Czwartek, 20 września 2018, tydzień parzysty (38)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

JADŁODZIELNA NA EKSOCU OFICJALNIE OTWARTA

« Przejdź do listy aktualności

Jadłodzielnie to miejsca udostępniania i wymiany żywności. Do takiego miejsca można przynieść produkty, które nadają się do spożycia, a których nie jesteśmy już w stanie zużyć/skonsumować. Jadłodzielnia nie jest miejscem zbiorowego żywienia, a jedynie miejscem umożliwiającym wymianę żywności pomiędzy zainteresowanymi stronami. Każde tego typu miejsce posiada swojego opiekuna i system współpracy z wolontariuszami-ratownikami, którzy się nią opiekują. Jaka jest idea Jadłodzielni? Przynosimy tylko to, co sami chcielibyśmy zjeść i czym nakarmilibyśmy swoich bliskich. Rzeczy dobre, przydatne do spożycia. Wśród produktów, które trafiają do Jadłodzielni, przeważają przetwory, ryże oraz kasze.

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieformalna grupa działania Foodsharing Łódź, której sercem i paliwem są wolontariusze. Foodsharing to oddolny ruch społeczny zapoczątkowany w Niemczech, który z powodzeniem rozwija się w innych krajach. W 2016 roku przywędrował też do Polski. Obecnie w Polsce działa 21 Jadłodzielni w 11 miastach.

Do góry
wersja do druku
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź