Niedziela, 22 lipca 2018, tydzień nieparzysty (29)

KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACE MAGISTERSKĄ Z ZAKRESU WSPÓŁCZESNYCH STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH

Prace zgłaszane do konkursu powinny mieścić się w zakresie problematyki:

1. Priorytety polskiej polityki zagranicznej i ich realizacja w wybranych dziedzinach lub regionach geograficznych.
2. Stosunki rzeczypospolitej Polskiej z wybranym państwem, grupą państw lub regionem.
3. Członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej.
4. Polityka Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie rozbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego.
5. Polityka Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych i regionalnych.
6. Polityka Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych.
7. Promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą, w tym polskiej kultury i nauki.
8. Prawa człowieka.
9. Współpraca Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie międzynarodowych stosunków ekonomicznych.