Sobota, 23 czerwca 2018, tydzień nieparzysty (25)

JĘZYKOWE TARGI PRACY NA UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM

W 2016 r. zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce wzrosło o 32 tys. osób czyli o 15%, z czego ¾ nowych miejsc pracy wygenerowały centra zagraniczne. W I kw. 2017 r. w Polsce funkcjonowało łącznie 1078 centrów usług biznesowych (polskich i zagranicznych) zatrudniających 244 tys. osób. Szacuje się, że w 2020 r. centra usług będą zatrudniać ponad 300 tys. osób. Centra usług w Polsce wykorzystują 38 języków do świadczenia usług, przy czym w 1/3 z nich jest to przynajmniej 10 języków.*

W założeniu Językowe Targi Pracy mają ułatwić kontakt pracodawców ze studentami i absolwentami filologii języków obcych oraz innymi osobami dla których porozumiewanie się w innymi (niż polski) języku nie stanowi dużej trudności. Na Uniwersytecie Łódzkim studiuje aktualnie ok. 31 500 studentów, w tym ok. 4 300 na Wydziale Filologicznym. Ponadto w roku akademickim 2017/2018 na UŁ studiuje blisko 2500 studentów zagranicznych z 95 krajów.

W pierwszej edycji Językowych Targów Pracy wezmą udział firmy i organizacje z różnych branż, oferujące różnego rodzaju stanowiska pracy i praktyk. Oferty zaprezentują m.in.  Accenture, CERI, Clariant, Fujitsu, Nordea, Philips czy UPS.

W specjalnej „Strefie doradztwa” profesjonalni doradcy zawodowi Biura Karier będą oferować pomoc w zakresie sporządzenia dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego.

Współpraca: Wydział Filologiczny UŁ, Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ, Miasto Łódź

* Raport Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2017, ABSL 2017