Czwartek, 29 czerwca 2017, tydzień parzysty (26)

AMBASADA FRANCJI ORAZ INSTYTUT FRANCUSKI W POLSCE ROZPOCZĘŁY PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM RZĄDU FRANCUSKIEGO NA POBYT BADAWCZY [BGF POBYT BADAWCZY].

Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły przyjmowanie wniosków o przyznanie stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy [BGF Pobyt badawczy].

Program stypendialny rządu francuskiego finansuje i ułatwia zrealizowanie pobytu wybitnym polskim naukowcom do 45 rż. (ze stopniem naukowym doktora, profesora lub badacza), którzy planują przeprowadzić część badań we Francji.

Stypendium przyznawane w wysokości 1375 € pozwala polskim naukowcom na sfinansowanie jednomiesięcznego pobytu badawczego we Francji, otrzymanie ubezpieczenia zdrowotnego oraz dofinansowania do zakwaterowania.

Prezentacja programu stypendialnego, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Institutu francuskiego w Polsce.

Opublikowane: 15-02-2017