Czwartek, 20 września 2018, tydzień parzysty (38)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

KONKURSY I OGŁOSZENIA

KonkursyWskazówki dla składających wnioski
 Otwart nabór na konkursy NCN - Opus, Preludium, Sonata, Beethoven

Już po raz szesnasty Narodowe Centrum Nauki ogłasza nabór wniosków w konkursach OPUS i PRELUDIUM, a po raz czternasty w konkursie SONATA. W konkursach krajowych do zdobycia jest łącznie 480 mln zł. We współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (DFG) uruchamiamy BEETHOVEN CLASSIC 3 oraz nowość – BEETHOVEN LIFE 1. W konkursach międzynarodowych naukowcy mogą pozyskać 50 mln zł. Łącznie do zdobycia w otwieranych właśnie konkursach jest rekordowa pula 530 mln zł.

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu ZUS/OSF do 17 grudnia 2018 r. Więcej: ww.ncn.gov.pl

źródło: NCN

NPRH: wkrótce ruszanabór wniosków
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że w drugiej połowie września 2018 r. ruszy nabór wniosków do konkursów Uniwersalia 2.1, Uniwersalia 2.2 i Dziedzictwo narodowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Wnioski będzie można składać do końca października 2018 r.
 

Konkurs specjalny Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki: „Ciągłość i zmiana w komunikacji we współczesnych stosunkach polsko-niemieckich”

Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki ogłasza konkurs specjalny pod hasłem „Ciągłość i zmiana w komunikacji we współczesnych stosunkach polsko-niemieckich”. Wnioski należy nadesłać w języku polskim oraz niemieckim do 15 listopada 2018 r. Fundacja ogłosi decyzję o przyznaniu dotacji najpóźniej do końca kwietnia 2019 r.

więcej...

źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego


Granty "Bon na innowacje"

Ogłoszone zostały konkursy na granty na prohekty badawcze B R i na usługi badawcze realizowane wspólnie przez uczelnie i przedsiębiorców na zlecenie przedsiębiorstwa tzw. „Bon na innowacje”. Granty te przyznawane są przedsiębiorstwom, które taką pracę badawczo-rozwojową decydują się zlecić naukowcom. Firma otrzymuje dotację w wysokości do 85% kosztów zlecenia badań uczelni. Z kolei uczelnia realizująca usługę badawczą na zlecenie przedsiębiorcy otrzymuje dotację pokrywającą 100% kosztów badań.

W programie woj. łódzkiego mogą brać udział firmy z woj. łódzkiego, budżet projektu może być wyższy – aż do 800 000zł, oraz oprócz dotacji na usługę badawczą zleconą uczelni, firma może uzyskać dotację na wdrożenie wyników badań w swojej firmie. Wnioski można składać do 17.09.2018 r.

W programie ogólnopolskim, w którym też mogą brać udział firmy łódzkie, budżet projektu nie może przekroczyć 400 000 zł. Nie ma możliwości uzyskania dotacji na wdrożenie. Wnioski mozna składać do 22.11.2018r. więcej....


Konkurs NCN i NCBiR - TANGO 3

NCN i NCBiR ogłosiło nabór wniosków w ramach  konkursu TANGO 3. Jest to konkurs w ramach którego można składać wnioski na dofinansowanie działań zwiększających stopień praktycznego wykorzystania wyników badań podstawowych.

 Nabór wniosków prowadzony będzie od 14 czerwca do 20 grudnia 2018 r. z podziałem na 2 etapy. Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie NCBiR .


 KOnkurs "Miniatura 2" ogłoszono

NCN ogłosił nabór na drugą edycję "małych grantów". W ramach konkursu MINIATURA 2 można ubiegać się o środki na badania pilotażowe, konsultacje, konferencje i inne działania naukowe. Więcej informacji...


NCN wprowadził korzystne zmiany dla Kierowników projektów

NCN ogłosił ułatwienia dla osób prowadzących projekty. Zmiany dotyczące realizacji grantów będą działać WSTECZ – będą mogły być zastosowane do już trwających projektów. Wiecej informacji znajdą Państwo w Intranecie lub na stronie NCN.


 

Poniżej znajdują się następujące informacje:

  • Informacja o podpisach wymaganych w przypadku wniosków składanych do NCN
  • Wskazówki dla osób składających wnioski do NCN
  • Lista niezbędnych dokumentów do procedowania projektów realizowanych na WES
Do góry
wersja do druku
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź