Czwartek, 29 czerwca 2017, tydzień parzysty (26)

KRYTERIA SAMOOCENY KANDYDATA WSZCZYNAJĄCEGO PRZEWÓD HABILITACYJNY

Komisja Nauki Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ rekomenduje do samooceny habilitanta następujące kryteria:

1. Co najmniej jedna publikacja w czasopiśmie z listy A wykazu MNISW i co najmniej jedna monografia bądź minimum dwie publikacje z w/w listy A (przy braku monografii).
  2. Uczestnictwo lub kierowanie co najmniej jednym ogólnopolskim projektem naukowym finansowanym ze środków publicznych (np. NCN).
  3. Wygłoszenie referatu na trzech zagranicznych konferencjach naukowych lub odbycie stażu zagranicznego lub uczestnictwo w projekcie międzynarodowym podlegającym regułom konkursowym.
  4. Cytowalność publikacji: indeks Hirscha według Google Scholar – minimum 3 (bez autocytowań).

W celu pełniejszego zapoznania się z kryteriami oceny dorobku naukowego habilitanta przez odpowiednie komisje prosimy także o zapoznanie się z Rozporządzeniem Ministra Nauki
i Szkolnictwa Wyższego, z dnia 1 września 2011 r. w sprawie kryteriów oceny osiągnięć osoby ubiegającej się o nadanie stopnia doktora habilitowanego