Niedziela, 28 maja 2017, tydzień nieparzysty (21)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Czcionka:

Kontrast:

Facebook Aktualności RSS YouTube Flickr

AKTUALNOŚCI WYDZIAŁOWE

Startup Days - osiągnij sukces we własnym biznesie

W dniach 3-4 czerwca zapraszamy na "Startup Days" organizowany przez Inkubator Elektrotechniki Brukowa Business Center. "Startup Days" to miejsce, gdzie każdy pomysłodawca będzie mógł przepracować swój projekt biznesowy pod okiem mentorów – znanych łódzkich przedsiębiorców, którzy z sukcesem rozwijają przedsięwzięcia biznesowe oraz specjalistów z branży startupowej.

Opublikowane: 24-05-2017

VIII wykład z cyklu „Bliżej praktyki”

Zapraszamy do udziału w kolejnym już VIII spotkaniu z cyklu „Bliżej praktyki”, które odbędzie się w dniu 25 maja o godz. 16:00 w sali C101.  Wykład pt. „Zmierzch marketingu. Jak wykorzystać social media w biznesie?" poprowadzi Pan Szymon Midera, Prezes Shumee S.A. 

Opublikowane: 24-05-2017

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny moim miejscem pracy - zaproszenie na spotkanie

Prodziekan ds. personalnych i toku studiów dr hab. Izabela Warwas, prof. UŁ, zaprasza wszystkich pracowników Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego w dniu 1 czerwca 2017 r. o godz. 14:30 do auli Rady Wydziału (C140) na spotkanie służące przedstawieniu wyników badania Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny moim miejscem pracy oraz podjęciu dyskusji na temat planowanych działań naprawczych. Wyniki badania znajdują się już od kilku dni w intranecie wydziałowym. Jeśli ktoś z Państwa nie może uczestniczyć w spotkaniu a chciałby włączyć się w prace mające służyć  zaprojektowaniu i wdrożeniu zmian mających kreować przyjazne miejsce pracy dla zaangażowanych pracowników proszony jest o kontakt mailowy na adres izabela.warwas@uni.lodz.pl.

Opublikowane: 23-05-2017

Biegamy dla Olka – dołącz do akcji

Zachęcamy do uczestnictwa w biegach, z których uzyskany dochód zostanie w całości przeznaczony dla 3-letniego Olka Sitarza, podopiecznego Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, a prywatnie dzielnego i pogodnego chłopca. Więcej o Olku
Biegi odbędą się 28 maja 2017 roku:
- o godzinie 15.00 zapraszamy na Bieg Rodzinny na dystansie około 600 metrów (bez rywalizacji). Opłata to dobrowolna wpłata do puszki.
- o godzinie 17.00 na "II Bieg Świętej Rodziny-biegniemy dla Olka" na dystansie około 5 km, którego trasa przebiegać będzie ulicami Retkini. Start sprzed kościoła Świętej Rodziny mieszczącego się przy Alei Kardynała Stefana Wyszyńskiego 41a.
Opłata wynosi 15 zł (lub dowolna wyższa kwota wg własnego uznania). Więcej o biegach

Opublikowane: 22-05-2017

Rusza kierunek międzyuczelniany – Rewitalizacja miast

ee.jpg

W dniu 22 maja podpisana została umowa pomiędzy dwiema największymi łódzkimi uczelniami: Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Łódzkim, o wspólnym prowadzeniu studiów drugiego stopnia na kierunku Rewitalizacja miast. To interdyscyplinarne studia o profilu praktycznym, obejmujące takie obszary wiedzy jak: architektura, urbanistyka, budownictwo, inżynieria środowiska, ekonomia, nauki o zarządzaniu, socjologia, pedagogika, geografia. Studia prowadzą wspólnie Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ oraz Wydziały UŁ: Ekonomiczno-Socjologiczny, Nauk Geograficznych, Zarządzania i Nauk o Wychowaniu. Relacja w TV Toya.

Opublikowane: 22-05-2017

Dzień Rektorski - 24 maja 2017 r.

Dzień 24 maja 2017 r.  (środa) jest dniem rektorskim, wolnym od zajęć dydaktycznych dla studentów i pracowników naukowych we wszystkich podstawowych jednostkach organizacyjnych UŁ.

Opublikowane: 22-05-2017

Tydzień spotkań warsztatowych z bankiem Pekao S.A. na EkSocu

W dniach 22-30 maja 2017 serdecznie zapraszamy na tydzień spotkań warsztatowych z bankiem Pekao na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Bezpłatne warszaty w zakresie kształcenia kompetencji miękkich i specjalistycznych poprowadzą najlepsi specjaliści z Pekao S.A. Udział w zajęciach potwierdzony zostanie certyfikatem. Rejestracja na eksoc.uni.lodz.pl/szkolenia

Opublikowane: 19-05-2017

Intranet na EkSocu

intranet.jpg

W imieniu Kolegium Dziekańskiego Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ informujemy, iż zakończyły się prace nad Intranetem – siecią komputerową przeznaczoną dla pracowników Wydziału. Zapraszamy pracowników do logowania się na stronie eksoc.uni.lodz.pl/intranet i korzystania z systemu.  

Opublikowane: 15-03-2017

Prace dyplomowe w Archiwum Prac Dyplomowych

Informujemy, że zgodnie z „Zarządzeniem nr 68 Rektora UŁ w sprawie zapewnienia jakości prac pisemnych w zakresie procedury antyplagiatowej i ich archiwizacji w Uniwersytecie Łódzkim”, wprowadzony został system APD (Archiwum Prac Dyplomowych), powiązany z USOS i USOSweb, służący do przechowywania i weryfikacji prac dyplomowych. Każdy student przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego zobowiązany jest wprowadzić pracę dyplomową do systemu APD. Po zamieszczeniu opinii i recenzji, student powinien wydrukować pracę z systemu APD, dostarczyć ją promotorowi w celu zatwierdzenia, a następnie zatwierdzoną pracę złożyć w Centrum Obsługi Studenta. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi na Wydziale zasadami dotyczącymi przygotowania pracy dyplomowej. Zaloguj się do APD

Opublikowane: 14-03-2017

Łódzka Woda Najlepsza na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

1_2.jpg

Od początku marca studenci i pracownicy Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego mają możliwość picia wody z dystrybutorów zasilanych z sieci wodociągowej. Z korytarzy budynku wydziału zniknęły plastikowe butle z wodą.

Opublikowane: 10-03-2017

5th Master Class on EU Cohesion Policy – konkurs dla doktorantów i młodych naukowców

16904994_1367918509939158_3226864244794464210_o.jpg

Serdecznie zapraszamy doktorantów oraz młodych naukowców z Wydziału do uczestnictwa w konkursie organizowanym w ramach konferencji 15th European Week of Regions and Cities 2017: Regions and cities working for a better future.  Nagrodą, dla 30 wybranych osób z kraju, jest zaproszenie do udziału w 5th Master Class on EU Cohesion Policy for PhD students and Early Career researchers, organizowanym w dniach 8-12 października 2017 r. w Brukseli.

Opublikowane: 06-03-2017

VI edycja cyklu wykładów "Bliżej Praktyki"

wyklady-blizej-praktyki-2017-fb.jpg

W ramach współpracy Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego z łódzkimi pracodawcami zapraszamy do udziału w szóstej edycji cyklu wykładów, których tematyka dotyczyć będzie aktualnych zagadnień z zakresu funkcjonowania gospodarki, ekonomii, inwestycji, finansów, zarządzania, zagadnień społecznych. Zaletą wykładów jest bezpośredni kontakt z praktykami oraz realnymi problemami biznesowymi. Uczestnictwo w wykładach umożliwia zdobycie unikatowego doświadczenia przydatnego przy ubieganiu się o praktyki, staże czy pracę, a uzyskane świadectwo uczestnictwa w cyklu Bliżej Praktyki wzbogaci CV.

Opublikowane: 01-03-2017

Marcowe wykłady dziekańskie

W imieniu prof. Rafała Matery, Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, serdecznie zapraszamy na dwa wykłady:

  • 8.03.2017 r., godz. 11.30, aula D208 „Kooperacja polsko-niemiecko-francuska. Między polityką mocarstwową
    i kooperacją europejską“, prof. Hans-Jürgen Bömelburg / Justus-Liebig-Universität w Gießen;
  • 16.03.2017 r., godz. 11.30, aula C101 "Catholicism, Secularism and the Jewish Revival in Contemporary Poland:
    A Sociological Analysis", prof. Geneviève Zubrzycki / University of Michigan.
Opublikowane: 01-03-2017

Porozumienie o współpracy Ek-Socu z Urzędem Marszałkowskim podpisane!

porozumienie.jpg

Podpisane 27 lutego porozumienie pomiędzy prof. Rafałem Materą, Dziekanem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ oraz Witoldem Stępniem, Marszałkiem Województwa Łódzkiego, daje wykładowcom i doktorantom możliwość nawiązania kontaktów międzynarodowych, udziału w wyjazdach naukowych do Brukseli, organizowanych przy wsparciu tamtejszego Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego. Porozumienie ma służyć zwiększeniu potencjału naukowo-badawczego regionu poprzez tworzenie szerokich partnerstw w ramach konsorcjów projektowych oraz wzmocnieniu potencjału gospodarczego regionu poprzez wymianę doświadczeń i współdziałanie z zagranicznymi podmiotami czy zdobywanie nowych rynków i kontrahentów, przyczyniając się do rozwoju łódzkich firm.

Opublikowane: 28-02-2017

Akademia Praktyka Logistyka

Katedra Logistyki Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ oraz Studenckie Koło Logistyki i Innowacji LOGIN zapraszają na cykl wykładów w ramach „Akademii Praktyka Logistyka”. Tematyka spotkań jest dość szeroka, dlatego też każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Spotkania zorganizowane są głównie z myślą o studentach, którzy dzięki przekazanym informacjom, nabędą praktyczną wiedzę z zakresu logistyki i zagadnień z nią związanych.

Opublikowane: 22-02-2017

The EKSOC Fellowship Programme

In order to foster international cooperation in research and teaching, as well as to raise the academic profile of the Faculty of Economics and Sociology at the University of Lodz, each year it selects a number of distinguished academics who wish to spend a minimum of three months at the Faculty and engage in scholarly work. The idea underlying the EKSOC Visiting Fellowship Programme is to build on strategic areas within the Faculty, i.e. enhancing its educational offer, strengthening academic networks, and achieving excellence in research. Read more

Opublikowane: 22-02-2017

EK-SOC REUTERS GROUP

„EK-SOC REUTERS GROUP” to nowa inicjatywa na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, której celem jest pomoc w pozyskiwaniu danych z wykorzystaniem aplikacji Thomson Reuters EIKON. Zapraszamy pracowników i doktorantów Wydziału na cotygodniowe konsultacje, w ramach których oferowana będzie pomoc w pozyskiwaniu danych z rynków finansowych i danych makroekonomicznych.

Opublikowane: 21-02-2017

Prof. Piotr Szukalski członkiem Rządowej Rady Ludnościowej

Prezes Rady Ministrów RP Pani Beata Szydło Zarządzeniem nr 10 z 02.02.2017 powołała dra hab. Piotra Szukalskiego, prof. UŁ, w skład Rady ds. koordynacji działań międzyresortowych w zakresie polityki ludnościowej, używającej skrótowej nazwy Rządowa Rada Ludnościowa. Do zadań Rady należy monitoring sytuacji demograficznej Polski poprzez przygotowywanie i przedstawianie Radzie Ministrów RP corocznych raportów oraz inicjowanie prac legislacyjnych i opiniowanie aktów prawnych w zakresie polityki ludnościowej.

Opublikowane: 16-02-2017

Prodziekan ds. rozwoju dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ - Associate Editor w Journal of Small Business Management

jsbm-aecertificate_akurczewska.jpg

Miło nam poinformować, że dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ została wybrana do pełnienia funkcji Associate Editora w czasopiśmie naukowym Journal of Small Business Management (JSBM). Journal of Small Business Management to czasopismo naukowe zajmujące się tematyką przedsiębiorczości oraz problematyką małych i średnich przedsiębiorstw. W wykazie MNiSW czasopismo znajduje się na liście A (30 pkt), a jego 5-letni impact factor wynosi 2,868.

 

Opublikowane: 30-01-2017

Toastmasters Organization at the Faculty of Economics and Sociology

4_clubmeetings.jpg

There is a new opportunity for education and self-development at the Faculty of Economics and Sociology! Join Speakers of Łódź, an English language public speaking and leadership club that is part of a worldwide Toastmasters Organization. Both native and non-native English speakers have opportunity to practice their speaking, listening and leadership skills in the Club.

Opublikowane: 17-01-2017

Wypełnij ankietę oceniającą Eksoc

usos-tu-studiuje_1.jpg

Wypełnij ankietę oceniającą infrastrukturę Wydziału oraz jakość kształcenia. Ankiety są anonimowe i przyczynią się do usprawnienia procesu dydaktycznego na Wydziale. Wystarczy zalogować się na swojego Usosweba i w zakładce "Dla studentów" odpowiedzieć na kilka pytań.  Wypełniając ankietę masz szanse zdobyć gadżet wydziałowy.

Opublikowane: 17-01-2017

Powołanie Profesor Moniki Marcinkowskiej do Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych!

Miło nam poinformować, iż Pani Profesor Monika Marcinkowska, Dyrektor Instytutu Finansów, została powołana na członka Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych na okres od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. Akt powołania zostanie wręczony Pani Profesor na posiedzeniu Komitetu, które odbędzie się w dniach 11-12 stycznia 2017 r. w gmachu  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 09-01-2017

Oferta wyjazdów na wykłady do Zhengzhou University w Chinach

zzulogo.jpg

W związku z przedłużeniem  współpracy między Uniwersytetem Łódzkim oraz Zhengzhou University na kolejne pięć lat, Dziekan Wydziału dr hab. Rafał Matera oraz Dyrektor Programowy ds. Programu Współpracy z Chinami prof. Zofia Wysokińska zapraszają do zgłaszania kandydatur pracowników naukowych chętnych do prowadzenia zajęć na kierunku Economics w Zhengzhou University.

Opublikowane: 22-12-2016

INTERNATIONAL FINANCE – nowy program kształcenia w zakresie finansów międzynarodowych wg standardów światowych – projekt NCBiR realizowany na WES UŁ dla studentów polskich i zagranicznych

Mimo nam poinformować, że projekt utworzenia nowego kierunku studiów drugiego stopnia INTERNATIONAL FINANCE w języku angielskim „FIN IN – Wejdź w finanse”, przygotowany przez Instytut Gospodarki Międzynarodowej WES UŁ, otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu POWER Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Jedyny taki kierunek w Polsce, współpraca z biznesem, najlepsza kadra, nowoczesne metody kształcenia, unikatowy program studiów oparty na wzorcach zagranicznych – to nasze atuty. INTERNATIONAL FINANCE – Marka Wysokich Kwalifikacji WES UŁ. Studiuj Lokalnie Pracuj Globalnie!

Opublikowane: 19-12-2016

Sukces Katedry Wymiany Międzynarodowej

z1izwl6bafoe6ehlwpulwynikimpk.png

Katedra Wymiany Międzynarodowej otrzymała dofinansowanie dwóch prestiżowych projektów dydaktycznych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o łącznej wartości powyżej 2 mln zł. Projekty zostały wysoko ocenione przez ekspertów a jeden uzyskał także akceptację i rekomendację Marszałka Województwa Łódzkiego.
Projekt „Biznes Międzynarodowy – GO GLOBAL” polega na przygotowaniu i realizacji programu kształcenia we współpracy z pracodawcami z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi kształcenia. Projekt „International Entrepreneurship – GO GLOBAL” polega na przygotowaniu programu kształcenia w języku angielskim i dedykowany jest przede wszystkim studentom zagranicznym. Projekty przyczyniają się do realizacji Strategii Województwa Łódzkiego a także programu umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Opublikowane: 17-12-2016

Absolwentka kierunku gospodarka przestrzenna laureatem konkursu "Ekologiczny magister i doktor"

nagroda.jpg

Laureatem III edycji Konkursu "Ekologiczny magister i doktor" w kategorii „Ekologiczny Magister” została absolwentka kierunku gospodarka przestrzenna Pani Agata Borowska. Praca pt. „Rozpraszanie zabudowy jako współczesny problem rozwoju małego miasta. Przykład Brzezin” napisana w Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska pod opieką naukową dr Agnieszki Rzeńca została uznana i nagrodzona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  jako najlepsza praca z dziedziny ochrony środowiska pod względem naukowym i praktycznym w obszarze nauk ekonomiczno-społecznych.

Opublikowane: 16-12-2016

Wyróżnienie Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN

iza_w_zus.jpg

8 grudnia podczas posiedzenia Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk, Wiceprezes PAN prof. Edward Nęcka i  Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, wyróżnili  dr hab. Izabelę Warwas, prof. UŁ za publikację Zarządzanie pracownikami w dojrzałym wieku. Wyróżnienia przyznawane są osobom i instytucjom, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i praktyki w zakresie pracy i polityki społecznej.

Opublikowane: 16-12-2016

Rozstrzygnięcie konkursu Focus on Lodz

photo.jpg

Podczas otwarcia wystawy Małej Galerii ŁTF na Eksocu wręczone zostały nagrody laureatom studenckiego konkursu fotograficznego FOCUS_ON  LODZ.  Jury konkursu fotograficznego dla studentów: Sławomir Grzanek - Prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, fotografik, Zbigniew Głuszczak - członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, fotografik oraz Jakub Zasina - pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, fotografik. Jury oceniło 75 prac zgłoszonych przez 17 autorów i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 1. miejsce - Yana Okulskaya (Drowning, Zagrajmy razem), 2. miejsce - Ivan Artysiuk (Czyste niebo, Sen o Łodzi, Ukryta przeszłość), 3. miejsce - Maria Gavrylenko (Step), wyróżnienia - Maria Klimovich (BUL - atmosfera), Katarzyna Krawczuk (bez tytułu).

Opublikowane: 15-12-2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu "Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny moim miejscem pracy"

_mg_7064_1.jpg

Kolegium dziekańskie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego zaprasza wszystkich pracowników do wzięcia udziału w badaniu pt. "Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny moim miejscem pracy".  Po raz pierwszy w tej formie pracownicy otrzymują możliwość wyrażenia własnej opinii na temat wielu istotnych aspektów codziennej pracy. Badanie jest całkowicie anonimowe a dostęp do kwestionariuszy w wersji elektronicznej jest otwarty na stronie
Kwestionariusze w wersji papierowej udostępnione będą w dniach: 14 grudnia 2016, godz. 9:00-14:00 (sala T007), 20 i 21 grudnia 2016, godz. 9:00-14:00 (sala C140). Każdy Państwa głos jest dla nas ważny!

Opublikowane: 09-12-2016

Ubezpieczenie NNW dla Studentów, Doktorantów i Pracowników UŁ

Przypominamy o możliwości ubezpieczenia się w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW), na warunkach specjalnie wynegocjowanych dla studentów, doktorantów i pracowników naszej uczelni. Obecnie ubezpieczyć się można wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.nnw-studentow.pl, na której znajdziecie Państwo wszystkie informacje na temat tego ubezpieczenia. Opłacenie składki do dnia 15 grudnia 2016 r. zapewnia ochronę za cały rok akademicki 2016/2017. Jeżeli natomiast wpłata zostanie dokonana po tym terminie, ubezpieczenie obowiązuje od daty wpływu składki na konto NAU Broker do dnia 30.09.2017 r.

Opublikowane: 08-12-2016

Gala Absolwentów 2016

ga_1.jpg

3 grudnia 2016 r. absolwenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego świętowali ukończenie studiów magisterskich podczas uroczystej Gali Absolwentów. W czasie Gali absolwentom wręczone zostały dyplomy, a najlepsi od Rady Biznesu otrzymali nagrody i obiecujące propozycje staży. Gala Absolwentów to niepowtarzalna okazja uczczenia końca studiów w towarzystwie bliskich, przyjaciół i wykładowców.  Relacja w Dzienniku Łódzkim oraz Tv Toya. Galeria zdjęć

Opublikowane: 05-12-2016

VII edycja Dnia Logistyki i Innowacji

unspecified.jpg

6 grudnia na naszym Wydziale pojawili się przedstawiciele takich firm jak Rohlig Suus, Speedbergx, Adamed oraz Raben – a wszystko to w związku  Dniem Logistyki i Innowacji. Już po raz VII wydarzenie zostało zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Login działające przy Zakładzie Logistyki. Na konferencji nie zabrakło absolwentów naszego Wydziału, studentów logistyki oraz uczniów z I LO ze Zduńskiej Woli i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu. Przedstawicilele biznesu opowiedzieli o swoich innowacjach wdrażanych w ich firmach oraz  profesjonalnej i indywidualnej obsłudze klienta. Fotorelacja.

Opublikowane: 05-12-2016

Nagrodzono zasłużonych dla edukacji bankowej

kuchciak_iwa_20161026-img_8074.jpg

Doceniając zaangażowanie i wkład w działanie Samorządu Bankowego Zarząd Związku Banków Polskich w dniu 26 października 2016 uhonorował Medalem Mikołaja Kopernika  dr Iwę Kuchciak, adiunkta w Instytucie Finansów Uniwersytetu Łódzkiego. Dr Iwa Kuchciak od ponad 10 lat realizuje projekty przy współpracy z instytucjami sektora bankowego, uczestniczy w pracach nad rozwojem i realizacją Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” powstałym z inicjatywy Związku Banków Polskich. Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 05-12-2016

Nagrody V edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP

nbp.jpg

25 listopada 2016 r. zakończyła się V edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego za najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną. Wyróżnienie za najlepszą pracę habilitacyjną otrzymała dr hab. Joanna Bogołębska z Instytutu Gospodarki Międzynarodowej za pracę „Nierównowagi globalne a stabilność międzynarodowego systemu walutowego. Analiza na przykładzie akumulacji rezerw walutowych”. Wyróżnienie za najlepszą pracę doktorską otrzymali m.in.: dr Tomasz Schabek z Instytutu Finansów za pracę „Wpływ czynników behawioralnych i fundamentalnych na stopy zwrotu z akcji rynków wschodzących na przykładzie Polski i Brazylii” napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Jerzego Gajdki oraz dr Kamila Kuziemska-Pawlak za pracę „Determinanty salda rachunku obrotów bieżących Polski w latach 2000-2013” napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Janusza Bilskiego.  Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 29-11-2016

Szkolenie "Publikacje wysoko punktowane, czyli w drodze do sukcesu"

warsztat-badacza.jpg

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników naukowych i doktorantów z naszego Wydziału na szkolenie "Publikacje wysoko punktowane, czyli w drodze do sukcesu" prowadzone przez dra hab. Emanuela Kulczyckiego. Dr hab. Emanuel Kulczycki zajmuje się oceną nauki oraz teorią komunikacji. Pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group. Szkolenie odbędzie się 7 grudnia w godz. 11.00-14.00 w sali C140. Prosimy zarejestrować się na stronie do 6 grudnia. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji.

Opublikowane: 28-11-2016

Kryteria Samooceny Kandydata Wszczynającego Przewód Habilitacyjny

Komisja Nauki Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego proponuje kandydatom ubiegającym się o wszczęcie postępowania habilitacyjnego dokonanie uważnej samooceny swojego dorobku naukowego. Zalecenia komisji nie są obowiązujące, ale mają służyć pomocą w dokonaniu wyżej wspomnianej samooceny kandydata. Kandydat powinien posiadać znaczące publikacje, które były oceniane przez międzynarodowe środowiska naukowe. Są to publikacje w najbardziej renomowanych czasopismach ogólnopolskich oraz czasopismach zagranicznych posiadających Impact Factor.

Opublikowane: 22-11-2016

Profesor Marian Niedźwiedziński odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Informujemy, iż  Profesor Marian Niedźwiedziński został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie zostało przyznane na wiosek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Informatycznego w uznaniu zasług dla rozwoju gospodarki elektronicznej i społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Opublikowane: 21-11-2016

Rejestracja żetonowa

Sekcja Jakości Kształcenia informuje, że w dniach 1-7.12.2016 odbędzie się rejestracja żetonowa na specjalności, moduły i zajęcia do wyboru oraz seminaria magisterskie na semestr letni w roku akademickim 2016/2017. Informacje dotyczące rejestracji oraz oferta zajęć znajdują się na stronie wydziałowej w zakładce strefa studenta – rejestracja żetonowa na zajęcia. Przypominamy, że rejestracja odbywa się w systemie internetowym UL – www.ul.uni.lodz.pl i jest obowiązkowa.

Opublikowane: 18-11-2016

Summer School 2017

summer-schoolna-www-16.jpg

Wyjedź z nami na Summer School w roku akademickim 2016/2017. My pokrywamy koszty pobytu, Ty płacisz za bilet. W tym roku dofinansowanie do biletu 1000 zł!
Summer School to cykl seminariów naukowych organizowanych przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz przez naszych partnerów: Uniwersytet FMU w Sao Paulo, Uniwersytet w Toluce oraz Uniwersytet w Quito. W wykładach i debatach prowadzonych w języku angielskim biorą udział studenci i wykładowcy z Europy, Ameryki Południowej i Azji. W ramach seminariów omawiane są problemy ekonomiczne, społeczne, a także zagadnienia związane z ekologią i rozwojem zrównoważonym. Za udział w debatach i wykładach studenci otrzymują 6 punktów ECTS. Więcej informacji na stronie

Opublikowane: 15-11-2016

Plany specjalności i terminy konsulatacji opiekunów

Sekcja Jakości Kształcenia informuje, że w zakładce strefa studenta dostępne są już plany specjalności  i terminy konsultacji opiekunów dla studentów studiów I-go stopnia oraz plany modułów dla studentów studiów I-go i II-go stopnia.

Opublikowane: 10-11-2016

Tango na Eksocu

tango-2016-baner-na-www.jpg

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ i Ośrodek Kultury TANGOŁÓDŹ zapraszają na zajęcia z tanga.  Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 18.30-20.00 w patio na parterze budynku T. Dla studentów, którzy wybiorą tango w ramach wf-u, zajęcia będą bezpłatne (nie obowiązuje rejestracja żetonowa). Pozostali studenci, doktoranci i pracownicy - 120 zł/semestr. Wpłata na konto: 86 1240 3028 1111 0000 2822 2488, w tytule: TangoEksoc.  Pierwsze zajęcia odbędą się 3 listopada 2016 r. Wyślij zgłoszenie na: tango.eksoc@gmail.com

Opublikowane: 28-10-2016

Wyniki ankiety studenckiej czyli czego pragną studenci Eksocu

W kwietniu, w trakcie spotkań kandydatów do kolegium dziekańskiego Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego ze studentami, wykonane zostało badanie poświęcone kluczowym problemom, z którymi borykają się Studenci naszego Wydziału. Jako nowe kolegium dziekańskie serdecznie dziękujemy wszystkim respondentom za udział w badaniu i prezentujemy jego wyniki. Jednocześnie informujemy, że czekamy na dalsze uwagi, sugestie i komentarze, także związane ze zbliżającą się sesją w semestrze letnim.

Maile prosimy kierować na adres: izabela.warwas@uni.lodz.pl

Prezentacja wyników

Opublikowane: 26-10-2016

Program mentorski dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego

mentoring-kopia.jpg

Do 15 listopada trwa rekrutacja do IV edycji projektu mentorskiego dla studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Jeśli macie dobre wyniki w nauce, możecie pochwalić się aktywnością społeczną i zastanawiacie się nad dalszym rozwojem kariery zawodowej, aplikujcie on-line i rozwińcie skrzydła pod okiem wybranego mentora. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami mentorów i złożenia aplikacji na stronie

Opublikowane: 25-10-2016

Wykład dziekański Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej

zdanowska-ok.jpg

W imieniu dra hab. Rafała Matery, prof. UŁ, Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, pracowników oraz uczestników Akademii Activus na wykład Pani Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łodzi. Wykład "Łódź łączy pokolenia - łódzka polityka demograficzna" odbędzie się 8 listopada 2016 r. o godz.13.00 w sali C 101.

Opublikowane: 24-10-2016

Wypełnij formularz sugestii

grupowe2-kopia.jpg

Kolegium dziekańskie zachęca pracowników, doktorantów i studentów do zgłaszania wszelkich propozycji zmian funkcjonowania Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Jeśli dostrzegacie Państwo jakiekolwiek nieprawidłowości proceduralne w zakresie dydaktycznym, badawczym, administracyjnym, gospodarczym lub finansowym wypełnijcie anonimowy formularz. Daje on  również możliwość zgłaszania propozycji doskonalenia i podnoszeniu jakości wszystkich procesów WES. Państwa sugestie przesłane zostaną bezpośrednio do Dziekanów, którzy po zapoznaniu się z nimi zadecydują o dalszych działaniach we wnioskowanym zakresie. Wypełnijcie formularz! Miejcie wpływ na zarządzanie wydziałem!

Opublikowane: 22-10-2016

W dniach 28 - 30 września zespół Enactus University of Lodz reprezentował Polskę na Enactus World Cup 2016 w Toronto.

enactus-world-cup_2.jpg

Drużyna dostała się do półfinału i znalazła się w gronie najlepszych drużyn świata. Głównym założeniem prezentowanego projektu SweetHelp jest szkolenie osób starszych, aby mogły opiekować się dziećmi chorymi na cukrzycę, umożliwiając rodzicom powrót do pracy. Osoby starsze natomiast mają dodatkowe zajęcie, dzięki któremu łatwiej jest im się utrzymać na emeryturze. Na sukces projektu wpłynęło również przedstawienie projektu aplikacji umożliwiającej rodzicom znalezienie wykwalifikowanych opiekunów oraz edukacja najmłodszych w tematyce cukrzycy.

Opublikowane: 17-10-2016

Dr hab. Piotr Szukalski, prof. UŁ powołany w skład Narodowej Rady Rozwoju

Zadaniem Rady jako organu konsultacyjno-doradczego Prezydenta RP jest formułowanie celów strategicznych długookresowego rozwoju Polski oraz metod ich osiągnięcia. Powyższe zadania Rada osiąga poprzez przygotowywanie opinii, ekspertyz i propozycji zmian legislacyjnych.
Profesor Piotr Szukalski specjalizuje się w zagadnieniach z pogranicza demografii, gerontologii społecznej i polityki społecznej, zaś przedmiotem jego badań są przede wszystkim: przebieg procesu starzenia się ludności Polski z uwzględnieniem dualnego charakteru tegoż procesu i jego konsekwencji, przemiany modelu rodziny polskiej, polityka ludnościowa oraz relacje międzypokoleniowe zarówno na poziomie mikro, jak i makro. Jest autorem ponad 250 publikacji, w tym ponad 100 artykułów publikowanych w takich czasopismach jak „Polityka Społeczna”, „Studia Demograficzne”, „Gerontologia Polska”, „Wiadomości Statystyczne”. Profesor P. Szukalski jest drugim członkiem Narodowej Rady Rozwoju z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Wcześniej w skład Rady weszła znana badaczka rynku pracy prof. Elżbieta Kryńska.

Opublikowane: 17-10-2016

Uroczyste podpisanie ramowej umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

W imieniu Katedry Pracy i Polityki Społecznej UŁ serdecznie zapraszamy na uroczyste podpisanie ramowej umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, które odbędzie się w dniu 20 października br. (czwartek) o godz. 10:00 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ (ul. Kopcińskiego 8/12, 90-033 Łódź).

Wszystkich zainteresowanych, w szczególności studentów polityki społecznej, zapraszamy do udziału w wykładzie profesor Gertrudy Uścińskiej pt. Aktualne problemy systemu zabezpieczenia społecznego. 

Opublikowane: 11-10-2016

Jakub Anusik laureatem projektu „Zrównoważony rozwój – Debiut naukowy”

Jakub Anusik, reprezentujący kierunek Economics and International Business, przygotował artykuł i wystąpienie pt.: Globalne wyzwania dla zrównoważonego rozwoju miast. Problem “urbanizacji biedy” na światowych peryferiach.
Projekt naukowy – „Zrównoważony rozwój – Debiut naukowy” realizowany jest już od sześciu lat przez biura prof. Jerzego Buzka we współpracy z PWSZ w Raciborzu i wieloma uczelniami czy instytucjami ze świata nauki i biznesu. W tym cyklicznym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 500 studentów studiów I, II i III stopnia głównie z Polski i z Ukrainy, z którymi pracowano nad przygotowaniem naukowej publikacji, która pozwala im na rozwój naukowy, aż po otwarcie przewodu doktorskiego. Serdecznie gratulujemy! Więcej informacji

Opublikowane: 07-10-2016

Nasi naukowcy stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dr Katarzyna Karolina Zajda z Katedry Socjologii Wsi i Miasta oraz dr Jakub Niedbalski z Katedry Socjologii Organizacji i Zarządzania otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, prowadzących wysokiej jakości badania i posiadających bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. Stypendia przyznawane są w czterech dziedzinach: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe i techniczne, nauki o życiu.

Opublikowane: 06-10-2016

Bezpłatne warsztaty metodologiczne

wm.jpg

Ruszyła rejestracja na bezpłatne, otwarte warsztaty metodologiczne (nie tylko dla socjologów). Zajęcia będą prowadzone na  Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ przez dydaktyków z Instytut Socjologii.  Szeroki zakres tematów: od badań ewaluacyjnych po zagadnienia z kręgu socjologii ciała. Więcej informacji na: www.eksoc.uni.lodz.pl/wm

Opublikowane: 03-10-2016

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

img_3339.jpg

30 września 2016 r. uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki 2016/2017. Tradycyjnie już, zamiast indeksów, najlepszym studentom wręczyliśmy pamiątkowe książki oraz gadżety wydziałowe. Wykład inauguracyjny pt. Prawda w życiu i nauce" poprowadził prof. Władysław Milo. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku akademickim!

Opublikowane: 03-10-2016

Propozycje nowych książek dla Biblioteki Eksocu

_mg_4304.jpg

Biblioteka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ informuje, że istnieje możliwość zaproponowania zakupu nowych książek, lub dokupienia kolejnych egzemplarzy tytułów już istniejących w naszych zasobach. Swoje propozycje prosimy kierować na adres mailowy: terciep@uni.lodz.pl

Opublikowane: 13-09-2016

Nowe Kolegium Dziekańskie rozpoczyna pracę

grupowe2-kopia.jpg

Z przyjemnością informujemy, iż 1 września rozpoczęła się kadencja Nowego Kolegium Dziekańskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z terminami dyżurów Dziekana i Prodziekanów. Jednocześnie informujemy, iż terminy będą obowiązywały od 8 września.

Opublikowane: 01-09-2016

Podziękowanie za współpracę

_mg_5041.jpg

Szanowni Państwo,
w związku z kończącą się kadencją  2012-2016 w imieniu ustępującego Kolegium Dziekańskiego i własnym serdecznie  dziękuję  Wszystkim Pracownikom  i Studentom Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego za powierzenie nam odpowiedzialnych funkcji oraz za wsparcie jakiego doświadczaliśmy w czasie pełnienia obowiązków w  minionych czterech latach. Mam nadzieję, że wspólna praca dobrze przysłuży się dalszemu rozwojowi naszej Alma Mater.

Mojemu Następcy, Panu Profesorowi Rafałowi Materze, Członkom Nowego Kolegium Dziekańskiego oraz  wszystkim Pracownikom i Studentom, życzę wielu sukcesów i satysfakcji z pracy na naszym Wydziale w nadchodzącej kadencji.

                                                                dr hab. Paweł Starosta, prof. nadzw. UŁ
                                                                Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego
                                                                Uniwersytetu Łódzkiego

Opublikowane: 30-08-2016

Mgr Bartłomiej Krzeczewski z Instytutu Finansów laureatem konkursu ETIUDA

ETIUDA jest konkursem na stypendia doktorskie, skierowanym do osób przygotowujących rozprawę doktorską.  Laureaci konkursu nie tylko otrzymają finansowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł miesięcznie, ale odbędą również staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym, w którym będą mogli rozwijać swoje projekty naukowe w środowisku najlepszych specjalistów z danej dziedziny. Jednym z trzech laureatów konkursu dla doktorantów na Uniwersytecie Łódzkim został mgr Bartłomiej Krzeczewski z Katedry Finansów Korporacji. Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 18-07-2016

Łukasz Górski laureatem konkursu marszałka województwa łódzkiego

Absolwent kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Łukasz Górski, został laureatem XVII edycji konkursu marszałka województwa łódzkiego na najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim! Panu Łukaszowi oraz promotorowi, prof. Jakubowi Kronenbergowi, serdecznie gratulujemy! Więcej informacji

Opublikowane: 07-07-2016

Michał Jerzy Sobczak laureatem XII Edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Badawczą z Zakresu Spółdzielczości

Miło nam poinformować, że Michał Jerzy Sobczak, za pracę doktorską pt.: „Spółdzielczość socjalna jako metoda ograniczania wykluczenia społecznego w Polsce na przykładzie woj. łódzkiego”, przygotowaną pod opieką naukową dr hab. Bogusławy Urbaniak prof. nadzw. UŁ, otrzymał nagrodę I stopnia w kategorii prac doktorskich i habilitacyjnych w XII Edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Badawczą z Zakresu Spółdzielczości.

Opublikowane: 04-07-2016

Nowa inicjatywa Kolegium Dziekańskiego – konkurs na projekt naukowy w Brukseli

Kolegium Dziekańskie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Regionalnym Biurem Województwa Łódzkiego w Brukseli ogłasza dla pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału konkurs na projekt naukowy realizowany w Brukseli. Celem konkursu jest wspieranie kariery naukowej pracowników Wydziału poprzez umożliwienie im rozwoju zainteresowań naukowych i zdobycia doświadczeń międzynarodowych. Laureat konkursu otrzymuje wsparcie  na realizację 3- lub 4-tygodniowego projektu naukowego w Brukseli. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zapoznanie się z treścią załącznika.

Opublikowane: 30-03-2017
ARCHIWUM ›
Wirtualna mapa Wirtualny spacer Pracownia Informatyki

WYDZIAŁ

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym, spośród dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników, z których 400 to nauczyciele akademiccy. Prawie co czwarty pracownik nauki posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu naszych absolwentów i nauczycieli akademickich pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i instytucjach Unii Europejskiej.

90-255 Łódź, ul. POW 3/5, tel.: 42 635 5356

NEWSLETTER

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu eksoc.uni.lodz.pl
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź