Poniedziałek, 15 października 2018, tydzień parzysty (42)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

AKTUALNOŚCI WYDZIAŁOWE

Głosowanie rozpoczęte! Budżet Obywatelski na EkSocu

Zachęcamy Państwa do głosowania w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego na EkSocu!
Aby wziąć udział w głosowaniu należy kolejno:
1. zapoznać się z zasadami Budżetu Obywatelskiego
2. zapoznać się z projektami, na które jako student lub doktorant/pracownik może Pan/Pani głosować
3. przygotować swój numer albumu (studenci/doktoranci) lub numer pracowniczy
4. oddać swój głos poprzez wypełnienie formularza online
Głosowanie trwa do 28 października 2018!

Opublikowane: 15-10-2018

Targi Pomysłów- Budżet Obywatelski na EkSocu

Serdecznie zapraszamy na Targi Pomysłów, które odbędą się w poniedziałek 15 października 2018 r. w foyer budynku T w godzinach 11:00-12:30. Na Targach zostaną zaprezentowane projekty zgłoszone w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego na EkSocu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pomysłami oraz ich autorami. W poniedziałek również rozpocznie się głosowanie. Zachęcamy do udziału w inicjatywie.

Lista projektów zgłoszonych w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego na EkSocu

Opublikowane: 12-10-2018

Godziny rektorskie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Rektor Uniwersytetu Łódzkiego zarządził w dniu 15 października 2018 r. godziny wolne od zajęć od 13:30 do 17:00 we wszystkich podstawowych jednostkach organizacyjnych UŁ dla studentów i pracowników naukowych.

Opublikowane: 08-10-2018

Spotkanie z przedstawicielami Kolegium Rektorskiego dot. ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

W imieniu Rektora Uniwersytetu Łodzkiego, prof. dr hab. Antoniego Różalskiego, zapraszamy pracowników Wydziału na spotkanie z przedstawicielami kolegium rektorskiego dotyczące ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23.10.2018 r. o godzinie 14:00 w sali C140 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

Opublikowane: 04-10-2018

Korupcja – jak rozpoznać, jak zareagować? - otwarte szkolenie CBA

logo_cba.jpg

Zapraszamy na szkolenie i spotkanie informacyjno-rekrutacyjne Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które odbędzie się w czwartek 18 października 2018, w godzinach  14.00-16.00 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ (sala T006). Szkolenie i spotkanie poprowadzi funkcjonariusz CBA, Pan Michał Olejniczak. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do studentów UŁ z ostatnich lat I i II stopnia oraz absolwentów kierunków: ekonomia, finanse i rachunkowość, administracja, prawo (wstęp otwarty). Osoby zainteresowane służbą/pracą w CBA mogą zabrać ze sobą swoje CV. Więcej informacji można uzyskać pod linkiem.

Opublikowane: 03-10-2018

Droga do zielonego Expo – wizja zielonego miasta

3_1.jpg

26 września na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ odbyło się seminarium pt. Droga do zielonego Expo – wizja zielonego miasta. Seminarium było częścią II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Środowisko przyrodnicze a rozwój”.

Opublikowane: 27-09-2018

Kawa z Dziekanem wraca 3 października

W imieniu Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, dr hab. Rafała Matery, prof. UŁ, serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników Wydziału w dniu 3 października 2018 r. na pierwszą w roku akademickim 2018/2019 Kawę z Dziekanem. Wydarzenie odbędzie się w godz. 11:30-13:00 w Sali Rady Wydziału - C140 i poświęcone zostanie dyskusji na temat wdrażania Ustawy 2.0 na Uniwersytecie Łódzkim.
Jednocześnie od dnia 10 października zapraszamy na Kawę z Dziekanem w godzinach 11:30-12:30 do Centrum Rozwoju Wydziału.

Opublikowane: 25-09-2018

Dr hab. Małgorzata Burchard-Dziubińska, prof. UŁ Przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych

Z radością informujemy, iż  dr hab. Małgorzata Burchard-Dziubińska, prof. UŁ została wybrana na Przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych na kadencję 2018-2022, podczas  XVIII Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych, które odbyło się w Łodzi. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Opublikowane: 25-09-2018

Plan zajęć na semestr zimowy

Rozkład zajęć na semestr zimowy 2018/2019 dla studentów i pracowników Wydziału na studiach stacjonarnych jest już dostępny. Informacja dotyczy studiów I, II i III stopnia oraz studentów Erasmus i Mobility Direct.

Opublikowane: 18-09-2018

Powołanie prof. Ewy Kucharskiej - Stasiak do Rady Standardów Zawodowych Wyceny Nieruchomości

Bardzo miło nam poinformować, że pracownik Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego - prof. Ewa Kucharska - Stasiak została powołana przez Ministra Inwestycji i Rozwoju - Pana Jerzego Kwiecińskiego, na członka Komisji do spraw opiniowania standardów zawodowych Rady Standardów Zawodowych Wyceny Nieruchomości. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Opublikowane: 11-09-2018

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na EkSocu

img_3339_1.jpg

Dziekan i Kolegium Dziekańskie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego mają zaszczyt zaprosić na uroczystość INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019, która odbędzie się 28 września 2018 r.  o godzinie 10.00 w Auli T1 Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, ul. Rewolucji 1905 r. nr 39.
Po uroczystej inauguracji odbędą się zebrania informacyjne dla studentów studiów stacjonarnych.

Opublikowane: 29-08-2018

Zabierz EkSoc na wakacje

pin.jpg

Lato w pełni, więc zapraszamy wszystkich pracowników Wydziału do udziału w nowym konkursie "Zabierz EkSoc na wakacje". Plan jest prosty: 

  1. Odbierz pin. Piny można odbierać w Centrum Rozwoju Wydziału (pokój C18) lub Centrum Nauki i Spraw Pracownika (pokój D103).
  2. Zrób zdjęcie z przypiętym w widocznym miejscu pinem.
  3. Wygraj nagrodę. Wśród osób biorących udział w konkursie zostaną rozlosowane vouchery do kina. 

Więcej informacji w załączniku.

Opublikowane: 22-06-2018

Kawa z Dziekanem od października

W dniu 20 czerwca zapraszamy na ostatnią "Kawę z Dziekanem" w tym roku akademickim. Na następną zapraszamy w październiku.

Opublikowane: 19-06-2018

List otwarty Akademickiego Komitetu Protestacyjnego w Łodzi - Ustawa 2.0

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! Akademicki Komitet Protestacyjny w Łodzi składający się ze studentów i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego przygotował list otwarty wyrażający sprzeciw wobec proponowanej przez Ministra Jarosława Gowina reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego. Gorąco prosimy o zapoznanie się z treścią załączonego listu i rozważenie złożenia pod nim swojego podpisu. Zachęcamy również do przekazywania sobie informacji o petycji. Dziękujemy za poparcie!

Opublikowane: 15-06-2018

EkSoc popiera protest pracowników Uniwersytetu Warszawskiego

img_2088.jpg

Większść społeczności akademickiej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego wyraża poparcie dla działań protestacyjnych organizowanych w ramach Wolne Dni Akademii na Uniwersytecie Warszawskim oraz na innych uniwersytetach. W akcie solidarności na budynkach Wydziału zostały wywieszone czarne flagi.
Od rozpoczęcia prac nad ustawą o szkolnictwie wyższym jako członkinie i członkowie społeczności akademickiej, z nadzieją, ale i niepokojem obserwowaliśmy prace nad nowym prawem. Pomimo deklaracji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina nie wszystkie głosy środowiska akademickiego zostały uwzględnione w debacie nad kształtem przyszłego Uniwersytetu. Finalnie, tzw. Konstytucja dla Nauki jest aktem szkodliwym zarówno dla nauk społecznych i ekonomicznych, z którymi czujemy się najbardziej związani, jak i dla całej Akademii. Przypominamy, że Senat UŁ wyraził negatywną opinię na temat proponowanych zmian, a sama ustawa jest przedmiotem krytyki z różnych stron.
Informacje na temat działań podejmowanych w ramach akcji protestacyjnej znajdują się poniżej w kalendarzu wydarzeń.

Opublikowane: 06-06-2018

EkSoc oceniony wysoko w rankingu Perspektyw 2018

W tegorocznym, ogólnopolskim Rankingu Kierunków Studiów prowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy kierunki oferowane przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny zostały ocenione wysoko, czyniąc EkSoc najlepszym Wydziałem na UŁ i w regionie wśród ocenianych kierunków. Ekonomia zajęła 5-te miejsce w rankingu  (awans z pozycji 10), gospodarka przestrzenna miejsce 8; socjologia pozycję 9 a finanse i rachunkowość miejsce 14.
Warto również zauważyć, że Uniwersytet Łódzki zajął w kategorii „Uniwersytety” 6-te miejsce w kraju. Z całym rankingiem można zapoznać się na stronie Perspektyw.

Opublikowane: 29-05-2018

Dobra Nauka na EkSocu

Zapraszamy wszystkich pracowników Wydziału do dzielenia się wynikami realizowanych badań i projektów, opowiedzenia o swoich publikacjach, zgłaszania pomysłów na komentarze bieżących wydarzeń. Powyższe pozwoli na promowanie Dobrej Nauki na EkSocu. Wybrane informacje o nauce i badaniach, opinie eksperckie i komentarze zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Wydziału i UŁ, w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Prosimy o przesyłanie propozycji do Centrum Rozwoju Wydziału lub Centrum Promocji UŁ.

Opublikowane: 19-05-2018

Utrudnienia w ruchu w związku z budową ciepłociągu na ul. Wschodniej

wschodnia-i-etap-grafika.jpg

Informujemy, że w najbliższych dniach rozpocznie się budowa ciepłociągu na ul. Wschodniej od ul. Narutowicza do ul. Rewolucji 1905 r. (po zachodniej stronie ulicy). Pierwsze prace rozpoczną się już 14 maja 2018 roku na fragmencie od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Jaracza. Termin zakończenia obydwu etapów został zaplanowany na dzień 14 sierpnia 2018 r. Remontowane odcinki ulicy Wschodniej będą wyłączone z ruchu, przejezdne natomiast będą skrzyżowania z ul. Wschodnią (Jaracza, Rewolucji).

Opublikowane: 03-05-2018

Uruchomienie biblioteki case’ów

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny wspólnie z Radą Biznesu wdraża bibliotekę studiów przypadku, do wykorzystania w celach dydaktycznych. Biblioteka składa się z dwóch obszarów: ekonomicznego i socjologicznego. Każdy case został opracowany przez praktyka, który zrealizuje go w trakcie wybranych, pojedynczych zajęć ze studentami. Biblioteka znajduje się w intranecie, w zakładce Dydaktyka. Osobą kontaktową jest dr Iwa Kuchciak iwa.kuchciak@uni.lodz.pl. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

Opublikowane: 11-04-2018

Profesor Paul Spicker jako visiting fellow gości na Wydziale

img_1174.jpg

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w dniach 1.03-17.06.2018 Wydział gości pierwszego laureata programu EkSoc Fellowship Programme prof. Paula Spickera. Osoby zainteresowane spotkaniem z Panem Profesorem zapraszamy do pokoju C22 lub o kontakt mailowy pisząc na adres email: paul.spicker@spicker.uk.
Profesor Paul Spicker jest badaczem biedy i polityki społecznej. Pełni funkcje konsultanta i eksperta w lokalnych, krajowych oraz międzynarodowych instytucjach polityki społecznej. Pracował w Nottingham Trent University i University of Dundee, a następnie w Robert Gordon University, od roku 2015 jest emerytowanym profesorem tego uniwersytetu. Jest także stowarzyszonym członkiem CROP (the International Social Science Council’s Comparative Research Programme on Poverty).

Opublikowane: 08-03-2018

Zgłaszanie awarii sieci WiFi

W przypadku wystąpienia problemów z siecią bezprzewodową na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Sekcja Informatyki prosi o zgłaszanie awarii wysyłając maila na adres wifi.eksoc@uni.lodz.pl. W treści wiadomości należy podać: dokładną lokalizację, krótki opis problemu, typ urządzenia (komputer/telefon), system operacyjny (Windows/ pozostałe), telefon kontaktowy.

Opublikowane: 29-01-2018

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018

Mamy przyjemność poinformować, że wraz z nowym rokiem rozpoczął się Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018.  W imieniu Międzynarodowego Centrum Kultury zapraszamy do wzięcia udziału w serii wyjątkowych wydarzeń i świętowania różnorodności i bogactwa kultury europejskiej. ERDK 2018 to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest poszerzanie wiedzy o społecznym i gospodarczym znaczeniu dziedzictwa kulturowego. Międzynarodowe Centrum Kultury podejmie w ramach ERDK 2018 szereg różnorodnych aktywności o charakterze badawczym, edukacyjnym oraz informacyjnym. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Opublikowane: 26-01-2018

Akredytacje zagraniczne - wspólny wniosek Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego i Wydziału Zarządzania zatwierdzony do finansowania

Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdziło do finansowania wniosek zgłoszony przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz Wydział Zarządzania UŁ dotyczący projektu „Akredytacje zagraniczne". Sfinansowany zostanie proces ubiegania się o akredytację „IACBE - The International Assembly for Collegiate Business Education Accreditation”. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Opublikowane: 05-01-2018

Nowy Przewodniczący Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

sm.jpg

Miło nam poinformować, iż nowym Przewodniczącym Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ został pan Szymon Midera, Prezes Zarządu Shumee S.A. Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z przyjętego stanowiska. Cieszymy się na współpracę we wspólnym wdrażaniu z Radą Biznesu przyjętego w czerwcu przez Radę Wydziału „Programu współpracy z otoczeniem”.

Opublikowane: 27-11-2017

EKSOC Visiting Fellowship Programme

In order to foster international cooperation in research and teaching, as well as to raise the academic profile of the Faculty of Economics and Sociology at the University of Lodz, each year it selects a number of distinguished academics who wish to spend a minimum of three months at the Faculty and engage in scholarly work. The idea underlying the EKSOC Visiting Fellowship Programme is to build on strategic areas within the Faculty, i.e. enhancing its educational offer, strengthening academic networks, and achieving excellence in research.
Autumn application deadline has been prolonged until 10th of December 2017. More information

Opublikowane: 14-11-2017

Jadłodzielna na EkSocu oficjalnie otwarta

img_0283-2.jpg

W środę 9 listopada otwarto pierwszą Jadłodzielnię w Łodzi! Jadłodzielnia nie jest miejscem zbiorowego żywienia, a jedynie miejscem umożliwiającym wymianę żywności pomiędzy zainteresowanymi stronami. Do Jadłodzielni możesz przynieść żywność, której nie dasz rady zagospodarować. Możesz również bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Dzieląc się lub częstując produktami, zapobiegasz marnowaniu jedzenia. Jadłodzielnia będzie czynna codziennie w godzinach 7.30- 20.30.

Opublikowane: 07-11-2017

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ z kategorią A

Niezmiernie miło nam poinformować, że w kompleksowej ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej w 2017 r. przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) działający przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego otrzymał kategorię A. Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy wszystkim pracownikom Wydziału, których praca przyczyniła się do uzyskania wysokiej oceny.
Szczegółowe informacje o wynikach kategoryzacji są dostępne w Intranecie oraz na stronie MNiSW.

Opublikowane: 17-10-2017
ARCHIWUM ›
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź