w centrach handlowych (IKEA, LEROY MERLIN) oraz miejskich spółkach: ZWIK, MPK - Łódź, Miejska Arena Kultury i Sportu. Powszechne staje się również korzystanie z poidełek (zdrojów) na wodę w łódzkich szkołach. Na każdym z urządzeń do nabierania wody umieszczona jest informacja o jej składzie mineralnym oraz logo akcji społecznej „Łódzka Woda Najlepsza”.

Woda z sieci wodociągowej w Łodzi prawie w stu procentach pochodzi ze studni głębinowych. Jej skład mineralny można porównać do butelkowanych wód źródlanych dostępnych w handlu. Nie ma potrzeby przywożenia do naszego miasta wód butelkowanych z całej Polski, skoro ZWIK dostarcza za pomocą swojej sieci wodę o zbliżonych parametrach. Pamiętajmy, ze rezygnując z kupowania wody butelkowanej dbamy o środowisko, bo przestajemy „produkować” plastikowe odpady!

Woda jest też podawana w łódzkich restauracjach i pubach. Na bazie łódzkiej kranówki powstają owocowe napoje, piwo i sorbety. „Łódzka Woda Najlepsza” zawiera cenne dla człowieka minerały: związki magnezu, potasu, sodu i wapnia.

Jeden metr sześcienny (1000 litrów) łódzkiej wody kosztuje nieco ponad 4 złote. Za taką samą ilość wody kupionej w plastikowych butelkach musimy już zapłacić ponad 1300 zł (przy cenie 2 zł/1,5 l/). Składem mineralnym łódzka woda nie ustępuje dostępnym w sklepach wodom źródlanym.

Woda dostarczana mieszkańcom jest na bieżąco badana przez pracowników laboratorium ZWIK i Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Próbki wody są pobierane w blisko 100  punktach w mieście.

Do góry
wersja do druku
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź