Niedziela, 19 sierpnia 2018, tydzień nieparzysty (33)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

AKTUALNOŚCI WYDZIAŁOWE

ESU. Międzynarodowa konferencja i doktorancka szkoła letnia na Wydziale

W dniach 10-14 września 2018 r. odbędzie się na Wydziale międzynarodowa doktorancka szkoła letnia połączona z konferencją naukową ESU, organizowana w ramach European University Network on Entrepreneurship. Tematyka wydarzenia poświęcona jest przedsiębiorczości, zarządzaniu małą firmą oraz edukacji z zakresu przedsiębiorczości. Spodziewamy się uczestników z ponad 15 krajów świata, w tym wielu znakomitych naukowców i dydaktyków. Program wydarzenia. Lista keynote speakerów.
Wykłady i warsztaty odbywające się rano (w godzinach do przerwy na obiad) są dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych pracowników Wydziału. Prosimy jedynie o zgłoszenie mailowo chęci udziału (esu@uni.lodz.pl). Zajęcia popołudniowe zarezerwowane są wyłącznie dla doktorantów i zarejestrowanych uczestników konferencji.  W przypadku chęci uczestnictwa w programie socjalnym konferencji (obiady, kolacje, wycieczki), prosimy o kontakt z organizatorką wydarzenia: dr hab. Agnieszką Kurczewską, prof. UŁ.

Opublikowane: 13-08-2018

Piknik rodzinny NBP

W imieniu Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Łodzi serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczytości obchodowe będą odbywały się 15 sierpnia 2018 r. w Parku Źródliska (al. Marszałka J. Piłsudskiego 61) od godz. 16:00. Partnerami wydarzenia są m.in. lokalne służby mundurowe, Poczta Polska oraz łódzkie muzea. Na uczestników czeka wiele atrakcji w postaci pokazów sprawności lub sprzętu militarnego. Więcej informacji można odnaleźć na stronie

Opublikowane: 09-08-2018

Studia doktoranckie na EkSocu

Do 7 wrześnie trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia doktoranckie na ekonomii i na socjologii. Wraz z nowym rokiem akademickim proponujemy nowy program, dodatkowe zajęcia do wyboru prowadzone m.in. w formie konwersatorium, co sprzyja dyskusji i wymianie poglądów, wykłady do wyboru po angielsku oraz udział w projektach badawczych prowadzonych odpowiednio w Instytucie Ekonomii i Socjologii.
Informacje o opiekunach naukowych, wymaganych dokumentach oraz procedurze rekrutacyjnej znajdują się na stronach: ekonomia i socjologia. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do konsultowania się z pracownikami Instytutów oraz z Kierownikiem Stacjonarnych Studiów Doktoranckich Ekonomii - drem hab. Maciejem Kozłowskim, prof. UŁ oraz Kierownikiem Stacjonarnych Studiów Doktoranckich Socjologii - drem hab. Tomaszem Ferencem, prof. UŁ.

Opublikowane: 26-06-2018

Zabierz EkSoc na wakacje

pin.jpg

Lato w pełni, więc zapraszamy wszystkich pracowników Wydziału do udziału w nowym konkursie "Zabierz EkSoc na wakacje". Plan jest prosty: 

  1. Odbierz pin. Piny można odbierać w Centrum Rozwoju Wydziału (pokój C18) lub Centrum Nauki i Spraw Pracownika (pokój D103).
  2. Zrób zdjęcie z przypiętym w widocznym miejscu pinem.
  3. Wygraj nagrodę. Wśród osób biorących udział w konkursie zostaną rozlosowane vouchery do kina. 

Więcej informacji w załączniku


Opublikowane: 22-06-2018

Terminarz letniej sesji egzaminacyjnej 2017/2018

Przypominamy o obowiązujących terminach letniej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2017/2018
- od 11 czerwca do 30 czerwca 2018 r. - letnia sesja egzaminacyjna
- od 10 września do 23 września 2018 r. - letnia sesja poprawkowa
Kalendarz akademicki wraz z regulaminem sesji dostępny jest na stronie.

Opublikowane: 21-06-2018

Nagroda im. Stanisława Ossowskiego dla dr Magdaleny Nowickiej-Franczak

Z wielką przyjemnością informujemy, że tegoroczną edycję Nagrody im. Stanisława Ossowskiego wygrała książka dr Magdaleny Nowickiej-Franczak „Niechciana debata. Spór o książki Jana Tomasza Grossa”.  Książka ukazuje wpływ rozmowy o trudnej przeszłości na kształtowanie pamięci zbiorowej społeczeństwa oraz mechanizmy tego procesu i jego uczestników. 
Dr Magdalena Nowicka-Franczak zatrudniona jest w Zakładzie Badań Komunikacji Społecznej UŁ. 
Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 20-06-2018

Summer School 2018

25 czerwca 2018 r. o godzinie 10:00 w Pałacu Biedermanna odbyła się oficjalna inauguracja Szkoły Letniej "European Union Challenges: the New Context of Unity and Diversity". Poza studentami z Brazylii, Ekwadoru, Meksyku, Ukrainy, Rosji do Łodzi zawitali również profesorowie towarzyszący studentom oraz dodatkowo profesorowie z Turcji oraz USA. Nie zabrakło także przedstawicieli ambasadorów wizytujących państw, władz miasta i władz uniwersyteckich.
Relacja w TVTOYA

Opublikowane: 20-06-2018

Kawa z Dziekanem od października

W dniu 20 czerwca zapraszamy na ostatnią "Kawę z Dziekanem" w tym roku akademickim. Na następną zapraszamy w październiku.

Opublikowane: 19-06-2018

Katarzyna Plich z nagrodą za najlepszą pracę z zakresu urbanistyki i gospodarki przestrzennej Łódzkiego Oddziału TUP

Pani Katarzyna Plich, dyplomantka Pani dr hab. Aleksandry Nowakowskiej, prof. UŁ, otrzymała nagrodę za najlepszą pracę z zakresu urbanistyki i gospodarki przestrzennej. Konkurs organizowany jest corocznie przez Łódzki Oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich. Praca została obroniona w roku akademickim 2016/2017. Gratulujemy!

Opublikowane: 18-06-2018

List otwarty Akademickiego Komitetu Protestacyjnego w Łodzi - Ustawa 2.0

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! Akademicki Komitet Protestacyjny w Łodzi składający się ze studentów i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego przygotował list otwarty wyrażający sprzeciw wobec proponowanej przez Ministra Jarosława Gowina reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego. Gorąco prosimy o zapoznanie się z treścią załączonego listu i rozważenie złożenia pod nim swojego podpisu. Zachęcamy również do przekazywania sobie informacji o petycji. Dziękujemy za poparcie!

Opublikowane: 15-06-2018

Możliwość wyjazdu na wykłady do Zhengzhou University w semestrze zimowym 2018/2019

zzulogo.jpg

W związku z rezygnacją wykładowcy EkSocu z wyjazdu do Zhengzhou University, poszukujemy kandydata na dwumiesięczny wyjazd do uczelni partnerskiej w Chinach - Zhengzhou University w semestrze zimowym 2018/2019. 

Opublikowane: 12-06-2018

Zaproszenie na JASSY Summer School

Niezmiernie miło nam poinformować o możliwości wyjazdu na Summer School do Iasi (Rumunia) w dniach 9-22 lipca 2018 r. Szkoła letnia organizowana jest przez Alexandru Ioan Cuza University of Iasi. Oprócz zajęć modułowych, organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Trzy osoby zakwalifikowane na wyjazd mają możliwość uzyskania dofinansowania kosztów podróży. W tym celu należy złożyć podanie do Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz zaświadczenie o średniej ocen i informacje o osiągnięciach naukowo-organizacyjnych, w pokoju C14 u Pani Doroty Borkowskiej do 18 czerwca 2018 r. Serdecznie zapraszamy do aplikowana na JASSY Summer School. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie.

Opublikowane: 07-06-2018

EkSoc popiera protest pracowników Uniwersytetu Warszawskiego

img_2088.jpg

Większść społeczności akademickiej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego wyraża poparcie dla działań protestacyjnych organizowanych w ramach Wolne Dni Akademii na Uniwersytecie Warszawskim oraz na innych uniwersytetach. W akcie solidarności na budynkach Wydziału zostały wywieszone czarne flagi.
Od rozpoczęcia prac nad ustawą o szkolnictwie wyższym jako członkinie i członkowie społeczności akademickiej, z nadzieją, ale i niepokojem obserwowaliśmy prace nad nowym prawem. Pomimo deklaracji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina nie wszystkie głosy środowiska akademickiego zostały uwzględnione w debacie nad kształtem przyszłego Uniwersytetu. Finalnie, tzw. Konstytucja dla Nauki jest aktem szkodliwym zarówno dla nauk społecznych i ekonomicznych, z którymi czujemy się najbardziej związani, jak i dla całej Akademii. Przypominamy, że Senat UŁ wyraził negatywną opinię na temat proponowanych zmian, a sama ustawa jest przedmiotem krytyki z różnych stron.
Informacje na temat działań podejmowanych w ramach akcji protestacyjnej znajdują się poniżej w kalendarzu wydarzeń.

Opublikowane: 06-06-2018

Zaproszenie na dyskusję wokół Ustawy 2.0

Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza do wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej tzw. Ustawy 2.0, która zdefiniuje warunki pracy akademickiej, tak badawczej jak i dydaktycznej, na najbliższe lata oraz pozwoli zdefiniować szanse i zagrożenia jakie stwarza nowe prawo. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2018 roku (czwartek) o godzinie 17:30 w sali C-140 (sala Rady Wydziału) na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 41/43.

Opublikowane: 01-06-2018

EkSoc oceniony wysoko w rankingu Perspektyw 2018

W tegorocznym, ogólnopolskim Rankingu Kierunków Studiów prowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy kierunki oferowane przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny zostały ocenione wysoko, czyniąc EkSoc najlepszym Wydziałem na UŁ i w regionie wśród ocenianych kierunków. Ekonomia zajęła 5-te miejsce w rankingu  (awans z pozycji 10), gospodarka przestrzenna miejsce 8; socjologia pozycję 9 a finanse i rachunkowość miejsce 14.
Warto również zauważyć, że Uniwersytet Łódzki zajął w kategorii „Uniwersytety” 6-te miejsce w kraju. Z całym rankingiem można zapoznać się na stronie Perspektyw.

Opublikowane: 29-05-2018

Delegacja z Chin na EkSocu

img_1988.jpg

Miło nam poinformować, iż w poniedziałek Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ prof. Rafał Matera gościł delegatów z Chin. Wydział odwiedzili między innymi Dziekan naszego najważniejszego partnera w Chinach, International College of Zhengzhou University, Mr. Shi Maosheng. Do Łodzi przyjechali również przedstawiciele Departamentu Edukacji Prowincji Henan oraz przedstawiciele najważniejszych uniwersytetów z Henanu, w tym Henan University. W spotaknu uczestniczyły również: prof. zw. dr hab. Zofia Wysokińska, Liliana Lato - Kierownik Biura Współpracy z Zagranicą oraz dr Marzena Krawczyk - Kierownik Centrum Rozwoju Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. 

Opublikowane: 28-05-2018

Dobra Nauka na EkSocu

Zapraszamy wszystkich pracowników Wydziału do dzielenia się wynikami realizowanych badań i projektów, opowiedzenia o swoich publikacjach, zgłaszania pomysłów na komentarze bieżących wydarzeń. Powyższe pozwoli na promowanie Dobrej Nauki na EkSocu. Wybrane informacje o nauce i badaniach, opinie eksperckie i komentarze zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Wydziału i UŁ, w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Prosimy o przesyłanie propozycji do Centrum Rozwoju Wydziału lub Centrum Promocji UŁ.

Opublikowane: 19-05-2018

Summer School - Ivanovo

Niezmiernie miło nam poinformować o możliwości wyjazdu na Summer School do Ivanova (Rosja) w dniach 17-23 września 2018 r. Tegoroczna edycja organizowana przez Ivanovo State University of Chemistry and Technology (ISUCT) odbędzię się w ramach konferencji "Innovative Economy: Trends and Prospects for Development". Udział jest bezpłatny, a zajęcia będą prowadzone w języku angielskim i rosyjskim. Zgłoszenia proszę przesyłać do pani Doroty Borkowskiej dorota.borkowska@uni.lodz.pl do 21 maja 2018 r. Więcej informacji pod linkiem

Opublikowane: 08-05-2018

Wyjazdy dydaktyczne STA Erasmus Plus 2018/19 pracowników UŁ

W związku z przyznaniem Uniwersytetowi Łódzkiemu środków na realizację programu Erasmus Plus mobilność studentów i pracowników na rok 2018/19, Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ zaprasza do udziału w kwalifikacji na wyjazdy dydaktyczne w roku 2018/19. Zasady podpisane przez Prorektora ds. współpracy krajowej i międzynarodowej UŁ są dostępne na stronie Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

Opublikowane: 07-05-2018

Utrudnienia w ruchu w związku z budową ciepłociągu na ul. Wschodniej

wschodnia-i-etap-grafika.jpg

Informujemy, że w najbliższych dniach rozpocznie się budowa ciepłociągu na ul. Wschodniej od ul. Narutowicza do ul. Rewolucji 1905 r. (po zachodniej stronie ulicy). Pierwsze prace rozpoczną się już 14 maja 2018 roku na fragmencie od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Jaracza. Termin zakończenia obydwu etapów został zaplanowany na dzień 14 sierpnia 2018 r. Remontowane odcinki ulicy Wschodniej będą wyłączone z ruchu, przejezdne natomiast będą skrzyżowania z ul. Wschodnią (Jaracza, Rewolucji).

Opublikowane: 03-05-2018

Dr Wojciech Zatoń najlepszym analitykiem makroekonomicznym 2017

Miło nam poinformować, że Pan dr Wojciech Zatoń zdobył I miejsce w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego 2017 organizowanym przez redakcję „Parkietu" i „Rzeczpospolitej”.
To właśnie optymizm w odniesieniu do dynamiki PKB oraz przekonanie, że inflacja szybko wróci do normy, zapewniły zwycięstwo w jubileuszowej X edycji konkursu dr. Wojciechowi Zatoniowi, starszemu wykładowcy z Instytutu Finansów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Sukces w konkursie odniosło również Studenckie Koło Naukowe Prognozowania i Analiz Gospodarczych 4Future działające pod opieką dra Wojciecha Zatonia, które zajęło II miejsce w rankingu zespołów studentów oraz III miejsce w kategorii prognozowania salda obrotów bieżących. Więcej informacji

Opublikowane: 24-04-2018

Uruchomienie biblioteki case’ów

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny wspólnie z Radą Biznesu wdraża bibliotekę studiów przypadku, do wykorzystania w celach dydaktycznych. Biblioteka składa się z dwóch obszarów: ekonomicznego i socjologicznego. Każdy case został opracowany przez praktyka, który zrealizuje go w trakcie wybranych, pojedynczych zajęć ze studentami. Biblioteka znajduje się w intranecie, w zakładce Dydaktyka. Osobą kontaktową jest dr Iwa Kuchciak iwa.kuchciak@uni.lodz.pl. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

Opublikowane: 11-04-2018

I nagroda w konkursie GUS na najlepsze prace doktorskie

Miło nam poinformować, że Pani Paulina Malaczewska została uhonorowana I nagrodą w konkursie Głównego Urzędu Statystycznego na najlepsze prace doktorskie z zakresu statystyki oraz popularyzacji wiedzy o statystyce i jej zasobach informacyjnych. Nagrodzona dysertacja doktorska nosi tytuł „Determinanty i mechanizmy kształtowania się szarej strefy gospodarki”, obroniona została na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Promotorem pracy był prof. dr hab. Władysław Milo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowane: 05-04-2018

Profesor Paul Spicker jako visiting fellow gości na Wydziale

img_1174.jpg

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w dniach 1.03-17.06.2018 Wydział gości pierwszego laureata programu EkSoc Fellowship Programme prof. Paula Spickera. Osoby zainteresowane spotkaniem z Panem Profesorem zapraszamy do pokoju C22 lub o kontakt mailowy pisząc na adres email: paul.spicker@spicker.uk.
Profesor Paul Spicker jest badaczem biedy i polityki społecznej. Pełni funkcje konsultanta i eksperta w lokalnych, krajowych oraz międzynarodowych instytucjach polityki społecznej. Pracował w Nottingham Trent University i University of Dundee, a następnie w Robert Gordon University, od roku 2015 jest emerytowanym profesorem tego uniwersytetu. Jest także stowarzyszonym członkiem CROP (the International Social Science Council’s Comparative Research Programme on Poverty).

Opublikowane: 08-03-2018

Zgłaszanie awarii sieci WiFi

W przypadku wystąpienia problemów z siecią bezprzewodową na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Sekcja Informatyki prosi o zgłaszanie awarii wysyłając maila na adres wifi.eksoc@uni.lodz.pl. W treści wiadomości należy podać: dokładną lokalizację, krótki opis problemu, typ urządzenia (komputer/telefon), system operacyjny (Windows/ pozostałe), telefon kontaktowy.

Opublikowane: 29-01-2018

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018

Mamy przyjemność poinformować, że wraz z nowym rokiem rozpoczął się Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018.  W imieniu Międzynarodowego Centrum Kultury zapraszamy do wzięcia udziału w serii wyjątkowych wydarzeń i świętowania różnorodności i bogactwa kultury europejskiej. ERDK 2018 to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest poszerzanie wiedzy o społecznym i gospodarczym znaczeniu dziedzictwa kulturowego. Międzynarodowe Centrum Kultury podejmie w ramach ERDK 2018 szereg różnorodnych aktywności o charakterze badawczym, edukacyjnym oraz informacyjnym. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Opublikowane: 26-01-2018

Konkurs na najlepsze prace magisterskie UŁ 2017

Miło nam poinformować, że praca magisterska absolwenta Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego pana mgra Piotra Jareckiego pod tytułem „Behawioralne aspekty wyceny nieruchomości” znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych prac powstałych w Uniwersytecie Łódzkim w 2017 r. Promotorem pracy była prof. Ewa Kucharska-Stasiak. Nagrody zostały wręczone podczas Gali Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowane: 25-01-2018

Zaproszenie na spotkanie z przedstawicielem NBP

W imieniu Akademii Seniora Activus serdecznie zapraszamy na spotkania z panem Krzysztofem Maciejewskim- Naczelnikiem Wydziału Analiz i Badań w Departamencie Systemu Płatniczego w NBP. W środę, 24 stycznia, w trakcie wizyty na naszym Wydziale p. Maciejewski wygłosi dwa wykłady: o godz. 11.30 - „Usługi płatnicze w praktyce” oraz o godz. 13.30 - „Bezpieczeństwo środków pieniężnych gromadzonych w bankach”. Obydwa spotkania odbędą się w sali T401. Osoby zainteresowane zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Opublikowane: 23-01-2018

Dr Paulina Malaczewska laureatką konkursu IPiSS

W XIX edycji konkursu Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie problemów pracy i polityki dr Paulina Malaczewska, adiunkt w Katedrze Ekonometrii, zajęła trzecie miejsce w kategorii prac doktorskich. Praca pod tytułem „Determinanty i mechanizmy kształtowania się szarej strefy gospodarki” przygotowana została pod opieką nauką profesora Władysława Milo. Gratulujemy!

Opublikowane: 22-01-2018

Zaproszenie do programu ITEC

Serdecznie zapraszamy pracowników Wydziału w wieku 25-45 lat do wzięcia udziału w tegorocznej edycji programu Indian Technical & Economic Cooperation (ITEC). Kursy specjalistyczne ITEC posiadają różnorodną tematykę a program jest w pełni sponsorowany przez Rząd Indii.  Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z broszurą dostępną w załączniku. Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Łuniewska z Ambasady Indii w Warszawie: edu.warsaw@mea.gov.in

Opublikowane: 10-01-2018

Konkurs Famelab

Serdecznie zapraszamy wszystkich naukowców do wzięcia udziału w polskiej edycji międzynarodowego konkursu FameLab, którego ideą jest zachęcanie do zabrania głosu publicznie. Uczestnicy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody takie jak 25 tysięcy złotych czy trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich. Aby zgłosić się do konkursu, należy nagrać 3-minutowy film, przedstawiający wystąpienie o nauce oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy do 29 stycznia 2018, do godziny 12:00. Zachęcamy do aplikowania.

Opublikowane: 10-01-2018

Akredytacje zagraniczne - wspólny wniosek Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego i Wydziału Zarządzania zatwierdzony do finansowania

Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdziło do finansowania wniosek zgłoszony przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz Wydział Zarządzania UŁ dotyczący projektu „Akredytacje zagraniczne". Sfinansowany zostanie proces ubiegania się o akredytację „IACBE - The International Assembly for Collegiate Business Education Accreditation”. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Opublikowane: 05-01-2018

Zaproszenie na warsztaty metodologiczne z zakresu przedsiębiorczości

W dniach 16-17 kwietnia 2018 r. odbędą się na Wydziale metodologiczne warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, kierowane do studentów studiów doktoranckich i młodych naukowców, którzy uzyskali tytuł doktora w okresie ostatnich 7 lat. Współorganizatorem wydarzenia jest European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Zajęcia poprowadzone będą w języku angielskim przez prof. Roberta Blackburna (Kingston University, Wielka Brytania), prof. Helle Neergaard (Aarhaus University, Dania) oraz prof. Agnieszkę Kurczewską (UŁ). Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Opublikowane: 26-12-2017

Nagrody i wyróżnienia dla pracowników Katedry Pracy i Polityki Społecznej

Z przyjemnością informujemy, że książka autorstwa dr hab. Izabeli Warwas, prof. UŁ oraz dr hab. Anny Rogozińskiej-Pawełczyk pt. „Zarządzanie zasobami ludzkimi w nowoczesnej organizacji. Aspekty organizacyjne i psychologiczne” została nagrodzona w konkursie Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk na najlepsze prace naukowo-badawcze i podręczniki opublikowane w 2016 r. w kategorii podręczników.
Dr hab. Anna Rogozińska-Pawełczyk w uznaniu wkładu w rozwój nauk o pracy i polityce społecznej została również wyróżniona przez Komitet Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk za pracę z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi opublikowaną w 2016 r. pt. „Zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kontrakcie psychologicznym”. Autorki zatrudnione są w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 25-12-2017

Zakończony konkurs "Ubierz choinkę z EkSocem"

ozdoby.jpg

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie "Ubierz choinkę z EkSocem". Autorów wszystkich ozdób zapraszamy po odbiór nagród do pokoju D103. Eksocowe bombki zostały dodatkowo wyróżnione przez Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Słodkości czekają.
Wesołych Świąt!

Opublikowane: 14-12-2017

Relacja z Gali Absolwentów 2017

_mg_4639.jpg

2 grudnia 2017 r. absolwenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego świętowali ukończenie studiów licencjackich oraz magisterskich.  Podczas uroczystej Gali Absolwentów EkSocu  160 osób odebrało dyplom z rąk Profesora Rafała Matery, Dziekana Wydziału. Profesor Tomasz Cieślak, Prorektor ds. studenckich UŁ wręczył 5 medali "Za chlubne studia" oraz 41 listów gratulacyjnych. Najlepszym  Rada Biznesu przyznała nagrody oraz wręczyła obiecujące propozycje staży. Gala jak zawsze zakończyła się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.  Galeria zdjęć.
Relacja w Dzienniku Łódzkim oraz Tv Toya.

Opublikowane: 01-12-2017

Nowy Przewodniczący Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

sm.jpg

Miło nam poinformować, iż nowym Przewodniczącym Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ został pan Szymon Midera, Prezes Zarządu Shumee S.A. Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z przyjętego stanowiska. Cieszymy się na współpracę we wspólnym wdrażaniu z Radą Biznesu przyjętego w czerwcu przez Radę Wydziału „Programu współpracy z otoczeniem”.

Opublikowane: 27-11-2017

EKSOC Visiting Fellowship Programme

In order to foster international cooperation in research and teaching, as well as to raise the academic profile of the Faculty of Economics and Sociology at the University of Lodz, each year it selects a number of distinguished academics who wish to spend a minimum of three months at the Faculty and engage in scholarly work. The idea underlying the EKSOC Visiting Fellowship Programme is to build on strategic areas within the Faculty, i.e. enhancing its educational offer, strengthening academic networks, and achieving excellence in research.
Autumn application deadline has been prolonged until 10th of December 2017. More information

Opublikowane: 14-11-2017

Jadłodzielna na EkSocu oficjalnie otwarta

img_0283-2.jpg

W środę 9 listopada otwarto pierwszą Jadłodzielnię w Łodzi! Jadłodzielnia nie jest miejscem zbiorowego żywienia, a jedynie miejscem umożliwiającym wymianę żywności pomiędzy zainteresowanymi stronami. Do Jadłodzielni możesz przynieść żywność, której nie dasz rady zagospodarować. Możesz również bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Dzieląc się lub częstując produktami, zapobiegasz marnowaniu jedzenia. Jadłodzielnia będzie czynna codziennie w godzinach 7.30- 20.30.

Opublikowane: 07-11-2017

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ z kategorią A

Niezmiernie miło nam poinformować, że w kompleksowej ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej w 2017 r. przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) działający przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego otrzymał kategorię A. Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy wszystkim pracownikom Wydziału, których praca przyczyniła się do uzyskania wysokiej oceny.
Szczegółowe informacje o wynikach kategoryzacji są dostępne w Intranecie oraz na stronie MNiSW.

Opublikowane: 17-10-2017
ARCHIWUM ›
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź