Piątek, 23 lutego 2018, tydzień parzysty (08)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

AKTUALNOŚCI WYDZIAŁOWE

EkSoc moim miejscem pracy

img_1076.jpg

Ruszyło badanie opinii pracowników WES. Twój głos ma znaczenie!

Uczestnicząc w badaniu EkSoc moim miejscem pracy każdy z pracowników, niezależnie od stanowiska czy stopnia naukowego, może włączyć się w proces zarządzania Wydziałem. Ocena zmian, które już zaszły w zakresie organizacji i wsparcia pracy, premiowania i motywowania, komunikacji czy aranżacji przestrzeni wydziałowych, wskaże kierunek i priorytety dalszych usprawnień. Takie badanie opinii to szansa na lepszy i otwarty dialog kolegium dziekańskiego ze wszystkimi pracownikami i wspólne kreowanie przyjaznego, pasjonującego, rozwijającego środowiska. Zaangażuj się - łączy nas EkSoc!

Dr hab. Izabela Warwas, prof. UŁ
Prodziekan ds. personalnych i toku studiów dla kierunków

Sprawdź, co już udało się zrobić!

Pracowników, którzy nie mają dostępu do komputera lub preferują papierową wersję ankiety, zapraszamy we wtorek 20 lutego o godz. 10.00 do sali Rady Wydziału C140.

Opublikowane: 12-02-2018

Wykład "Natura miasta"

plakat_1280x720_v4.jpg

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. „Natura miasta”. Gościem będzie Pan Niek Roozen, architekt  krajobrazu, projektant wystaw Horticultural EXPO.  Spotkanie odbędzie się 23 lutego o godzinie 9:45 w sali C101. Współorganizator - EXPO 2024.

Opublikowane: 22-02-2018

Szkolenia z cyklu: Banki i bazy danych

Serdecznie zapraszamy na szkolenia przygotowane przez Główny Urząd Statystyczny (trzy szkolenia w terminie 20-22 marca 2018). Rozpoczynamy wykładem otwartym pt. „System i bazy danych statystyki publicznej”, który wygłosi Pani Katarzyna Szkopiecka (GUS). Wykład odbędzie się 9 marca 2018 r. w godz. 13:15 – 15:00 na EkSoc (aula T-1). Szczegółowe informacje o wykładzie i poszczególnych szkoleniach oraz linki do rejestracji znajdują się na stronie.

 

Opublikowane: 22-02-2018

Wykład premiera Włodzimierza Cimoszewicza

20180221_5816.jpg

21 lutego 2018 r. odbyło się na Wydziale spotkanie z doktorem Włodzimierzem Cimoszewiczem. W ramach wykładu "Europa na rozdrożu" premier opowiadał o zmianach geopolitycznych w Europie i na świecie. Zobacz fotorelację.
Współorganizatorem wydarzenia była  Akademia Seniora Activus.

Opublikowane: 21-02-2018

Wyniki konkursów NCN

Miło nam poinformować, że 2 wnioski z naszego Wydziału zostały zakwalifikowane do finansowania w konkursach Narodowego Centrum Nauki. Gratulacje dla dra Mariusza Górajskiego (Katedra Ekonometrii) i dr Joanny Stawskiej (Instytut Finansów).

Opublikowane: 16-02-2018

Rozkłady zajęć - komunikat dla wykładowców

Szanowni Państwo! 14 lutego 2018 r. zakończyliśmy wprowadzać zmiany w rozkładach zajęć. Wprowadzanie ewentualnych zmian będzie możliwe dopiero po uruchomieniu semestru. Dziękujemy za współpracę

Opublikowane: 14-02-2018

Kawa z Dziekanem wraca w semestrze letnim

Nasza środowa "Kawa z Dziekanem" nie będzie odbywać się w czasie przerwy międzysemestralnej. Na spotkanie z Dziekanem dr hab. Rafałem Materą, prof. UŁ zapraszamy już 14 lutego 2018 r. o godz. 11.30 do Centrum Rozwoju Wydziału.

Opublikowane: 31-01-2018

Zgłaszanie awarii sieci WiFi

W przypadku wystąpienia problemów z siecią bezprzewodową na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Sekcja Informatyki prosi o zgłaszanie awarii wysyłając maila na adres wifi.eksoc@uni.lodz.pl. W treści wiadomości należy podać: dokładną lokalizację, krótki opis problemu, typ urządzenia (komputer/telefon), system operacyjny (Windows/ pozostałe), telefon kontaktowy.

Opublikowane: 29-01-2018

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018

Mamy przyjemność poinformować, że wraz z nowym rokiem rozpoczął się Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018.  W imieniu Międzynarodowego Centrum Kultury zapraszamy do wzięcia udziału w serii wyjątkowych wydarzeń i świętowania różnorodności i bogactwa kultury europejskiej. ERDK 2018 to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest poszerzanie wiedzy o społecznym i gospodarczym znaczeniu dziedzictwa kulturowego. Międzynarodowe Centrum Kultury podejmie w ramach ERDK 2018 szereg różnorodnych aktywności o charakterze badawczym, edukacyjnym oraz informacyjnym. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Opublikowane: 26-01-2018

Konkurs na najlepsze prace magisterskie UŁ 2017

Miło nam poinformować, że praca magisterska absolwenta Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego pana mgra Piotra Jareckiego pod tytułem „Behawioralne aspekty wyceny nieruchomości” znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych prac powstałych w Uniwersytecie Łódzkim w 2017 r. Promotorem pracy była prof. Ewa Kucharska-Stasiak. Nagrody zostały wręczone podczas Gali Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowane: 25-01-2018

Zaproszenie na spotkanie z przedstawicielem NBP

W imieniu Akademii Seniora Activus serdecznie zapraszamy na spotkania z panem Krzysztofem Maciejewskim- Naczelnikiem Wydziału Analiz i Badań w Departamencie Systemu Płatniczego w NBP. W środę, 24 stycznia, w trakcie wizyty na naszym Wydziale p. Maciejewski wygłosi dwa wykłady: o godz. 11.30 - „Usługi płatnicze w praktyce” oraz o godz. 13.30 - „Bezpieczeństwo środków pieniężnych gromadzonych w bankach”. Obydwa spotkania odbędą się w sali T401. Osoby zainteresowane zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Opublikowane: 23-01-2018

Dr Paulina Malaczewska laureatką konkursu IPiSS

W XIX edycji konkursu Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie problemów pracy i polityki dr Paulina Malaczewska, adiunkt w Katedrze Ekonometrii, zajęła trzecie miejsce w kategorii prac doktorskich. Praca pod tytułem „Determinanty i mechanizmy kształtowania się szarej strefy gospodarki” przygotowana została pod opieką nauką profesora Władysława Milo. Gratulujemy!

Opublikowane: 22-01-2018

Zaproszenie do programu ITEC

Serdecznie zapraszamy pracowników Wydziału w wieku 25-45 lat do wzięcia udziału w tegorocznej edycji programu Indian Technical & Economic Cooperation (ITEC). Kursy specjalistyczne ITEC posiadają różnorodną tematykę a program jest w pełni sponsorowany przez Rząd Indii.  Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z broszurą dostępną w załączniku. Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Łuniewska z Ambasady Indii w Warszawie: edu.warsaw@mea.gov.in

Opublikowane: 10-01-2018

Konkurs Famelab

Serdecznie zapraszamy wszystkich naukowców do wzięcia udziału w polskiej edycji międzynarodowego konkursu FameLab, którego ideą jest zachęcanie do zabrania głosu publicznie. Uczestnicy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody takie jak 25 tysięcy złotych czy trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich. Aby zgłosić się do konkursu, należy nagrać 3-minutowy film, przedstawiający wystąpienie o nauce oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy do 29 stycznia 2018, do godziny 12:00. Zachęcamy do aplikowania.

Opublikowane: 10-01-2018

Akredytacje zagraniczne - wspólny wniosek Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego i Wydziału Zarządzania zatwierdzony do finansowania

Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdziło do finansowania wniosek zgłoszony przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz Wydział Zarządzania UŁ dotyczący projektu „Akredytacje zagraniczne". Sfinansowany zostanie proces ubiegania się o akredytację „IACBE - The International Assembly for Collegiate Business Education Accreditation”. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Opublikowane: 05-01-2018

Zaproszenie na warsztaty metodologiczne z zakresu przedsiębiorczości

W dniach 16-17 kwietnia 2018 r. odbędą się na Wydziale metodologiczne warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, kierowane do studentów studiów doktoranckich i młodych naukowców, którzy uzyskali tytuł doktora w okresie ostatnich 7 lat. Współorganizatorem wydarzenia jest European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Zajęcia poprowadzone będą w języku angielskim przez prof. Roberta Blackburna (Kingston University, Wielka Brytania), prof. Helle Neergaard (Aarhaus University, Dania) oraz prof. Agnieszkę Kurczewską (UŁ). Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Opublikowane: 26-12-2017

Paul Spicker and Peter Hermann nominated EKSOC Visiting Fellows!

It is our pleasure to announce that Professor Paul Spicker from the Robert Gordon University, Aberdeen, UK and Professor Peter Herrmann from the Max Planck Institute, Munich, Germany, have been nominated EKSOC Visiting Fellows in the first edition of this programme. We are looking forward to welcoming both distinguished researchers!

Opublikowane: 25-12-2017

Nagrody i wyróżnienia dla pracowników Katedry Pracy i Polityki Społecznej

Z przyjemnością informujemy, że książka autorstwa dr hab. Izabeli Warwas, prof. UŁ oraz dr hab. Anny Rogozińskiej-Pawełczyk pt. „Zarządzanie zasobami ludzkimi w nowoczesnej organizacji. Aspekty organizacyjne i psychologiczne” została nagrodzona w konkursie Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk na najlepsze prace naukowo-badawcze i podręczniki opublikowane w 2016 r. w kategorii podręczników.
Dr hab. Anna Rogozińska-Pawełczyk w uznaniu wkładu w rozwój nauk o pracy i polityce społecznej została również wyróżniona przez Komitet Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk za pracę z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi opublikowaną w 2016 r. pt. „Zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kontrakcie psychologicznym”. Autorki zatrudnione są w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 25-12-2017

Rekrutacja na Summer School rusza ponownie

Informujemy, że rekrutacja na wyjazdy do szkół letnich w Ameryce Południowej została uruchomiona ponownie. Do trzech destynacji (Ekwador, Meksyk, Chile) dołączyła Brazylia. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania wniosków, a studentów, którzy już złożyli podania prosimy o ponowne ich złożenie. Zasady przyznania dofinansowania Dziekana Wydziału pozostają niezmienione. Komplet dokumentów (podanie i oświadczenie z Centrum Obsługi Studentów o średniej) należy składać od 2 stycznia 2018 r. do 8 stycznia 2018 r. do pani Doroty Borkowskiej (pokój C-14 w Centrum Rozwoju Wydziału). Serdecznie zapraszamy do aplikowania na wyjazd.

Opublikowane: 22-12-2017

5.01.2018 – termin składania wniosków o dofinansowanie wyjazdów na konferencje zagraniczne

Przypominamy, iż 5 stycznia 2018 r. mija termin składania wniosków o dofinansowanie wyjazdów na konferencje zagraniczne. Zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do zapoznana się z zasadami dofinansowania oraz procedurą ubiegania się o dofinansowanie wyjazdów na konferencje zagraniczne obowiązujące w 2018 r.

Opublikowane: 21-12-2017

Godziny dziekańskie w piątek 22 grudnia 2018 r.

Informujemy, iż w związku z modernizacją struktury sieciowej i koniecznością odłączenia internetu w dniu 22 grudnia 2017 roku dr hab. Rafał Matera, prof. UŁ, Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ ogłasza godziny wolne od zajęć od 13:30 dla wszystkich pracowników oraz studentów Wydziału.

Opublikowane: 18-12-2017

Zakończony konkurs "Ubierz choinkę z EkSocem"

ozdoby.jpg

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie "Ubierz choinkę z EkSocem". Autorów wszystkich ozdób zapraszamy po odbiór nagród do pokoju D103. Eksocowe bombki zostały dodatkowo wyróżnione przez Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Słodkości czekają.
Wesołych Świąt!

Opublikowane: 14-12-2017

Summer School 2018

summer-school_fb.jpg

Niezmiernie miło nam poinformować o możliwości wyjazdu w 2018 r. na summer school do:

  • Ekwadoru w dniach 9-23 kwietnia 2018 r.
  • Meksyku w dniach 5-16 marca 2018 r.
  • Chile, termin orientacyjny: marzec-kwiecień 2018 r.

Studentów zainteresowanych wyjazdem na summer school prosimy o zapoznanie się z zasadami dofinansowania zakupu biletów lotniczych oraz o złożenie podania wraz z zaświadczeniem o średniej ocen za ostatni rok akademicki (2016/17) do pokoju C-14 do 20 grudnia 2017 r. godz. 12:00.

Opublikowane: 13-12-2017

Nagroda Historyczna im. Kazimierza Moczarskiego za książkę o Uniwersytecie Łódzkim dla dr Agaty Zysiak

dr-agata-zysiak.jpg

Z wielką przyjemnością informujemy, że tegoroczną edycję Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego wygrała książka dr Agaty Zysiak „Punkty za pochodzenie. Powojenna modernizacja i uniwersytet w robotniczym mieście”. Doktorat, będący podstawą dla nagrodzonej książki, został napisany pod kierunkiem profesora Kazimierza Kowalewicza z Katedry Socjologii Kultury i obroniony na naszym Wydziale w roku 2016 r.

Opublikowane: 11-12-2017

Nagroda oraz wyróżnienie w Konkursie na referat naukowy

ii-miejsce.jpg

Miło nam poinformować, iż podczas VI Kongresu Rynku Kapitałowego zorganizowanego przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, izbę rozliczeniową KDPW_CCP wspólnie z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wręczone zostały nagrody w Konkursie na referat naukowy. II miejsce w Konkursie za referat pt. „Wpływ zmiany indeksu rynku na parametr beta dla spółek z indeksu WIG20” zajęli prof. Wiesław Dębski, dr Ewa Feder-Sempach, mgr Szymon Wójcik. Wyróżnienie za referat pt. „Czy fundusze ETF notowane na GPW w Warszawie dobrze odwzorowują wyniki indeksów?” otrzymali prof. Tomasz Miziołek i dr Ewa Feder-Sempach. Laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 11-12-2017

Przedświąteczne spotkanie asystentów, adiunktów i starszych wykładowców z Kolegium Dziekańskim

Kolegium Dziekańskie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ serdecznie zaprasza asystentów, adiunktów i starszych wykładowców na przedświąteczne spotkanie informacyjne do sali C140 w środę 13 grudnia na godzinę 11:30.

Opublikowane: 11-12-2017

Wyróżnienia w Konkursie „Teraz Polska Promocja i Rozwój”

Miło nam poinformować, że Pani mgr Natalia Krakowiak otrzymała wyróżnienie w XI edycji Konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój” za pracę „Competitiveness and Piracy in Polish Computer Game Industry in 21st century”. Promotorem pracy był dr hab. Rafał Matera, prof. UŁ, który otrzymał dyplom od Kapituły Konkursu za twórczy wkład w rozwój edukacji i badań naukowych. Serdecznie gratulujemy.

Opublikowane: 08-12-2017

Summer School - spotkanie informacyjne

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące programu Summer School. W tym roku akademickim można wyjechać do takich krajów jak Chile, Ekwador oraz Meksyk. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Centrum Rozwoju Wydziału (dawne Centrum Doktoranckie) we wtorek 12 grudnia o godzinie 13:00. 

Opublikowane: 07-12-2017

Relacja z Gali Absolwentów 2017

_mg_4639.jpg

2 grudnia 2017 r. absolwenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego świętowali ukończenie studiów licencjackich oraz magisterskich.  Podczas uroczystej Gali Absolwentów EkSocu  160 osób odebrało dyplom z rąk Profesora Rafała Matery, Dziekana Wydziału. Profesor Tomasz Cieślak, Prorektor ds. studenckich UŁ wręczył 5 medali "Za chlubne studia" oraz 41 listów gratulacyjnych. Najlepszym  Rada Biznesu przyznała nagrody oraz wręczyła obiecujące propozycje staży. Gala jak zawsze zakończyła się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.  Galeria zdjęć.
Relacja w Dzienniku Łódzkim oraz Tv Toya.

Opublikowane: 01-12-2017

Oferta pracy na Al-Farabi Kazakh National University w Kazachstanie

W imieniu Al-Farabi Kazakh National University w Kazachstanie zachęcamy do aplikowania na stanowisko profesora nadzwyczajnego lub profesora oraz na stanowisko pracownika naukowego w instytucie badawczym na okres roku lub dłużej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dr Marzeną Krawczyk (marzena.krawczyk@uni.lodz.pl) do 12 grudnia 2017r. 

Opublikowane: 01-12-2017

Nowy Przewodniczący Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

sm.jpg

Miło nam poinformować, iż nowym Przewodniczącym Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ został pan Szymon Midera, Prezes Zarządu Shumee S.A. Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z przyjętego stanowiska. Cieszymy się na współpracę we wspólnym wdrażaniu z Radą Biznesu przyjętego w czerwcu przez Radę Wydziału „Programu współpracy z otoczeniem”.

Opublikowane: 27-11-2017

Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2018

Do 8 grudnia można zgłaszać kandydatów do ósmej edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.
Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland". W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 70 tysięcy obcokrajowców. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Opublikowane: 21-11-2017

Gość na Gwiazdkę

23519110_1909766845715232_2341892589855589075_n.jpg

Już po raz drugi Uniwersytet Łódzki zaprasza całą społeczność UŁ do wzięcia udziału w gwiazdkowej inicjatywie „Gość na Gwiazdkę”. W ramach akcji zagraniczni studenci UŁ będą mogli spędzić jeden świąteczny dzień w domach pracowników i studentów UŁ. Gest ten to nie tylko dobry uczynek, ale i wspaniała okazja do wymienienia się wiedzą: zaprezentowania naszych polskich obyczajów i zapoznania się z tradycjami innych państw. Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 grudnia. Więcej informacji na stronie akcji

Opublikowane: 16-11-2017

EKSOC Visiting Fellowship Programme

In order to foster international cooperation in research and teaching, as well as to raise the academic profile of the Faculty of Economics and Sociology at the University of Lodz, each year it selects a number of distinguished academics who wish to spend a minimum of three months at the Faculty and engage in scholarly work. The idea underlying the EKSOC Visiting Fellowship Programme is to build on strategic areas within the Faculty, i.e. enhancing its educational offer, strengthening academic networks, and achieving excellence in research.
Autumn application deadline has been prolonged until 10th of December 2017. More information

Opublikowane: 14-11-2017

Pozytywna ocena jakości kształcenia na kierunku analityka gospodarcza

Miło nam poinformować, iż Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej podjęło uchwałę w sprawie wydania pozytywnej oceny jakości kształcenia na kierunku analityka gospodarcza na studiach I i II stopnia. Spośród przyjętych przez Polską Komisję Akredytacyjną ośmiu kryteriów jakościowych oceny programowej, kryterium koncepcja kształcenia i jej zgodność z misją oraz strategią uczelni otrzymało ocenę „wyróżniająco”. Pozostałe kryteria uzyskały ocenę „w pełni”.

Opublikowane: 27-10-2017

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ z kategorią A

Niezmiernie miło nam poinformować, że w kompleksowej ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej w 2017 r. przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) działający przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego otrzymał kategorię A. Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy wszystkim pracownikom Wydziału, których praca przyczyniła się do uzyskania wysokiej oceny.
Szczegółowe informacje o wynikach kategoryzacji są dostępne w Intranecie oraz na stronie MNiSW.

Opublikowane: 17-10-2017

Prof. Monika Marcinkowska ekspertem na Europejskim Forum Gospodarczym

W dniach 16-17.10 października Łódź gościła X Europejskie Forum Gospodarcze. Wśród polskich i zagranicznych ekspertów Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny reprezentowała prof. Monika Marcinkowska, Dyrektor Instytutu Finansów. W ramach sesji plenarnej "Finanse 3.0. Sektor bankowy wobec wyzwań ery Fintech", dyskutowano o wpływie globalnej rewolucji cyfrowej na sektor bankowości. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym Pani Profesor komentuje wyzwania stojące przed bankami.

Opublikowane: 16-10-2017

Jak wyszukać plan zajęć na USOS WEB?

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją zawierającą instrukcję, jak wyszukać plan zajęć na USOS WEB?

Opublikowane: 05-10-2017

Wystawa "Beksiński Nieznany" na EkSocu

14876525_1842140392668230_6244107438223759761_o.jpg

Zbiór ponad stu prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych – będzie można obejrzeć podczas łódzkiej wystawy artysty w dniach  13 październik - 4 listopad 2017 r. w godzinach 9:00-18:00 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (sala C140). Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o artyście oraz pokazy VR (wirtualnej rzeczywistości).
Na cotygodniowe spotkania multimedialne zapraszamy w soboty i niedziele od godziny 17:00.

Opublikowane: 29-09-2017

Finanse 3.0. Sektor bankowy wobec wyzwań ery fintech. Uniwersytet Łódzki z sesją plenarną na EFG Łódzkie 2017

W dniach 16-17 października już po raz dziesiąty Łódź stanie się gospodarczą stolicą Polski. W tych dniach odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017. Uniwersytet Łódzki został Partnerem jubileuszowej edycji tego wydarzenia, organizowanego przez Województwo Łódzkie we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest szeroko pojęta „internacjonalizacja”. Wśród prelegentów sesji plenarnej pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego wyróznić należy m.in.: prof. Marka Belkę, prof. Monikę Marcinkowską, prof. Witolda Orłowskiego, Tomasza Bogusa, Cezarego Kocika, Jarosława Kroca, Arkadiusza Przybyła.

Opublikowane: 26-09-2017

Pozytywna ocena jakości kształcenia na kierunku ekonomia i gospodarka przestrzenna

W dniu 7 września 2017 roku Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej podjęło uchwałę w sprawie wydania pozytywnej oceny jakości kształcenia na kierunku ekonomia oraz gospodarka przestrzenna na studiach I i II stopnia.

Opublikowane: 25-09-2017

Rozkład zajęć na semestr zimowy 2017/2018

Rozkład zajęć na semestr zimowy 2017/2018 jest już opublikowany i dostępny po zalogowaniu się na swoje konto w USOSWeb.
Prosimy pamiętać, że prace nad planem wciąż trwają i należy go także sprawdzić przed rozpoczęciem zajęć, tzn. przed 3.10.2017 r. Plan należy oglądać w kontekście każdego kolejnego tygodnia kalendarzowego, tzn. 2-08.10.2017; 8-15.10.2017 itd., gdyż pamiętać musimy, że pojedyncze tygodnie mogą się różnić między sobą. Wynika to z uwzględnienia np. zajęć 15-godzinnych, które mogą odbywać się w pierwszej lub drugiej połowie semestru, tygodniach parzystych lub nieparzystych. Docelowo każdy przedmiot będzie miał przypisane wybrane daty, czas i miejsce odbywania się zajęć. Jeszcze przed 1 października br. zostaną rozbite (umiejscowione) zajęcia, które mają odbyć się w drugiej połowie semestru, czyli od 27.11.2017 r. Dlatego ważne jest sprawdzanie aktualnego planu. Studentów, którym plan się nie wyświetla (co oznacza, że nie są wpisani do grupy), prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Studenta w celu dopisania do grupy.
Plany dla studiów niestacjonarnych będą dostępne 25.09.2017 r. na stronie www.wypako.uni.lodz.pl

Opublikowane: 20-09-2017

Prof. Krzysztof Konecki członkiem Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Z dumą chcielibyśmy poinformować, że Prezydent RP, Andrzej Duda, powołał profesora Krzysztofa Koneckiego do Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którego głównym celem będzie upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem i utrwaleniem przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. Gratulujemy!

Opublikowane: 19-09-2017

Zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności dotyczące rewitalizacji miast

Rewitalizacja miast to nowy kierunek studiów na Politechnice Łódzkiej, prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim, który pozwoli studentom na interdyscyplinarne i wszechstronne podejście do zagadnienia rewitalizacji. Utworzenie w Łodzi takiego kierunku to odpowiedź na potrzeby miasta, które wdraża od lat programy rewitalizacyjne.

Opublikowane: 07-09-2017

Dodatkowy nabór na studia II stopnia

rekrutacja-2_2.jpg

Serdecznie zapraszamy do dalszych zapisów na kierunki studiów stacjonarnych II stopnia: ANALITYKA GOSPODARCZA, ECONOMICS AND INTERNATIONAL BUSINESS, EKONOMIA, GOSPODARKA PRZESTRZENNA, INFORMATYKA I EKONOMETRIA, LOGISTYKA, PRACA SOCJALNA, SOCJOLOGIA.
Od 7 sierpnia do 15 września zarejestruj się na rekrutacja.uni.lodz.pl, a po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu, złóż komplet wymaganych dokumentów w dniach 25-26 września w pokoju E207 (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, ul. Rewolucji 1905 r. nr 37/39) w godzinach 14:00-18:00.

Opublikowane: 07-08-2017

Dodatkowy nabór na studia I stopnia

ii-termin.jpg

Serdecznie zapraszamy do dalszych zapisów na kierunki studiów stacjonarnych I stopnia: ANALITYKA GOSPODARCZA, EKONOMIA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM, EKONOMIA, FINANSE MIĘDZYNARODOWE, GOSPODARKA PRZESTRZENNA, INFORMATYKA, INFORMATYKA I EKONOMETRIA, MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE.
Od 7 sierpnia do 15 września zarejestruj się na rekrutacja.uni.lodz.pl, a po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu, złóż komplet wymaganych dokumentów w dniach 25-26 września w pokoju E107 lub E108 (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, ul. Rewolucji 1905 r. nr 37/39) w godzinach 14:00-18:00.

Opublikowane: 07-08-2017

Studenckie Granty Badawcze dla studentów EkSocu

Miło nam poinformować, iż trzech studentow Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego znalazło się w gronie laureatów I edycji Studenckich Grantów Badawczych. Granty zostały przyznane: p. Magdalenie Lesiak za projekt "Wielowymiarowa ocena wpływu strategii zarządzania kapitałem obrotowym netto na rentowność polskich spółek giełdowych – ujęcie międzysektorowe" pod opieką dr Artura Sajnóga, p. Ewelinie Pigule za projekt „Ochrona konsumentów 60 na rynku usług finansowych” - opiekun naukowy projektu dr hab. Iwona Dorota Czechowska, prof. nadzw. UŁ oraz p. Dominice Iwańskiej za projekt „Metody predykcji niewypłacalności polskich przedsiębiorstw” opiekun naukowy projektu dr Wojciech Zatoń oraz Aleksandrze Strojnej za projekt "Prawo do życia a wolność wyboru". Laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy.

Opublikowane: 05-07-2017

Summer School na EkSocu

34850369384_b34787e5f3_o.jpg

Blisko 60 studentów i wykładowców z trzech kontynentów: Ameryki Południowej i Północnej oraz Europy bierze udział w rozpoczętej wczoraj trzynastej edycji Szkoły Letniej. Tegoroczna Summer School poświęcona jest rozwojowi regionów, rewitalizacji i zdrowym miastom. Poza zajęciami prowadzonymi na Wydziale do 16 lipca, zaplanowano również wycieczki po Łodzi, regionie i Polsce.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji Szkoły Letniej 2017, która odbyła się w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Relacja w TvToya i wyborcza.pl

Opublikowane: 04-07-2017

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny z uprawnieniami do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu z dniem 26 czerwca 2017 r. Wydziałowi Ekonomiczno-Socjologicznemu Uniwersytetu Łódzkiego uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse.

Opublikowane: 03-07-2017

Dyżury Kolegium Dziekańskiego w przerwie przeznaczonej na wakacje letnie

Dyżury Kolegium Dziekańskiego w przerwie przeznaczonej na wakacje letnie nie będą się odbywały. Wznowione zostaną  11 września 2017 roku podczas trwania sesji poprawkowej.

Opublikowane: 30-06-2017

Kierunki: Ekonomia oraz Gospodarka Przestrzenna z pozytywnymi ocenami PKA 2017

Z dumą informujemy, iż kierunki: Ekonomia oraz Gospodarka Przestrzenna otrzymały oceny pozytywne Państwowej Komisji Akredytacyjnej w roku 2017. Kierunek Ekonomia otrzymał wyróżnienie w kategorii Umiędzynarodowienie, natomiast kierunek Gospodarka Przestrzenna został oceniony wyróżniająco w kategorii Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Gratulujemy!

Opublikowane: 29-06-2017

Rusza kierunek międzyuczelniany – Rewitalizacja miast

ee.jpg

W dniu 22 maja podpisana została umowa pomiędzy dwiema największymi łódzkimi uczelniami: Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Łódzkim, o wspólnym prowadzeniu studiów drugiego stopnia na kierunku Rewitalizacja miast. To interdyscyplinarne studia o profilu praktycznym, obejmujące takie obszary wiedzy jak: architektura, urbanistyka, budownictwo, inżynieria środowiska, ekonomia, nauki o zarządzaniu, socjologia, pedagogika, geografia. Studia prowadzą wspólnie Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ oraz Wydziały UŁ: Ekonomiczno-Socjologiczny, Nauk Geograficznych, Zarządzania i Nauk o Wychowaniu. Relacja w TV Toya.

Opublikowane: 26-06-2017

EkSoc oceniony wysoko w rankingu Perspektyw 2017

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych prowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy kierunki oferowane przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny zostały ocenione wysoko. Socjologia zajęła 5-te miejsce w rankingu (awans o 3 pozycje w stosunku do roku poprzedniego), ekonomia miejsce 10-te (brak zmiany) a gospodarka przestrzenna zajęła 6-tą pozycję (kierunek oceniany po raz pierwszy).
Warto również zauważyć, że Uniwersytet Łódzki zajął w kategorii „Uniwersytety” 6-te miejsce w kraju.
Z całym rankingiem można zapoznać się na stronie Perspektyw.

Opublikowane: 12-06-2017

Wyniki konkursów NCN

Miło nam poinformować, że 4 wnioski z naszego Wydziału zostały zakwalifikowane do finansowania w konkursach Narodowego Centrum Nauki - to najwięcej na Uniwersytecie Łódzkim. Gratulacje dla dra Łukasza Arendta (Katedra Polityki Ekonomicznej), dr hab. Agnieszki Kurczewskiej, prof. UŁ (Katedra Funkcjonowania Gospodarki), mgr Katarzyny Miszczyńskiej (Katedra Finansów Publicznych), mgra Jakuba Zasiny (Katedra Gospodarki Regionalnej i Środowiska).
Jednocześnie przypominamy, że nabór wniosków w konkursach Opus 13 i Preludium 13 został przedłużony do 22 czerwca. Otwarty jest również nabór ciągły w konkursach Miniatura. Po wszelkie informacje zapraszamy do wydziałowego Zespołu projektów.

Opublikowane: 01-06-2017

Startup Days - osiągnij sukces we własnym biznesie

W dniach 3-4 czerwca zapraszamy na "Startup Days" organizowany przez Inkubator Elektrotechniki Brukowa Business Center. "Startup Days" to miejsce, gdzie każdy pomysłodawca będzie mógł przepracować swój projekt biznesowy pod okiem mentorów – znanych łódzkich przedsiębiorców, którzy z sukcesem rozwijają przedsięwzięcia biznesowe oraz specjalistów z branży startupowej.

Opublikowane: 24-05-2017

Intranet na EkSocu

intranet.jpg

W imieniu Kolegium Dziekańskiego Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ informujemy, iż zakończyły się prace nad Intranetem – siecią komputerową przeznaczoną dla pracowników Wydziału. Zapraszamy pracowników do logowania się na stronie eksoc.uni.lodz.pl/intranet i korzystania z systemu.  

Opublikowane: 15-03-2017

Prace dyplomowe w Archiwum Prac Dyplomowych

Informujemy, że zgodnie z „Zarządzeniem nr 68 Rektora UŁ w sprawie zapewnienia jakości prac pisemnych w zakresie procedury antyplagiatowej i ich archiwizacji w Uniwersytecie Łódzkim”, wprowadzony został system APD (Archiwum Prac Dyplomowych), powiązany z USOS i USOSweb, służący do przechowywania i weryfikacji prac dyplomowych. Każdy student przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego zobowiązany jest wprowadzić pracę dyplomową do systemu APD. Po zamieszczeniu opinii i recenzji, student powinien wydrukować pracę z systemu APD, dostarczyć ją promotorowi w celu zatwierdzenia, a następnie zatwierdzoną pracę złożyć w Centrum Obsługi Studenta. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi na Wydziale zasadami dotyczącymi przygotowania pracy dyplomowej. Zaloguj się do APD

Opublikowane: 14-03-2017

Łódzka Woda Najlepsza na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

1_2.jpg

Od początku marca studenci i pracownicy Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego mają możliwość picia wody z dystrybutorów zasilanych z sieci wodociągowej. Z korytarzy budynku wydziału zniknęły plastikowe butle z wodą.

Opublikowane: 10-03-2017

The EKSOC Fellowship Programme

In order to foster international cooperation in research and teaching, as well as to raise the academic profile of the Faculty of Economics and Sociology at the University of Lodz, each year it selects a number of distinguished academics who wish to spend a minimum of three months at the Faculty and engage in scholarly work. The idea underlying the EKSOC Visiting Fellowship Programme is to build on strategic areas within the Faculty, i.e. enhancing its educational offer, strengthening academic networks, and achieving excellence in research. Read more

Opublikowane: 22-02-2017

EKSOC REUTERS GROUP

„EKSOC REUTERS GROUP” to nowa inicjatywa na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, której celem jest pomoc w pozyskiwaniu danych z wykorzystaniem aplikacji Thomson Reuters EIKON. Zapraszamy pracowników i doktorantów Wydziału na cotygodniowe konsultacje, w ramach których oferowana będzie pomoc w pozyskiwaniu danych z rynków finansowych i danych makroekonomicznych.

Opublikowane: 21-02-2017
ARCHIWUM ›
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź